Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel vélemények?

Szobakennel vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát. Nyár vége előtt két héttel hoznánk el és megtanítanánk a szobatisztaságra (nem tudom, hogy ennyi idő alatt megtanulhatja-e). Utána napi 8 órát lenne egyedül és arra gondoltunk, hogy szobakennelben lenne. Mekkora kennel kell neki? Jó ötlet szobakennelbe rakni?

Máltai selyemszőrűre gondoltunk, tudnátok írni meg más fajtákat amik csak minimálisan ugatnak?



2017. jún. 25. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem napi 8 óra a nappali időszakban nagyon sok.

Egy szobát vagy egy szoba felét tegyétek "kutyabiztossá", és legyen ott, ha egyedül van.

Ha tudjátok, hozzátok el hamarabb, két hét alatt bőven nem lesz szobatiszta. A mienk kb. 3,5 hónapos korára lett teljesen az úgy, hogy van kert, szóval kb. 10 mp kimenni, és mindig volt itthon valaki, aki ki tudott menni vele 2-3 óránként. (Ok, kb. 3. nap után már nem volt sok baleset, de egyszer-egyszer csak "elengedte" idebenn is.) De lakásba tartott kutyáknál, ahol mindenki dolgozik, akár 5 hónapos koráig is kitolódhat.

Az ugatás nevelés kérdése. Ha sokat foglalkozol vele (az első időkben különösen), ha fokozatosan szoktatod az egyedülléthez (már az első naptól, először csak 5-10 percre), ha elfogadja, hogy te vagy a főnök, akkor nem fog indokolatlanul ugatni.

2017. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bichon havanesem van, van szobakennelje, de soha nem jutott eszembe bezárni 8 órára. Amikor még nagyon pici volt, akkor volt egy 3x3-as rész neki lekerítve, de a kennelbe nem zártuk be. A szobatisztaságot biztos, hogy nem fogja megtanulni ennyi idő alatt. Nem szabad leszidni ha becsinál, mert még nagyon pici lesz hozzá, utólag meg amúgy sem szidunk. Sokszor le kell vinni, és ha sikerül neki lent, akkor agyon kell dicsérni. Az ugatás meg tőletek függ. A rendesen le van fárasztva, akkor nem fog ugatni.


(Azért remélem, hogy nem valami jófogásos ideggyenge túltenyésztett bichon lesz :( ...)

2017. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt még le tudnátok írni, hogy mennyi időt lehet szobakennelben? És akkor előbb hoznánk el. Légyszi azt is írjátok le, hogy mennyi idő alatt lesz szobatiszta. És amúgy eszünk ágában sincs jófogásról venni, rendes tenyésztőtől hoznánk el. ;)
2017. júl. 4. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár órát szerintem lehet kennelben, de sokat nem. Én csak akkor szoktam bezárni ha felmosok, mert akkor útban van. :D Egyébként mindig nyitva van az ajtaja, az az ő kis vacka, oda szabad bejárása van.


Szobatisztaságra nem lehet így időt mondani. Az én bichonom négy hónapos korára szobatiszta volt, de ismerek másokat akiknek nyolc hónaposan is vannak még gondok. 2-4 hónapra én mindenképp számolnék. Szerintem ha egyedül hagyjátok akkor olyan helyen hagyjátok ahol nincs szőnyeg(vagy szedjétek fel). A csempéről/padlóról fél pillanat feltakarítani. Illetve az egyedüllétre is szoktassátok hozzá, olyat nem szabad csinálni, hogy hirtelen egyedül hagyjátok nyolc órára. Fokozatosan hozzá kell szoktatni, hogy elmentek, de vissza jösztök.

2017. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!