Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal kapcsolatos segély...

Táppal kapcsolatos segély kiáltás! Mit egyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindenki orvostól és szakértőtöl más választ kapok,hátha itt valaki tud segíteni!

Van egy 6hós Bobtail,tenyésztő ajánlásával mivel ő 25 éve ezzel etet Panzi csirkés tápot evett a kutya kb 5hónapos koráig amikor hányás és hasmenéssel egy feszereltebb kórházba került szóltak hogy váltsunk tápot,első kutyás vagyok fressnapfba bementem hogy adjanak jo minőségű sensitive tápot,select gold Bárány rizs összetevőjűt kaptam,meg most sem állt be rendesen a széklet és eleg sok is!tovabbi szakértői felkérés után most azt mondtak adjak neki pro plan felnőtt sensitive tápot! Nem lesz baja a felnőttől? pro plan jo minőségű?

Ja es meg van egy kis labremegés amire GF 600at szed! Eleg gyorsan nő a kutya 8 HEtsen hoztuk el 5kgval most 25hetesen 25kg!

Köszönöm


2017. jún. 28. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Én talán megpróbálnám egy fokkal jobb táppal mondjuk a Farmina Vetlife termékcsaládból. Sok állatorovos ezt a termékcsaládot szokta ajánlani nagyon érzékeny gyomrú beteg kutyáknak. Kérdezd meg az orvosod erről.

A Panzi tényleg nem egy jó táp, bár meglepő hogy ennyire kikezdte a kutya gyomrát. Arra figyelj, hogy ilyen extra érzékeny gyomrú kutyáknak a sok tápváltás miatt is lehet hasmenés stb.

2017. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én a Brit Care Sensitive-t ajánlom. Nővérem extrém érzékeny bulldogja eszi, pedig addig kb mindentől hasmenése volt vagy kihányta. Közben kiderült, hogy se a kukoricát se a csirkét nem bírja :D ez vadhús + burgonya


A Pro Plan elmegy, bár a 20% hústartalmával nem nagyon dicsekedhet. A Panzi az egyik leggagyibb táp. :/

2017. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Én is Brit Care-t ajánlom. Ez egy gabonamentes, hypoallergén tápcsalád. Nagyon jó minőség, sok hús, vitaminok. Van belőle bárány-rizs, hal-édesburgonya, vadhús-édesburgonya, nyúl-rizs, kacsa-édesburgonya.
2017. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ahhoz mit szóltok hogy a nagy termete miatt felnőtt tápot javasoltak?
2017. jún. 28. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
6 hónaposan már befejeződött az intenzív növekedési szakasz, szóval baja nem lesz tőle :)
2017. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, erre azért nem kellene ennyire mérget venni. Főleg, mivel írja, hogy gyorsan nőtt idáig, nem tudni, ez befejeződött-e.

Kérdező, egyes tenyésztők sajnos viszonylag olcsóság alapján választanak tápot, a Panzi biztos, hogy nem egy jó minőségű táp.

A fentebbiek közül, amiket ajánlottak, én is a Brit Care-re szavaznék, de nem felnőtt tápot, hanem maximum juniort, és nagytestűnek valót.

Pl. [link]

Ez hipoallergén is, tehát elvileg szenzitív kutyáknak is jó.

Személyes tapasztalatom nincs konkrétan ezzel, viszont az egyik kutyám tenyésztője Briten nevelte a kölyköket, és ő nem olyan tenyésztő, aki az olcsóságra ment, ezt a tápmárkát elég jónak tartom ár/érték arányban.

Pro Plannál biztosan jobb.

(Hozzáteszem zárójelben, hogy én váltottam erről a tápról BARFra, tehát magam nem neveltem rajta kutyát. A kölyök kicsit hajlamos volt hasmenésre, Brit Care Puppyt kapott, és mikor beállt a széklete rajta (kb. 2,5-3 hétig ette még nálam), akkor is elég nagy mennyiségű és puha volt. De nem elsősorban ezért váltottam, hanem eleve BARFon akartam nevelni, a másik kutyám akkor már BARFozott.)

2017. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a Brit care tápra (kölyök tápot kapjon még).

Jó a beltartalma és árban korrekt.


A tenyésztő meg elég nagy barom, ha azzal a szemét Panzi táppal etet...

2017. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!