Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek 2 éves menhely...

Hogyan neveljek 2 éves menhelyről mentett kutyust? Nagyon rossz sorsa volt rugdosták stb . a kutyus agresszívan támad!

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg türelemmel, szeretettel, de maximális határozottsággal! Hm kemény feladat, kitartást! Ha kezdő vagy, akkor kizárólag kutyasuliban, szakember mellett kezzd el az alapokat!
2010. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)a réggebbi kutyusomat jól meg tudtam tanítani(15éves volt de elhunyt szegénykém:((() csak hogy ö közel engedett magához:)de a kis új kutyus magához sem enged és harap:(de azért köszönöm .jó éjjt
2010. máj. 19. 23:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagy-nagy türelem, és szeretet, és következetesség.

Kényeztetésből, sajnálatból se engedj meg neki semmi olyat, amit a későbbiekben sem engedsz majd neki. A harapást, dühkitörést, támadást most se hagyd szó nélkül.

Ne provokáld, de ha támad, igenis büntesd meg, mert a fejedre nő.

Amikor simogatni, szeretgetni szeretnéd, és ő harapással, támadással válaszol, szidd meg, és hagyd ott, ne is vegyél róla tudomást egy darabíg, aztán próbáld újra, meg újra.Finom falatokkal nagyon sokat elérhetsz a kutyusoknál, és a halk, megnyugtató beszéddel, sok-sok dicsérettel, megerősítéssel.

Kitartást.

Üdv.

2010. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény kis pofija... :'( Hát szerintem is sok türelemmel és szeretettel. Menny ideje van nálad?

Szerintem az idő a megoldás mindenre. Egy idő után úgy is bízni fog benned, ha tapasztalja azt milyen amikor csak szeretik és nem bántják. Ha gondolod kérd ki doki tanácsát is. Sok türelmet, megértést és szeretetet kívánok a kutyushoz!

2010. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívj ki egy kiképzőt. Egy bizalmatlan harapós kutya nagyon veszélyes lehet, másra és önmagára is. Gyorsan meg kell találni megoldást, mielőtt nagyobb baj lesz. Ezek a bántalmazott kutyák nem mindig menthetőek meg szeretettel, ki tudja min ment keresztül, én már sajnos láttam hasonló esettet, hiába volt nagy a szeretett, már későn jött, végül elkellet altatni.
2010. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj iskolába, és ne alapfokon kezdd, hanem szocializációs tréningen! Segíteni fognak a kiképzők, illetve olvasd el ezt a könyvet, ebben nagyon sok történet van arról, hogy hogyan oldották meg problémás kutyák problémáit: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia
2010. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szeretettel és türelemmel eléred, hogy agresszív maradjon,és sajnos pá-pá kutya.

menhelyi kutyák azért agresszívak mert bizalmatlanok .

nyugalom, és következetes nevelés a legfontosabb.

vezérként kell rád tekintenie, amit szeretettel NEM LEHET ELÉRNI !!

nézd a tv-ben : spektrum - a póráz két végén

ngs : csodálatos kutyadoki

olvass : jan fennel, stb

tanulj ,és akkor lesz esélyed.

különben : hogyan reagál, ha enni adsz neki,és közelítesz, netán belenyúlsz a kajájába ??

ha akkor is agresszív,és morog-támad, bármilyen nehéz a kutya nem maradhat ( főleg ,ha gyerek is van a családban )!!

ezek a viselkedésformák, már nem visszaalakíthatóak.

illetve, tapasztalt szakembert igényel!

2010. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek.mostmárt egy fokkal jobb lett mert ma reggel oda jött és megnyalta a kezem és nem morog márt rám és pont ma van nálam 1 hete:)de még mindig nagyon fél és néha oda kap:( . én 15 éves lány vagyok meg anyukámall élek együt meg persze az új kutyussal.mostmárt elég sokat el értem nála:)köszönöm mindenkinek
2010. máj. 20. 13:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet amit belinkeltek :) Egy jó tanács: ne menj oda babusgatni, várd meg mikor ő közeledik, ha készen áll rá!
2010. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

kutyaiskola!


ott nem csak a kutya tanul, hanem te is megtanulod, hogyan kell bánni vele.

2010. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!