Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhely meddig köteles...

Egy menhely meddig köteles visszafogadni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadáson gondolkodom bár ez nem az a fajta amikor a városban található a menheyl. Kb 1300 km a távolság és egy hétig leszünk a menhely környékén. Előfordulhat hogy mellé nyúlunk és akkor sajna a kutyusnak vissza kell menni, meddig kötelesek visszafogadni?

2017. jún. 29. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem köteles visszavenni. Körültekintően kell megválasztani a kutyát, azért egy próba sétán már látni fogod, hogy mire számíthatsz, milyen a kutya vérmérséklete. Higgadtabb, vagy nagy energiájú kutyus. Neked kell tudnod, hogy kanapé kutyust szeretnél, vagy olyat, akivel el tudsz menni futni, agilitizni stb. Minimális viselkedési problémák lehetnek, de azon meg majd te mint kutya mentő, (hiszen menhelyről viszed el a kutyát) majd tudsz csiszolni kellő szeretettel és türelemmel. Ki kell kérdezni alaposan a menhelyeseket, hogy jön ki a kutya más kutyákkal, azonos neműekkel és más neműekkel stb. Érezned kell hogy neked az a kutya kell. Csak úgy ne hozzatok el kutyát, mert szép a színe, vagy külsőleg tetszik. Meg kell lennie a kapcsolatnak már az első sétánál, érezned kell.
2017. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Dzseri ***** válasza:
43%
nekem két menhelyi macskám van, különböző helyekről, mindkettőjük szerződésében benne van, hogyha valamilyen okból nem gondozom őket akkor vigyem vissza.
2017. jún. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Jól írja az első. Egyébként mi is úgy mentünk a menhelyre, hogy egy bizonyos fajta kutyát akartunk. ( németjuhászt) Bementünk, elmondtuk, hogy mit akarunk, a hölgy közölte, hogy van pár németjuhász keverék kutyájuk, nézzük meg őket. Éppen mentünk a kennelekhez amikor a semmiből egy nagyon csúnya, kis bandzsa pekingi palotakutya keverék szalad hozzánk, és azonnali simogatást könyörgött ki. A hölgy mondta, hogy kicsinek kidobták egy zacskóban az erdő szélére, de megtalálták, és bevitték hozzájuk. Olyan picike volt, és olyan kis szomorkás.. Megláttam, megszerettem. Ott vittük haza. Igaz családtag lett. 13 évig élt velem, és amikor betegségben elhunyt majd megszakadt a szívem. Olyan kutyát szerettem volna akivel sportolni lehet, aki megvédi az otthonunkat, a fiamat. De lett egy családtagunk, akit mindenki imádott.. Szóval ha valaki állatot akar, az nem szab feltételeket , hogy milyen legyen. Meglátja és tudni fogja.
2017. jún. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#3: ez olyan szép volt 😭
2017. jún. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem egy olyan történetet hallottam már hogy a menhelyen kis angyal volt a kutyus, haza érve pedig ördöggé változott. Kisebb problémák lehetnek, hisz menhelyi, de egy olyan kutyát nem fogunk megtartani aki nem tud együtt élni velünk.
2017. jún. 29. 07:35
 6/16 A kérdező kommentje:
Én nem szabok feltételeket, pár kisebb elvárás van a többi nem érdekel de egy kis szörbányeteget akivel csak a baj van, vagy nem érzi itt jól magát azt nem tartjuk meg
2017. jún. 29. 07:37
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy meddig, és hogy egyáltalán kötelesek-e, de egy normális menhely, amelyiknek valóban az állatok mentése a célja, bármikor visszaveszi, sőt, a szerződésben általában az van benne, hogy köteles vagy visszavinni, ha bármilyen okból nem tudod tovább vállalni a tartását, gondozását.

Nálam most egy olyan macska dekkol (ideiglenes befogadó vagyok), aki először úgy került be a menhelyre, hogy meghalt a gazdája. Találtak neki új gazdád, egy évig volt nála, majd ő is meghalt, így egy év után került vissza a menhelyre, és szó nélkül visszafogadták. Ők elkötelezett állatmentők, és örök életre felelősséget vállalnak az általuk mentett állatokért.

2017. jún. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen feltételekkel válassz fiatal, fél év körüli kutyát. Már látszik, mi lesz belőle (mekkora, milyen fajták vannak benne) de masszív viselkedési problémák még nem alakulhattak ki
2017. jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Mik a feltételeid?
2017. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Legyen kistestű, ne legyen agresszív vagy félős és ismerje a pórázt. Csak ennyi. Persze az sem lenne hátrány ha nem rágna szét semmit de nem tudom ez mennyire elvárható.
2017. jún. 29. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!