Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények? Szerintetek szép...

Vélemények? Szerintetek szép kutya lesz a kicsiből? Megéri az árát?

Figyelt kérdés
[link]

2017. jún. 26. 17:08
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Nem troll, komolyan kérdem, fontos, mert szeretnék írni a tenyésztőnek, hogy van-e már gazdája!
2017. jún. 26. 17:42
 22/39 anonim ***** válasza:
92%
Latszik hogy kamukerdes, direkt provokal...
2017. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kamu, kérlek segítsetek!

Azért írtam ide, mert úgy gondolom itt több hozzáértő ember van! Azoktól kérdezném, hogy a szülei alapján szép kutya lenne? És akkor mi a jó táp? Úgy tudom a Pedigree jó minőségű! Mindig mondják tv-ben is meg ismerőseim is avval etetnek. Neki is megvan az oltása, féregtelenítve volt. M3g hány oltás kell? Légyszi írjatok!!

2017. jún. 26. 18:05
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Ja, az más! Ha a tv-ben mondták, akkor biztos hogy igaz! :D
2017. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne az
2017. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
94%

Hú kedves kérdező de ne haragudj, tegyük fel, hogy ennyire sötét vagy. Egyrészt ha kicsit utána olvasol a hasonló kérdésekre adott válaszoknak, googlezol egy kicsit a neten, illetve nézel facebookot is néhanapján akkor röviden a következők derülhetnének ki számodra:


1./ Definició: az a kutya fajtatiszta amelyik rendelkezik törzskönyvvel. Sajnos még ez sem 100%-os garancia de ha nincs törzskönyv a kutya legfeljebb fajta jellegű keverék. Innen kezdve további fajta tenyésztésbe nem vonható, kiállításokra és egy halom versenyre (ahol előírás a törzskönyv megléte) nem mehetsz vele, legfeljebb "keverék, házi kedvenc kategóriában".


2./ Tapasztalat: ha nincs törzskönyv és származási lap (és nem tudsz utána nézni legalább a nagyszülőknek, de jobb esetben a dédszülőkig visszamenve) még csak jósolni se lehet azt, hogy milyen lesz a kiskutya, pláne nem a felnőtt kutya. Pl. itt a GYK-n is volt már, hogy a szaporító a szuka apját tette rá, és fedezte be. Ez már elég necces tud lenni (ld. beltenyészet, általános iskola biológiai óra), de még az unokatestvérek közti fedezés is erősen meggondolandó. Mivel ezekről semmit nem tudsz ezek utána azt se tudod mit veszel. Szintén rizikó faktor, hogy mivel nem ismert a körülmény (pl. nagyszülők eredményei, a szülők testvéreinek eredményei stb.) nem tudsz semmit arról mi várható (azt még egy laikus is látja, hogy a kutyának megvan-e mind a 4 lába, de azt, hogy milyen idegrendszeri problémával, aggresszióval stb. születik azt nem fogod látni). Ezek után mintha lottóznál akár szerencséd is lehet és lehet, hogy nincs semmi baja a kutyádnak.


3./ Az olcsó, szaporítós kutyáknál elég gyakran vannak genetikai betegségek (akár halmozódás is), ezt szintén kivédi ha látod a származási lapot, és utána tudsz nézni a szülőknek, nagyszülőknek, azok kiállítási eredményeinek, munka eredményeinek, minősítéseiknek, genetikai szűréseknek. Ma már szinte minden fajtánál megjelent a diszplázia, patella probléma és társai, amelyek ha ismertek a felmenők, legalább az apa és anya testvéreinek az életútja, akkor valószínűsíthetően már lehet valamit mondani, hogy várható-e valamilyen betegség. Ha ezek ismeretlenek (vö. 2. bekezdésem) akkor simán lehet, hogy amennyivel olcsóbban veszed most a kutyát ennek az árnak és a megfelelő tenyésztőtől úgymond drágán vett kutya árának különbözetének sokszorosát hagyod az állatorvosnál különböző kezelésekre. Pl. egy csipő diszplázia műtét (és a kapcsolodó egyéb kiadások) legalább 100-150eFt. De találkoztunk annyira beteg "jófogásról vettük, ócsóér" kiskutyával akit el kellett altatni (végleges).


4./ Jelenleg a jogszabály szerint a kutya 8 hetes koráig az anyja mellett tartandó (41/2010 korm. rendelet 14§(15)Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.). Akárhogyan számolom ha a kutya május 22-én született, akkor július 10-én (amikortól elvileg elvihető) maximum 7 hetes lesz (1 hetes volt május 29-én, 2 hetes volt június 5-én, 3 hetes volt június 12-én, 4 hetes volt június 19-én, ma június 26-án 5 hetes, jövő hétfőn azaz július 3-án lesz 6 hetes, és július 10-én lesz 7 hetes).


5./ szerződés is kell a kutya mellé.


