Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutyám popcornt?

Ehet a kutyám popcornt?

Figyelt kérdés

Természetesen natúrra gondolok, só és vaj nélkül. Tudom hogy nem kutyának való nasi, de egyszerűen bolondul érte és szerintem nem lenne baja tőle (hisz a rossz minőségű tápokban is sok gabona van ami persze nem jó meg hasznos a kutyának de konkrét bajt nem okoz neki kis mennyiségben).

Jutalomfalatnak gondoltam rá, nagyon imádja.



2017. jún. 25. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Még egy felnőtt embernek is irritálhatja a torkát és felakadhat, nemhogy egy kutyának.
2017. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Párat nyugodtan adhatsz neki, semmi baja nem lesz tőle.
2017. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként már az enyém is evett, nem fulladt meg tőle :)))
2017. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Szakvéleményt nem tudok adni, de az enyém is imádja. A mértékletesség fontos, "jutifalinak" szerintem jó. Csökkenti a gyomorsavat, nem fog annyi füvet legelni. Az én kutyusom nagy betegségen esett át (máj, vese leállás), így nagyon féltem mindentől, de ebből egy-két falatka nem árthat. A jó minőségű tápban is van gabona. Én ajánlom a joserát, nekünk bevált. Darling, Pedigree, stb. reklámozott szemeteket mellőzni! Csak prémium minőséget (persze elérhető áron is.)
2017. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A mi kutyánk is tuti megenné, ha hozzájutna (de nem adok neki, mert ami finom, azt nem fogom egy kutyának adni!), de így csak a takarmánykukoricát eszi, ami elhullik a földön. Semmi baja nem lesz tőle, nyugi.
2017. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem értem ki ment végig az összes kommenten és pontozta le, kicsit kiakasztott.

Egyébként ő jó minőségű tápot eszik (Brit premium) de valóban gyakran megy a csibék közé, és beáll a sorba kicsemegézni a takarmány szotyolát és kukoricát ha nem figyelek. Ezt már nagyon régóta csinálja, semmi baja sincs tőle, ebből gondoltam hogy a natur popcorn sem sokkal másabb mint ezek a csemegézett gabonaszemek.

2017. jún. 26. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd, rövid távon elvileg nem sok baja lesz tőle (max megakadhat a torkán, félrenyelheti, de az akár egy szem táppal is előfordulhatna), viszont az ő szervezetüknek nem túl jó a sok szénhidrát, mivel nem erre van kitalálva az emésztésük. Tehát hosszú távon lehetnek olyan egészségi problémái, mint ha te mondjuk folyton gyorskaján élnél. Ma már az igazán jó táp gabonamentes, és lehetőleg nem szénhidrát alapú, való igaz, ilyenből kevés van.

Egészségesebb lenne a hús alapú jutifalat. (És húson nem bolti virslit, párizsit és hasonló szójás cuccokat értek, hanem pl. szárított, vagy főtt husi.)

2017. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled utolsó, egyébként húsos jutifalit kap, de valamiért a táp szerű jutalomfalatokat nem komálja, nem érzi jutalom értékűnek, csak a virslit és párizsit. Nem is adnék mindig neki amúgy, én is szeretem natur a popcornt ezért gondoltam hogy amikor nagy ritkán havonta eszek egyet valami jó filmhez akkor kaphatna belőle egy két szemet. Nem az a cél hogy napi/heti rendszerességgel kapja és nem is szeretném ha ennyit enne.
2017. jún. 26. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!