Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek ivott már fagyállót...

Valakinek ivott már fagyállót a kutyája? Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy beleivott, de jobb félni, mint megijedni. Kerestem már neten, de specifikus információk (nyilván érthető okokból) nincsenek sehol.

Lomtalanítottunk a garázsban és egy régi tescos fagyálló belesett az egyik vödörbe. A nagy felfordulásban nem vettük észre, csak azt, hogy a kutyám (kb 30kg) nagyon szaglássza a vödröt (benne volt a feje). A fagyálló ilyen zöld, literes, 35-40%-os előre bekevert fajta, a flakonból kb a fele folyt ki a vödörbe és kb a negyede hiányzott mikor visszatöltöttük. Nem tudjuk, hogy amúgy is hiányzott-e már belőle, vagy a kutya belenyalhatott-e, de mivel nagyon messze van állatorvos az ilyen falusi lódoktor azt mondta figyeljünk és kijön elaltatni ha elkezd kóvályogni vagy remeg/hány, de szerinte nem lesz baja. Az eset tegnap este olyan 10óra környékén történt, a kutyán semmit nem lehet látni, talán kicsit többet alszik, mint szokott, de az lehet a meleg miatt is. Akinek van tapasztalata, örülnék, ha megosztaná, köszönöm!



2017. jún. 28. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Isten őrizz, hogy tapasztalat legyen, de a neten is meg lehet találnia az ide vonatkozókat, itt részletesen leírják a tünetek jelentkezését: [link]

Ha a kutya normálisan viselkedik, nem tűnik bódultnak (pl. rendesen reagál olyasmire, amire máskor, ezt te tudod mi lehet), akkor nagyon valószínű, hogy megúsztátok, és vagy nem ivott bele, vagy csak épp egy picit belenyalt a testsúlyához képest.

2017. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt nem voltak tünetek,akkor nem ivott bele.
2017. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Kb a literes flakon negyede hiányzott, hogy azt ő itta meg, vagy amúgy is hiányzott belőle, azt nem tudom. Meg azt sem, hogy a fagyállókat 100%os, vagy ilyen higított formában árulják, szerencsére ha az autóban ilyesmit kell cserélni, azt szerelőre bízzuk. Nem is tudom miért volt itthon vagy milyen régi. Szóval maximum 2decit nyalhatott fel belőle. Ezért érdekel nagyon.

Olvastam, hogy a calcium oxalát kristályok miatt veszélyes, de azok csak nagy dózisban alakulnak ki, vagy már kicsinél is lehet? Sajnos az elérhető állatorvosunk főként tehenekhez meg disznókhoz ért, habogott kicsit, mikor rákérdeztem a kristályokra

2017. jún. 28. 13:25
 4/12 anonim ***** válasza:
2 dl az rengeteg lenne! Belehalna, a tünetek is hamar jelentkeznek.
2017. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

35%-os. Több helyen olvastam hogy 4.4ml/kg okoz problémát, de az 90%feletti etilén glikol tartalomnál. Nem egészen 2 dl-t ihatott maximum, ha hiányzott eleve a flakonból, akkor kevesebbet. Előtte vacsizott. Reggel nem találtam hányást sehol, az este további részében nem viselkedett furán, úgyhogy reménykedem hogy tényleg nem ivott belőle sokat, ha ivott is.

Most az zavar, hogy csak fekszik egyik helyről a másikra, pedig a szomszédban csinálják a kerítést, olyankor általában meg van őrülve ha mozgás van. Még a labdáját is csak ímmel-ámmal hozza vissza, de semmilyen más tünete nincs, aminek ilyenkor már lenni kéne, csak nyomottnak tűnik

2017. jún. 28. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor az a biztos, ha elviszed állatorvoshoz, ahol meg tudják nézni, mi a helyzet a veséjével. Ha véletlenül ivott belőle, de nem rögtön halálos dózist, a vese károsítása révén még sajnos lehet életveszélyes. Ha másképp viselkedik a szokottnál, pl. az elmúlt napokban, hetekben melegben is pörgött, amikor esemény, mozgás volt, akkor mindenképpen bevinném egy megfelelően felszerelt állatorvosi rendelőbe, nem lenne nyugtom.
2017. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ez a probléma, hogy engem sem hagy nyugodni, de csak akkor tudjuk bevinni, ha a férjem hazaér legkorábban fél6kor. Itthon vagyok egy 3hónapos babával, nem könnyen megy a mozgás. Már hívtam ma kétszer az itteni állatorvost, meg a legközelebbi állatorvost is, elvileg meg fog várni minket a rendelőben (eredetileg 5ig van, legkorábban negyed7re érünk oda) de azt mondta, hogy nem tudja mennyit kell inniuk ahhoz, hogy probléma legyen, ha gyanús a mérgezés, inkább altattassuk el. Azt viszont leginkább elkerülném, főleg így, hogy nem is biztos
2017. jún. 28. 14:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Mint már linkelték, a vizeletéből kimutatható pár óra elteltével. Nem kristályokról kell kérdezni az orvost, hanem elvinni egy hozzáértő rendelőbe vizeletvizsgálatra! Persze, nem olyan helyre, ahol vizsgálat, diagnózis nélkül csak az altatás az opció. Ez nonszensz!!! Ha az állatorvosi vizit nem lehetséges,lehet imádkozni, vagy beleivott vagy nem...
2017. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Végső elkeseredésemben felhívtam édesanyámat, aki tegnap segített pakolni, vele volt a kutya is, mert mindig van a zsebében jutalomfalat. Megkérdeztem h látott-e valamit. Mostmár biztos, hogy beleivott, de a férjem szerint már hiányzott valamennyi belőle. Szóval körülbelül pár nyalásnyihoz jutott hozzá, most mérgemben bezacskózva kivágtam a kukába még a téli szélvédőmosót is. Sárospatakon találtam egy dokit, aki elvileg fogja tudni kezelni, úgyhogy oda fogunk menni este, de már megöl az ideg.

A doki nagyon rendes volt, kérdezte hogy mik a körülmények, de mivel nem viselkedett részegen, nem hányt, hajnalban kikérszkedett és nem akart visszajönni, de azt gondoltam, hogy a meleg miatt van. Azt mondta ilyen kis mennyiségtől elvileg nem kéne hogy baja legyen, de mindenesetre bent fogja tartani megfigyelésre és kap majd infúziót

2017. jún. 28. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj de jó, hogy találtál egy normális állatorvost, aki el is látja! Az infúzió mindenképpen jót tesz majd a veséjének, és gondolom, ha a vizelettesztből kimutatható baj, akkor megfelelően kezelni is fogja. Szerintem van esélye a kutyának (most már, hogy nem idióták akarják minden ránézés nélkül elaltatni - ezekhez sem vinnék állatot, ha van választási lehetőségem).
2017. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!