Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?...

Mi baja lehet a kutyámnak? Voltunk orvosnál, többször is, ennek ellenére nem sikerült kideríteni a probléma okát, sem pedig megoldani azt.

Figyelt kérdés

11 napja tapasztalom a problémát: gyakran puffad, és borzasztóan nyugtalan. Étvágya kitűnő, hányás nincs, széklet néha kicsit lágyabb a szokásosnál, de még elfogadható. Néha köhögni szokott. Vizelet nagy mennyiségű, pedig nem iszik sok vizet.

Most véres volt a széklete. Teljesen szilárd azonban, tökéletes állagú, de egy nagy vércsík volt benne. Talán elpattanhatott csak egy ér, vagy komolyabb a baj?


Amit eddig csináltunk: kapott féreghajtót (Milprazont), probiotikumokat, puffadás elleni cseppeket.

Adtam neki kamilla és cickafark teát is. Valamint Rutascorbint is kap illetve immunerősítőt.

Csináltak neki teljes hasi ultrahangot, de semmi rendelleneset nem találtak. Vérvétele is rendben volt.


A vicc az egész történetben az, hogy az állatorvosom rögtön megkérdezte hogy mit és mikor kap enni.

Mondtam hogy Happy Dog Supreme Sensible Toscana tápot eszik, erre rögtön rávágta hogy akkor az a baj. Mert hogy az ő kutyájának is mindenféle emésztési gondja van a Happy Dog tápoktól. Én kétlem hogy ez lenne a baj, kb. fél évvel ezelőtt ugyanebből a fajta tápból egy nagy zsákot megevett, semmi baja nem volt tőle. Azután másfélét kapott, és most megint visszatértünk erre, eleinte jó volt, de most valami történhetett. Én személy szerint nem hinném hogy a táp okozza a bajt.

A másik, hogy az orvos szerint nem jó hogy az esti adagját 22 órakor kapja meg, mert az már túl későn van. Nem látom az összefüggést sajnos. Mindig így kapott enni.


Kérlek segítsetek, nagyon aggódom miatta, tehetetlenek vagyunk!



2017. jún. 27. 04:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Azóta volt még egy széklet, ez már rendben volt.
2017. jún. 27. 05:46
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem hiszel a dokinak, vidd másikhoz a kutyádat.

Gondolod, itt látatlanban helyesebb diagnózist kapsz bárkitől is, mint attól, aki ezt tanulta?

.

Bármit észlelsz kutyádon és más is ugyanazt az övén, nem szükségszerű, hogy az ok azonos legyen.

2017. jún. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi lehet a baj, azt állatorvos tudja megmondani.

De simán lehet, hogy nem bírja a tápot (bár szerintem a véres székletre ez nem magyarázat). Nekünk a macskáinknak lett komoly bajuk olyan táptól, amit évekig ettek, és sokáig semmi gond nem volt.

Ha az UH nem mutatott semmit, egy vérkép talán segítene.

2017. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne másik állatorvost is felkeresni, ill. laborvizsgálatot kérni.
2017. jún. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írta, hogy a vérvétele rendben volt, ergo volt labor, gondolom, egy általános labor. Milyen értékeket néztek, kérdező?


Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy keress fel egy másik állatorvost, lehetőleg egy nagyobb, jól felszerelt rendelőben, és lehetőleg egy belgyógyászatra szakosodottat. Több szem, többet lát. Én a helyedben biztos, hogy nagyon aggódnék, úgyhogy nem késlekednék.


A 22 órakor kap enni későn van meg egyszerűen értelmezhetetlen. Mihez van későn? Evés után a kutyának az a legjobb, ha pihen, ezért a késői etetés kifejezetten előnyös, utána már nemigen van mozgatás, nyugodtan emészthet.

2017. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem csak 1 allatorvosnal voltunk!

Az egyetem klinikájára is bevittem, és ott sem tudtak mit csinálni vele.

2017. jún. 27. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az nonszensz. Igaz, hallottam már rosszakat az Egyetemről.

Felicaveten Dr. Egerszegi Pétert próbáld elérni konzultációra legalább. Vagy kérdezősködj körbe, ki milyen dokit tud ajánlani, akiről még jókat hallottam, az Mikesy Levente.

2017. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még akartam kérdezni: a klasszikus diétát kipróbáltad? Tudod, rizsnyák, főtt csirkemell, mellé probiotikum. Ha nem, mindenképp tegyél vele egy kísérletet.
2017. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!