Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mikor jött a második...

Nektek mikor jött a második kutya? És hogy reagált az első az új kutyára?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves csivava-mix kutyusom, aki másfél éve került hozzánk. Nagyon jó természetű, semmi baj nincs vele, nem rongál, póráz nélkül is szépen sétál, imádja az embereket is. Egyedül a kutyákkal félénk, nehezen nyit, sajnos nem tudjuk az előéletét, de valószínű, hogy megtépte egy másik kutya és ezért bizonytalan. Eleinte nagyon félt, most már van amelyik kutyával rögtön játszik, van amelyik mellett csak elsétál, megszimatolja de nem érdekli és persze van amelyiktől menekül, nem engedi közel magához.


Annyira szimpatikus lett nekünk ez a fajta, hogy a jövőben szeretnénk egy kölyök csivavát, tenyésztőtől, törzskönyvvel. Ezzel kapcsolatban sokfélét hallottam, volt akinél a kutyák halálosan féltékenyek egymásra, valahol elválaszthatatlanok lettek, stb. Nektek ezzel mik a tapasztalatotok, hogy fogadta a ti kutyátok az újat?


Illetve mikor érdemes hozni a kicsit? Mert én még szeretnék a mostanival erősíteni a szocializációra meg minden, szóval ilyen 3-4 év múlva tervezném a kiskutyát.


Meg honnan tudhatom, hogy a kutyám egyáltalán boldog lenne-e egy "tesóval"? Hallottam már olyat is, akinek a kutyája abszolút gazdimániás és teljesen depressziós lett az új kutyától, nem találta a helyét és inkább nem tartották meg az új kutyát.


És két kutyával mennyiben másabb az élet, mint eggyel? Együtt sétálnak vagy külön?


2017. jún. 25. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha már 3 éves és eddig full egyedül volt bizti nem vennék mellé másikat. Eddig egyke volt ővé minden figyelem és mostantól csak a fele... Egyszer volt 2 kutyánk egyszerre de őket 2 napos különbséggel hoztuk.
2017. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem előre nem lehet tudni hogy jönnének ki,inkább maradnék egy kutyánál,érezze ő jól magát :)
2017. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyedul elsz vagy van mas is? Akkor nem erdemes masik kutyat hozni ha az elso kutya a csaladbol csakis a gazdajat tehat teged szeret neked engedelmeskedik utanad sir meg akkor is ha valaki van vele
2017. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
5 éves nagy kutya mellé vettünk kicsit, a rá következő nap amikor nem voltunk otthon megölte. Szóval azóta nem próbálkozunk új háziállattal. Ha szelíd a kutyátok, akkor esetleg óvatosan hozzá lehet szoktatni egy új kutyához, de figyeljetek arra, hogy a régebbi kutyával többet foglalkozzatok, ne érezze az új kutya miatt elhanyagolva magát.
2017. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem egyedül vagyok, vőlegényemmel élek együtt. Nem szokott sírni utánam a kutya, én se kerítek nagy feneket a búcsúzkodásnak, így teljesen jól elvan egyedül is, van kint neki pár játéka, ha unatkozik azokat szokta "ölni" :) Hát attól nem félek, hogy megölné az új kutyát, mivel ő pont ilyen "omega természetű", inkább attól tartok, hogy bezárkózna, mert másfél év alatt egész jól kinyílt, de még erősíteni kell a bizalmon.
2017. jún. 25. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor odajutsz, hogy tenyésztőt választasz, beszéld meg vele a jelenlegi kutyával kapcsolatos kételyeidet. Ha becsületes tenyésztő, segít kutyát választani és az összeszoktatásban is segít.
2017. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gazdát minősíti, ha a régi kutyája bántja, neadjisten megöli az újat. Én azt hozok a spánielem mellé, amit akarok. Megbízik bennem és jól szocializált, kedves jószág. Ha biztosra akarsz menni, akkor engedj kölyköt választani a mostani kutyádnak. Végülis neki is együtt kell vele élnie. Az ő ízlése is számít normális gazdának persze. Gondolom te sem élnél szívesen egy téged irritáló személlyel. Olyan kölyköt érdemes venni, akit ha mutatsz a mostani csivavádnak, akkor az idősebb kutya nem mordul rá vagy nem csapja el közömbösen fejét. Azt válaszd, amelyiket érdeklődve szimatolja.
2017. jún. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd meg a tenyésztőnek, akitől az új kutyust veszed, hogy otthon van mégegy. Így segít majd neked kiválasztani egy olyan kölyköt aki nyitott, barátságos más kutyákkal. Egy almon belül is óriási különbségek vannak a kicsik személyisége között. Én jó ötletnek tartom azt is, hogy összeismerkedjenek még mielőtt jogos tulajdonosa lennél az új kutyának. Ha lehetséges, a már meglévővel látogassátok meg a tenyésztőt.


Elmondom a mi esetünket. 8 évvel ezelőtt találtam az utcán egy keverék kutyust. Kiderült, hogy vemhes. Az egyik kölyke hozzánk került, a talált kutyát a mamám fogadta be. Szerencsére a többi kicsinek is sikerült gazdit találni. De a lényeg, hogy adott egy nyolc éves kutya. Világ életében egyedül volt, udvari kutya. Séták során fiatalabb korában előfordult, hogy agresszíven reagált más kutyákra. Mostanra rendeződött annyira a dolog, hogy bemertem vállalni mégegy kutyát. Ő egy fajtatiszta dobermann, 5 hónaposan került hozzánk (kb egy hónapja). Biztos ami biztos, egy fél napot külön töltöttek (a kicsi a teraszon, van egy rács a lépcsőfeljárónál), de láthatták egymást és szaglászhatták egymást. Utána felügyelet alatt voltak összeengedésnél és utána pár napban is. Jó ha ilyenkor szabdságot veszel ki, márcsak az új kiskutyi miatt is. Nagyon fontos, hogy a már meglévő kutyáddal éreztesd, hogy őt még mindig nagyon szereted, nem lecserélni akarod. Jutifalit is adhatsz neki, ha érdeklődik a kicsi után, dícsérd a jó viselkedést. Így tudja, hogy az új jövevénnyel való barátkozás jó dolog. A kutyák valóban nagyon féltékeny állatok. Ha a picit simogatod, akkor a nagyobb is kapjon a szeretetedből. Nálunk minden nagyon jól alakult. Néhány nap múlva már együtt cibálták a rongyokat, nagyokat játszottak.

2017. jún. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Hozzátenném még, hogy a második kutya befogadása dupla annyi melóval jár, mint az első kutya. Az első pár napban nagyon nagyon sok figyelmet igényel az idősebb kutya. Így megelőzhető a féltékenység. Ha megérteted vele, hogy ő még mindig fontos neked, akkor nem lesz gond. A kulcs a rengetek simi. Ne maradjon ki semmiből. Ha kicsi kap, akkor neki is jár.

Séta akkor mehet együtt, ha kicsi már megtanult szépen menni. Javaslom, hogy először ketten vigyétek őket a vőlegényeddel. Egy-egy kutya. Ha az is jól megy, az idősebbiket nem zavarja, akkor mehetnek ketten egy személlyel.

2017. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 hónaposom mellé jött egy már 7 éves jól szocializált menhelyi kutyus. Tök jól elvoltak az első pillanattól kezdve és azóta is imádják egymást habár a nagy néha elvonul mert a kicsi hajlamos üldözni a szerelmével. :D
2017. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!