Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szemét vagyok a kutyáva...

Nagyon szemét vagyok a kutyával? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves talált keverékem. Kiskora óta velem van. Mikor kicsi volt nagyon elkapattam, csak babusgattam, szinte mindent elnéztem neki, ezért teljesen aztvette az uralmat a család felett. Apura hallgat a legjobban , o elég határozott, mély hangú.ő foglalkozik vele a legkevesebbet, ez annyit jelent hogy hetenze egy párszor megsimogatja, néha ad neki valami parancsot akkor megdicseri. Na de velem meg anyuval különösen tiszteletlen. Valamelyik nap elvitte a labtorlot és amikor nem engedtem oda morgott vicsorgott , ugrált rám. Eddig megengedtem ,neki hogy nyomkodja hozzám a labdát, belefurakodjon az olembe stb, mert olyan cuki volt. De egy pár napja még ezért is rászólok, de rosszul érzem magam miatta , buntudatom van, mert amúgy meg olyan aranyos.

2017. jún. 28. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus ..

Egyet mondok: Kutyaiskola.

2017. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%
Ha a saját kutyád morog rád, mert valamit nem engedsz neki, ott elég nagy baj van. Az enyémek, ha rájuk szólok valamiért, szégyenlik magukat, aztán egy fél óra múlva jönnek hízelegni. Nem meg még rám morognak. Egyetértek az előttem szólóval, kutyaiskola.
2017. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
46%
Hat az odabujast engedd neki, de ha morog, emeld fel a kezed, fenyegetesnek... Mindenesetre... Kutyaiskola
2017. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyik végletből a másikba esel. Egyszer mindent szabad, aztán minden tilos. Ezzel lehet a legjobban stresszelni a kutyát. Kezdj el értelmes szabályokat hozni, azokat betartatni, ne legyen bűntudatod, ha rászólsz valami rosszaság miatt, de ne kezdd el terrorizálni és minden hülyeségért leszidni. Amúgy meg egyetértek a többiekkel: kutyaiskola.
2017. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"Hat az odabujast engedd neki, de ha morog, emeld fel a kezed, fenyegetesnek... Mindenesetre... Kutyaiskola"


Ha elkezded a büntetést akkor be is kell fejezni. Olyan nincs, hogy csak fenyegetsz meg félbehagyod. A kutya nem hülye, elég hamar rájön, hogy továbbra sincs semmi következménye és folytatja amit eredetileg tiltani akartál csak még nehezebb lesz tiltani.


Kérdező, kutyaiskola mindenképp.

2017. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom: kutyaiskola, mert neked magadnak is meg kell tanulnod a kutyával való helyes bánásmódot, a kommunikációja megértését, és hogy mikor hogyan kell reagálni. Egy kutya a saját gazdájára ne morogjon, pláne ne vicsorogjon.

Hülyeség leszidni azért, ami nem zavar (pl. engem nem zavarna, ha a labdát hozzám nyomja, maximum ha úgy gondolom, most nem játszom vagy már elég volt, akkor leállítom), viszont van, amiért muszáj, különben lesz ez a helyzet még rosszabb is.

2017. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ez a labdanyomkodas nagyon erőszakos , nem lehet anélkül leülni az udvaron, hogy ne csinálná
2017. jún. 28. 14:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 28. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerű. Döntsd el, mit vársz el a kutyától és mit szabad neki.

Ha ez megvan, tilts minden olyan viselkedést, ami NEKED nem tetszik, idegesít, stb.


Ha nyomkodja a labdát, akkor küldd el magadtól, akár úgy, hogy felállsz és mész felé pár lépést és odébb tereled, leülteted. Ha lenyugodott, akkor TE hívd oda magadhoz.

Ha az öledbe akar furakodni, ugyanez. Ne engedd, hogy ő nyomakodjon az öledbe, ezt tiltsd neki. Ha lenyugodott, TE odahívhatod, simogathatod.


Az nem baj, ha a kutya odajön az emberhez egy kis simogatásért, az viszont igen, ha mindezt követelőzően, pimaszul teszi.


Lábtörlőnél meg addig ne hagyd békén, amíg le nem teszi/ott nem hagyja a lábtörlőt. Indulj el felé, lépj a törlő sarkára és addig ne mozdulj, amíg ő nem megy odébb. Ha morog, kivársz. Ha ugrál rád, vicsorog, akkor amikor ugrál fordulj el egy kicsit, hogy ne tudja rá tenni a mancsait. Ha nagyon vérszomjas a kutya, akkor meg kertész kesztűt fölveszel és nem rálépsz a törlőre, hanem kesztyűben megfogod. Ne hátrálj el a kutyától, ne kapkodj. Ha harapni próbál, tiltsd (max. a kesztyűbe harap bele), ne hagd magad megfélemlíteni. Lehet, hogy 10 percbe fog telni, de ki kell várni, amíg magától elkotródik.

2017. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!