6./ Ha nem célod a kiállításra járkálás, illetve nem célod olyan versenyeken (pl. agility egyes versenyei, néhány IPO stb.) résztvenni ahol előírás a törzskönyv akkor jobban jársz (anyagilag is meg erkölcsileg is) ha egy menhelyről, vagy a fajtamentőktől hozol el egy kiskutyát.


7./ Miért utálja mindenki aki kicsit is felelős állattartó a szaporítókat? Egyrészt a fentiek miatt, másrészt azért mert, mert itt többen láttunk közelről szaporító telepet. Ahol jó esetben sejthető, hogy ki az apja egy alomnak (az anya azért általában biztos), láttuk a körülményeket, ezeket itt most nem részletezném mert az erősen 18+ -os válasz lenne (évente 2 almot szülő szuka, koszban, szemétben, betegen, tejesládában). Tudjuk, hogy a mai fizetések mellett nehéz kifizetni egy minőségi kiskutyára sokszor 2-300eFt-ot, egyes fajtáknál ez millió forintos tétel is lehet, ezt a "piaci rést" használják ki a szaporítók akik fajta jellegű keverékeket gyártanak minden kontroll nélkül, és adják a piaci ár 10-20-50%-ért amit még hajlandó kifizetni az ember. Amival csak az a baj, hogy nem olyan kutyát kapsz amit kifizettél. Én magam láttam "törzskönyves szülőktől bolognese" kiskutyát, amelyik inkább nézett ki toy uszkárnak mint bolognese-nek (jellemre is). Ameddig lesz akár 1 ember is aki fizet egy szaporítónak addig neki ez vastagon megéri. Ha sikerülne elérni, és nagyon sokan ezen dolgozunk, hogy senki ne vegyen a szaporítóktól kölyköt akkor vége lenne ennek a gátlástalanságnak.


8./ Mivel egy menhelyen pont ugyanilyan keverék kiskutyát kapsz mint amit itt most venni szeretnél, ezért javasolja mindenki, hogy inkább a menhely. Egyrészt azért mert így egy szaporítónál lévő "bevétel" talán csökken, te meg elhoztál egy totál tele levő menhelyről egy kiskutyát.


9./ Szintén tapasztalat (nem csak nekem, menhelyes ismerősöknek is) amikor az átvert gazdi számár kiderűl, hogy ami kiskutyát kapott minden csak nem az aminek vette, ideggyenge, kitámad, esetleg beteg (csipő, patella, fog stb.) akkor - mivel szerződés sincs, garancia még annyi se - a gazdi nem tud mit kezdeni a kutyával. Miért is nem? Mert ha nem volt annyi pénze, hogy vegyen egy rendes kutyát akkor nem lesz pénze a több száz ezerforintos kezelésekre sem, esetleg a kutya egy éves korában - mivel totál idegbeteg - leharapja a gazdi kislányának az ujját (lehet, hogy nem itt, hanem egy másik fórumon volt ez az eset) akkor a kiskutya (aki addigra már nem is annyira kicsi) megy a menhelyre. Ahol szokásosan teltház van. A gazdi már kiadott egy rakás pénzt a kutya végül a menhelyen kötött ki (ilyenkor a gazdi nem egy kiskutyát hozott el a menhelyről, hanem egyet vitt oda).


10./ A minőségi tápokról alkotott véleményedre inkább nem reagálok. Ezeket nem véletlenül reklámozzák a TV-ben, mert szó szerint a kutya sem veszi. Nem véletlenül vannak kint az olcsó áruházak polcain.

2017. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
65%

Már leírták ugyan előttem, de az nem fajtatiszta kutya, és a szülei sem. Az apja (ha az az apja, amelyik a képen van) egészen biztosan nem, de vélhetően az anyja sem.

Olvasgass, tanulj még róla, mit jelent a fajtatiszta a kutya, a felelős állattartás, etetés stb.


Ilyen helyeken lehet amstaffot kapni például: [link]

[link]


Jófogáson nem árulnak fajtatiszta kutyát, ha néha-néha mégis, akkor is odavan írva a kennel neve, honlap címe.

2017. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Neked ne legyen soha kutyád! Jófogasról soha nem veszünk kutyát! A kutyák pedig ösztönből szaporodnak, akkor érnek teljes életet a szukák, ha nem ellenek, mivel egy-egy ellés borzasztóan lehúzza őket és az életük is rövidebb lehet!!!
2017. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Honnan látod, hogy nem fajtatiszta az apja?
2017. jún. 26. 21:32
 30/39 anonim ***** válasza:
78%

Aki ért hozzá, hogy hogyan néz ki egy fajtatiszta amstaff, annak egyértelmű. Látszik rajta, ezt nem tudom másképp leírni.

Másrészt, abszolút nem biztos az sem ebben az esetben, hogy azok a kölyök szülei, akiket annak mondanak. A szukát több kan is befedezheti egy tüzelés alatt.

De hogy lenne fajtatiszta a kölyök, 18 ezerért? Ne viccelj már.

Megnézted a linkeket, amiket küldtem? Ott láthatod te is, hogy néz ki egy fajtatiszta staffi.

2017. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!