Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet naponta "fürdetni"?

Kutyát lehet naponta "fürdetni"?

Figyelt kérdés
A nem minden napos samponos fürdőre gondoltam, hanem csak úgy, hogy eléggé vizes kézzel kicsit megborzolom a szőrét, hogy enyhítsem a nagy meleget szegénykének. Csak félek hogy nehogy nagyon szárítsa a bőrét, és bőrbetegségei legyenek. Lehet ezt rendszeresen naponta- 2naponta csinálni?
2017. jún. 28. 13:06
 1/5 anonim válasza:
Milyen fajta a kutya hosszú vagy rövidszőrű?
2017. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rövidszőrű (németvizsla keverék)
2017. jún. 28. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, még akár úszhatna is naponta, a lényeg, hogy rendesen megszáradjon, és ne pálljon be sehol, mert attól lehet gombás betegsége. De ilyen melegben, rövid szőrnél ennek gyakorlatilag nulla az esélye. Ha van kis gyerekhomokozó, tehetsz ki neki bele vizet pacsálni.
2017. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem huskym van. imádja a vizet, ebbe a nagy melegbe a kertitavunkba pancsol(csak a mancsait teszi bele és csapkod. ezen kívül szoktam slaggal is lepermetezni ugy hogy befogom a végét és így nem áztatja el(de ezt nem minden nap)

Eddig nincs semmi baja, teljesen levedlett már, kb 10perc alatt meg is szárad. nem hiszem h baja lenne. a lényeg h samponos áztató fürdőt nem szabad sűrűn mert lemegy a bundájáról egy ugynevezett védőréteg ami nagy esőzésben pl védi, hogy ne ázzon "át" a bundája egyből.

2017. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a mienk is imádja a vizet, a medencénk előtti lábmosót szoktuk neki felengedni vízzel és abba ő is így pancsikol, köszönöm a válaszokat:)
2017. jún. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!