Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy hatósági...

Mit jelent az, hogy hatósági állatorvos? Hívhatom őt?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kiskutyám. Állatorvost keresek neki, aki oltja majd stb. Rákerestem az interneten, hogy állatorvos xy településen - ahol mi élünk. Nem találtam senkit csak egy bizonyos "hatósági állatorvost" a település honlapján. Őt felhívhatom, hogy jöjjön ki oltani meg stb? Vagy neki ez nem tartozik a hatásköréhez? Vagy hogy működik ez?

2017. jún. 28. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ­ő hivatalnok, ellenőrző szerv. Ellenőrzi az állatorvosokat, állattartóknál az állatjóléti szabályok betartását és az élelmiszer-biztonságot.
2017. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha olyan helyen élsz, ahol nincs állatorvos, keresni kell a környéken.
2017. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tartózhat a hatáskörébe. Nálunk rendel, olt állatokat a hatósági állatorvos. Egy telefont megér, nyugodtan hívd fel!
2017. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oltásokat általában beadja, de akkor is kell keresni a környéken egy felszerelt állatorvosi rendelőt, ahova baj esetén tudod vinni a kutyádat. Merre laksz?
2017. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most nem tudom, hogy van, de 40 évvel ezelőtt, amikor az első kutyámat kaptam, még csak hatósági állatorvos volt, na meg a két állatkórház (Pesten). A hatósági állatorvos feladata volt, hogy az éves kötelező oltásokat beadja, de mivel nem volt hatalmas a fizetése, ezért délutánonként rendelt otthon, illetve kiment házhoz, ha hívták.

Lehet, hogy xy településen ez ma sincs másként. Hívd fel bátran a hatósági állatorvost, és kérdezd meg tőle, hogy mik a lehetőségeid, ő mit vállal. Ha nem vállalja, akkor talán tud ajánlani a közelben egy állatorvost, aki kijár.

2017. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik állatorvos nem jó a szakmájába az lesz hatósági!
2017. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!