Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van pollen vagy másra...

Akinek van pollen vagy másra allergiás kutyusa ő szerinte jó ez így?

Figyelt kérdés
Tavaly kiderült, hogy pollenallergiás a kutyusom. Tavasztól kb őszig nagyon ritkán szívja a levegőt és vakarózni is szokott ebben az időszakban sokat. Mivel állatorvoshoz nem szeretném rángatni ( szegényemet túlféltem és emiatt viszonylag sűrűn járok vele, úgy hogy igazábol semmi baja ) ezért itthon úgy próbálom csökkenteni ezt a problémát, hogy vettem Hepa szűrős porszívót amivel napi 2-3 alkalommal felporszívózok, aztán fel is mosok. Ahol fekszik ( a mi ágyneműnket és az ő fekhelyét is ) hetente mosom, emelett ma elkezdtem át törölgetni a pofiját kamillával. Arra gondoltam, hogy Omega 3 zsírsavban gazdag ételekből próbálok neki többet adni illetve van ilyen tabletta és fürdető is. Szerintetek ezek jók így? Nem szeretném, hogy szteroidokat meg ilyen marhaságokat kapna mert az hosszú távon nem vezet jóra. Aztán ha meg teljes havi fizut fogok kapni össze dobom a pénzt és csináltatok neki egy teljes allergia vizsgálatot es ha az orvos szükségesnek látja akkor még a szérum terápiára gondoltam. Vélemények?
2017. jún. 26. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha pollenre allergiás, akkor sétánál úgyis találkozik vele:/
2017. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha feljövök lemosom a lábait és a fejét kamillával
2017. jún. 26. 13:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát jobb mint a semmi. Csak nehogy a kamillára is allergiás legyen
2017. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most őszintén? Mi az, hogy jobb mint a semmi? Ezeket ajánlotta a dokink ennél többet már nem tudok csinálni! Még acc 100-at mondtak, hogy adhatok neki ez gyerekeknek való. Megvettem de nem szeretném neki oda adni mert mégis csak embereknek való es félek, hogy baja lesz. A kamillára meg nem allergiás!
2017. jún. 26. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak a vakaródzáshoz tudok hozzászólni, mivel nálunk is elő szokott jönni ilyen probléma július-augusztus környékén pollenallergia miatt. Nekünk a doki azt ajánlotta, hogy hypoallergén/antibakteriális samponnal (VetPlus Coatex Medicated, Allermyl Glyco hypoallergén sampon, stb.) fürdessem meg néhány naponta, ezek enyhítik a tüneteket és így nem vakarja annyit magát.
2017. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írtam, hogy jobb mint a semmi, hanem tapasztalatból. Amíg nem tudod, hogy mire allergiás addig nem is tudod kiszűrni az életéből. Mert amit írtál az jó a pollenre. De pl az én kutyám allergiás a porra, 3 féle penészgombára, csomó fűre és pollenre, szójára, kacsára, répára, kukocirára, szúnyog és darázscsípésre, stb. Összesen 24 dologra. Szóval tök jó, hogy te a pollen ellen védekezel de lehet, hogy nem arra allergiál a kutyád. Voszont az is lehet, hogy csak arra. Többet fogsz tudni, ha kész a teszt
2017. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja egyébként acc-t lejet adni kutyának:)
2017. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ez nem halálos ugye? Mert a legjobban attól félek, hogy elveszítem. Amúgy 6 éves csivava.
2017. jún. 26. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Jajj nem dehogyis. Viszketést okoz, súlyosabb esetben bőrproblémát, de nekünk nagyon sokat segített a szérum terápia, már alig vakarózik
2017. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy gyesen vagyok itthon szeptemberig és ezáltal nekem nem nagyon van pénzem, viszont ha nagyon szükséges lenne bármikor ki tudnánk fizetni annyi pénzt amennyi erre kell de amíg nem nagyon vakarózik és nem látok elváltozást rajta addig nem szeretném orvoshoz vinni ezzel mert nagyon fél tőlük. Amúgy szerintem én is és a párom is allergiásak lettünk mert nekem folyamatosan folyik az orrom és tüsszögök neki meg viszket a szeme.
2017. jún. 26. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!