Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves japán akitám (szuka)...

Greta.t kérdése:

2 éves japán akitám (szuka) szökik és tyúkokat öl. Tipp?

Figyelt kérdés
Ha felügyelet alatt van, akkor egyszerűen tünemény az egész kutya. Akár udvaron, akár séta közben van elengedve (feltéve, hogy nem találkozik senkivel..). Azonban ha estére ki van engedve, szétszedi a kerítést és szökik. Nagyon rákapott a tyúkokra. Szétszedi másnak a kerítését és leöli a tyúkjait. És nem 1-2 darabot. Elképzelni sem tudom, hogy az aranyos, tündéri kutyából éjszakára hogy lesz hentes. Volt kutyasuliban, akkor egy darabig bírta, de azelőtt nem öldökölt. Most már attól tartok, hogy a suli nem elég. A kerítést mindegy hányszor csináljuk meg, valahol mindig kimegy. Olyan mint a víz, ha csak egy rés is van, már elpárolgott. Gondolkoztam a dogwatch láthatatlan kerítésen. Használ? Megéri belefektetni? Esetleg más tipp, hogy mit csináljak vele? Mi használhat? Elég sürgető a probléma, mert így sokáig nem maradhat és ha nem oldódik meg a helyzet, akkor meg kell tőle válnunk, ami tekintve, hogy egy tünemény, ha velünk van, nagyon nehéz lenne.

2017. jún. 26. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Szia! Meg kell fegyelmezni! Az én kutyám is ilyen volt! Nem kell kutya suliba vinni, mert jobb ha a gazdájától kap fegylmet! Vannak kutya nevelési könyvek! Olvasgass azokból meg rá kell erélyesebben szólni!"Nem szabad, rossz kutya" Ettől majd rájön hogy ki a vezető a háznál!
2017. jún. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Egy kutya akkor szökik, ha nincs kifárasztva vagy ivaros. Mennyit sétáltatod ill. foglalkozol vele?

Nagyon kemény fajta, elég speciális jellemmel és nevelési igényekkel, és igen, híresen szökős típus, akit ráadásul vadászatra is használtak- szépen belenyúltál.

Ha több mozgatás bevezetése és ivartalanítás után sem javul a helyzet, lehet, hogy érdemes lenne valóban a láthatatlan kerítés vagy a bent altatás.

Esetleg egy rangsorrendezés sem ártana abból a félig elejtett mondatodból ítélve, hogy amíg séta közben nincs más az utcán, addig jó kutya. Itt komolyabb problémákat is vélek látni, de javíts ki, ha tévedek.

Inkább valami szocializációs sulit keresgélj, ahol segítik a többi élőlénnyel való közömbösség kialakítását. Ha van tyúkkal rendelkező ismerős, lehet, hogy érdemes lenne megkérni, hogy adjon kölcsön 1-2 jószágot, és szépen a felügyeleted alatt korrigálhatnád, ha megindulna rájuk -bár ez lehet, már egy elborultabb ötlet, és az alap gondotokon, ami a szökdösés, nem segítene, de legalább pipi-kompatibilissé formálhatnád:)

2017. jún. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Előző kutyánk amerikai akita volt, hirtelen felindulásból váltottunk, valóban belenyúlás volt, átgondolás nélkül. Napközben kennelben van, éjszakára volt kiengedve, elég nagy az udvarunk, eddig egy kutyánknak sem okozott gondot, hogy kiélje magát kerítésen belül. Most naponta olyan 1-1,5 órát sétáltatom szántóföldön, ahol el lehet engedni, meg tud szaladgálni. A baj inkább az, hogy pesten vagyok egyetemen, a kutya meg vidéken, szüleim meg nem foglalkoznak vele annyit, amennyit igényelne. Ha itthon vagyok, akkor naponta akár többször is kimegyek hozzá, de ősztől 7ből kb 3-4 nap leszek úgy itthon, hogy el tudjam vinni, plusz már most is mentem volna fel nyárra dolgozni, de akkor meg még kevesebbet lennék vele. Az ivartalanítás segíthet rajta? Gondolkoztam azon is, de ahol volt kutyasuliban, ott arra annyit mondtak, hogyha kimegy, legalább nem lesznek kiskutyák... Meg villanypásztort ajánlottak, de akkor inkább ez a láthatatlan kerítés, mivel már tényleg fogalmunk sincs hol szökik ki, villanypásztornál meg csak kell tudni, hol tud kimenni. Arra is gondoltam, hogy valahova tanító célzattal bevinni tyúkok közé, de szerintem a településen nem maradt olyan ember, aki az én kutyámat akarná akármilyen céllal az udvarán látni...
2017. jún. 26. 02:12
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Minek neked kutya ha nem.foglalkozol vele? Hisz egyetemre mész, a szüleid meg szarnak rá...

Nem tudom, kit sajnáljak jobban, az elhanyagolt állatot vagy a szomszédaitokat - akik közül egy egyszer ki fogja löni, ha megunja a dolgot

2017. jún. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek vettetek erős zsákmány ösztönös fajtát tyúkok közelébe ? Az akita vérében van a kisebb állatok ölése. A szánhúzók, vadász kutyák is előszeretettel eszik a baromfit. Nehéz az ösztönéről lenevelni egy kutyát. Nekünk 2 társasági kutyánk van és soha nem öltek tyúkot. Rokonnak roti, puli sem öl. Ismerős skót juhásza sem. Szóval számít a kutya fajtája is. Az ősi típusú szereti levadászni a kisebbet és önálló, makacs. Nyílván unatkozik ez az akita, ha szökik. Apunak volt fiatalabb korában. Az akitája soha nem szökött pedig náluk kerítés sem volt. És igen, japán akitáról van szó. Ha tiszteli a gazdát, akkor a helyén marad. Akkoris, ha unatkozik. Te nem vagy a falkavezér. A nagyszüleid főleg nem.
2017. jún. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor kell állatot bevállalni, ha gondját-felelősségét viseli a gazdája. Nem a szülők terhére.

Új gazdi a megoldás.

2017. jún. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Keress neki új gazdát. Egy akitának ennél jóval nagyobb a mozgásigénye. Nekem ivaros szukám van, és az ajtót is nyitva lehet hagyni, nem megy el. Ő lakáskutya, viszont nyulat, macskát tartottunk mellette és soha nem bántotta őket. A kutyádat öli az unalom ezért keres valami szórakozást.
2017. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Éjszakára be a házba, és akkor nem fog gyilkolni.
2017. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Amit tudsz nyújtani a kutyának az közel sem elég. A probléma soha nem fog megszűnni mivel a foglalkozás mértékét nem tudod növelni és mindennapossá tenni.

A legjobb lenne ha fajtamentőkön keresztül keresnél neki egy új családot és legközelebb akkor lenne kutyád ha időd is van rá.

2017. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb megoldás pedig az új, megfelelő gazdi lenne.

A kutya nincs megfelelően lefárasztva, napközben kennelbe van zárva. Tele van energiával, unatkozik.

Addig is, ha nem sikerül szökésbiztos kerítést csinálni, ne engedjétek ki éjszakára, vagy aludjon a lakásban.

Ehhez viszont sokkal-sokkal több sétára, fárasztásra lenne szüksége minden nap.

2017. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!