Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való nekem egy amstaff ilyen...

Való nekem egy amstaff ilyen körülmények közé?

Figyelt kérdés

Panelban élünk 2.emelet, lift van. A környéken vannak parkok, füves területek, 3 percnyire a kutyafuttató a város szélén, ahol egy kertvárosi rész következik, mellette szántóföldek, egy árok híddal, erdős résszel. Van egy 9 éves menhelyes keverék kutyám, 20kg, ivartalan szuka, nagyon barátságos emberrel, kutyával egyaránt. Voktak nálunk ideiglenes kutyák, velük is nagyon jól kijött, nem támadta meg őket terület védelem miatt. Egy kis szuka amstaffot néztem ki, viszont tartok tőle, hogy a staffi, ha felnő, neki menne a jelenlegi kutyámnak. Mivel úgy tudom a staff régen kutyaviadalok küzdője volt, kutyák ellen harcolt, így félek, előjönne belőle az ösztön és támadna a kutyákra. Viszont én nagyon szeretem az amerikai staffordshire terriereket, nagyon tetszenek külsőleg és jellemileg is, csupán ettől az egy dologtól félek.

Szóval a kérdésem, hogy lehet-e úgy nevelni egy staffordot, hogy később se bántson más kutyákat, embereket akkor se, ha egyedül vannak ketten egy szobába, amíg nem vagyok itthon(7-8óra, de egyenlőre nem lennének ennyit egyedül, csak később, olyan két év múlva)? Lehet-e ezzel biztosra menni?

Illetve való-e ilyen körülmények közé egy staff?



2017. jún. 25. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Ilyen hozzáálláshoz nem
2017. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha a napi séta megvan nem gond a panel.viszont az azonos nemű kutyákat nem igen tolerálja-talán ha kant vennél- s hogy emberere támadna? ez a fajta? soha!idegenekkel ennél jámborabb,barátságosabb,kutyát,nem láttam.Kerítésen kívül megjátssza a kemény házőrzőt,de ha bejön az udvarba,agyon puszil mindenkit! A nővéremnek is ez a fajta kutya van. vett mellé egy német juhász kutyát házőrzőnek nem rég ami hiba volt mint kiderült.valamin összekaptak és olyan súlyos sérülést szerzett a német juhász hogy műteni kellett a mancsát.megjegyzem mindkettő szuka.a szakirodalomban is azt írják a hasonló neműekkel lehet gond.ha mindenáron akarsz amstaffot akkor kant vegyél a meglévő szuka mellé
2017. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet panelban tartani egy 20kg-os kutyát,aki kertes házban ezerszer jobban érezné magát,állatkínzás.És még plusz egyet akarsz a lakásba,nem normális dolog.
2017. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És akkor a kannal nem lenne gond?

Megfelelő mozgatás és nevelés mellett tuti nem jönne ki a kutyákra támadó ösztön?

2017. jún. 25. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Panel a 2 kutya szerintem sok. Én azt mondom akkor, ha ez már nem kérdés hogy így lehet e hanem saját belátásuk alapján te eldöntöd. A szukák kisebbek és nyugodtabbak, de én akkor se. Ez a fajta ahogy nézem fáradhatatlan és amíg kölyök hiába sétáltató fárasztó tanítok tor zúz mint a mienk pedog nem volt elhanyagolta sosem, nagyon sokat tanítottak... ezt mind családi ház nagy kerttel szabad ki be hatással, csak délig kellett neki lakásban lennie.

Amúgy nem veszprémi vagy? A leírtak alapja totál ráillik.

2017. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem lehet. Először nagyon fontos hogy a két kutyus semleges helyen találkozzon. Nem lesz gond, mivel kicsi és úgy lesz szoktatva, szeretni fogja a menhelyit. A staffiknak elég nagy mozgásigényük van, 1-2 óra napi séta fontos. De mikor még pici nem gond ha viszed kutyafuttatóba hogy egyáltalán ne bántson kutyákat, mert akkor ugye már hozzájuk szokik. Megfelelő nevelés mellett tökéletes kutya válik belőle. Szerintem simán mehet!
2017. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet úgy nevelni, hogy ne legyen semmi baj, de mindenképpen javaslok kutyasulit is vele (valami normálisat, ahol láttak már staffit).

Ha nem vagy biztos magadban, hogy tudnád megfelelően nevelni, akkor inkább várj még vele. Ilyen kutyusokhoz magabiztos, határozott gazdi szükséges.

Menhelyi staffim van egyébként. Kutyákkal normális, játékos, a saját cicámmal szintén, embereket is szereti. De oda kellett figyelnem kölyökkorában folyamatosan, hogy ne durvuljon játék közben, sokszor kellett korrigálni, fizikailag is. Most már elég szólni, hogy finomabban, de erre is csak ritkán van szükség. Ivartalanított szuka egyébként, a legjobb kutyapajtása egy szintén ivartalanított szuka, aki ráadásul elég antiszoc kutyákkal, és kissé őrült módon tud viselkedni, de vele mégis jól kijön. (Mivel a gazdija jó barátnőm, nem is volt más választásuk).

2017. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A napi mozgással nem lenne gond, mivel a mostani kutyi terrier keverék és vele is sokat sétálok, játszok a parkban. Reggel fél 5-től fél 7-ig sétálunk. Ha majd suli/gyakorlat lesz, akkor csak 6-ig, de így is másfél-2 óra, amikor el is tudom engedni, hogy kirohangálja magát+játszok vele. Délután nyáron csak egy 20 perc, de ha jó idő van, tehát hűvösebb, akkor egy óra. Este megyünk bandázni más kutyákkal, rengeteg kutyás haverunk van. Ilyenkor is másfél-2-3 órát lent vagyunk.

Neveléssel szerintem nem lenne gond szintén, mivel a menhelyes kutyim totál antiszoc, félős, bizalmatlan volt és kutyasuli nélkül helyrehoztam, mostanra teljesen kivirult, boldog, barátságos kis bolond.

Egyedül az ösztönök miatt tartok, meg, hogy két szuka, de ha azt mondjátok, hogy megfelelő neveléssel, mozgatással nem bolondul be, akkor bele merek vágni.

2017. jún. 26. 07:52
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy staffinak az, hogy setaltatod és kicsit elengeded édeskevés ahoz, hogy lefárazd.
2017. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem kicsit elengedem, hanem játszok vele, labdázunk, rongyozunk stb. Meg ha kifejlődött teljesen, akkor szeretném vinni majd futni biciklivel minden nap. Esténként pedig, amikor más kutyákkal bandázunk, akkor ott is el vannak engedve és csomót tudna velük rohangálni. játszani.
2017. jún. 26. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!