Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak kutyát?

Mi alapján válasszak kutyát?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 14:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

lakásod mérete, van-e kerted, mennyire értesz a kutyákhoz, van-e időd sétálni egy nagyobb testűvel


Ha panelban laksz, nem ajánlott egy német dog :D

2017. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Lakásban lakom, nincs kertem, rokonoknál, ismerősöknél szoktam kutyázni és napi 4 órát tudnék foglalkozni a kutyával. Ez alapján mit ajánlatok?
2017. jún. 28. 14:37
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Ez édeskevés ahhoz, hogy érdemben tudjunk kutyát ajánlani? Elvárások a kutyával szemben? Mekkora legyen, milyen természet, milyen energiaszint? Mennyit tudnál rá szánni (vételár és havonta)? Kutyasuliba vinnéd? Mennyit kéne egyedül lennie? Meg egyebek...
2017. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát akkor, elvárások:legyen hűséges, alkalmazkodó, ragaszkodó, lehessen szetetgetni, simogatni.

Méret:igazából mindegy, ami elfér 80m²-en, lakásban.

Természet:barátságos, de idegenekkel távolság tartó, de ne legyen túl agresszív, hallgasson a gazdájára, ne legyen szökős.

Energiaszint: napi 4 órát tudok vele foglalkozni, mozogni.

Vételár:nem tudom mennyibe kerül átlagosan egy kutya. Legyen mondjuk max 40eFt.

Havonta:egy 10-est eltudnék költeni.

Kutyaiskola:Jó ötlet. Lehet elvinném bandázgatni, meg ilyen kutyás játékok vagy sportok. Ilyen akadály ugrás meg nem tudom. De igazából csak a társam lenne.

Egyedül: reggel 7-re megyel dolgozni, kb ¼ 7-kor elmegyek itthonról. Délután ¾ 3 fele érek haza. Aztán lényegében itthon vagyok, ezt kéne kibírnia.


De nekem is lenne pár kérdésem: mi kell egy kutyának? Gondolom tálka, póráz, nyakörv, vmi fekvőhely meg játékok. De miből milyent? Kell még vmi? Bolha ellen mit használtok? Hányszor kell ráfújni? Fürdetni hányszor kell, kb 1-2 hetente elég? Mit adhatok enni egy kutyának? Gondolom amit én eszek az neki is jó. Aztán vannak a boltokban ilyen kutyának készült ételek. Zacskós meg dobozos. Abból mi a jó? Melyik márka? Kell vmilyen oltás, nem tudom, amit kötelező be kell adni a kutyának. Meg ilyenek.

2017. jún. 28. 14:59
 5/24 anonim ***** válasza:

Én elsősorban egy kisebb vagy közepesebb testű kutyát ajánlanék neked aminek nem annyira nagy a mozgás igénye. ha nem szeretnél pénzt áldozni rá, menj el egy menhelyre, a keverék kutyusok is ugyan olyan kutyák mint a többi. járj körbe, és biztosan megragad az egyik kutyu akihez visszahúz a szíved. így jót is tettél, és neked sem került sok pénzbe.

igazából nem kellenek nagy dolgok egy kutyához, ahogy írtad is tál, póráz, fekhely, de ha nincs ellenedre aludhat veled is :) egy pár játék amivel leköti magát.

ha szerencséd van, akkor a menhelyeken szokták tanítgatni a kutyákat így nem is biztos hogy elkell menj vele kutyasuliba.

ajánlatom: beagle, (mondjuk ők azért termetesebbbek) Foxterrier,

spániel,Shar pei,

Spitz ( bár nekik elég nagy gondozást igényel a szőrük)

2017. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha ez számít, szeretem a bundásabb kutyusokat és akik nem olyan picik, hogy ne lehessen hozzájuk bújni. Az ilyen mackó kutyák nagyon tetszenek.

Ja és kölyök kutyust szeretnék.

Tényleg a menhely! Ez szuper ötlet! Milyen menhely van Zala megyében, vagy esetleg Veszprémben, Somogyban, Vasban? Köszi a válaszokat amúgy!

2017. jún. 28. 15:30
 7/24 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján rengeteg fajtát lehetne ajánlani, ebbe sok belefér.

A 40 ezres vételár miatt viszont ezek kiesnek (fajtatiszta kutya 100 ezer felett kezdődik), de igazából mivel nem ragaszkodsz kimondottan egy fajtához, nincsenek olyan céljaid a kutyával, amihez szükséges lenne egy fajtatiszta kutya, ezért egy kis-közepes méretű keverék tökéletes társad lehet.

Menhelyeken bőséges a választék, ha kölyköt szeretnél, azok is vannak bőven.

Javaslatom: egy fiatal felnőtt, vagy már idősebb kölyök (5 hónapostól), amikor már látszik a kb. felnőttkori mérete, és természete, jelleme is alakul.

A választott kutyus legyen barátságos, élénk, vidám. Csóválja a farkát, ugráljon fel rád (majd leszoktatod :D ), próbáljon megnyalni, örüljön neked.

Ne legyen félénk, ijedős vagy agresszív, támadó.

2017. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Etetés: nem jó, amit te is eszel! Más az emésztése a kutyáknak, másra van szüksége. Etethetsz egy jó minőségű száraz táppal, ez a legegyszerűbb, és megfelelő számára. Érdemes rendelni a netről, pl. innét: zoolplus.hu vagy innét: petissimo.hu .

Márkák pl. Josera, Brit Premium (ezek olcsóbbak), Brit Care, Acana, Taste of the Wild, Real Nature (ezek jobbak, de drágábbak).

A táp összetételét kell nézni, hogy abból hány % hús, és milyen hús. (Pl. 30% csirkehús - így kell, hogy fel legyen tüntetve).

ALternatíva a BARF etetés, ez ha szimpatikus, olvass utána alaposan.

Ha hazavitted a kutyut, vidd el állatorvoshoz, ő mindenben segít, ami az egészségügyi dolgokat illeti: oltások, féreghajtó, bolha-kullancs elleni szer stb.

2017. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Rendben, elfogok menni menhelyre, de azok merre vannak? :$

Amúgy ilyen kiskölyköt szeretnék, olyan 3 hónap körülit.

De a kérdéseimre nem igen kaptam választ, hogy mi kell egy kutyusnak? :/

2017. jún. 28. 15:38
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem láttam az utolsó választ!
2017. jún. 28. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!