Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ruházzák fel sokan a...

Miért ruházzák fel sokan a kutyájukat emberi tulajdonságokkal?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elősorban arra, hogy "finnyás", válogatós? A kutya ugyanis nem élvezetből eszik, hanem túlélő ösztön és ha nem allergiás egy adott dologra/nem lesz tőle beteg akkor azt meg is eszi. Válogatni pedig akkor válogat ha kedves gazdi megengedi neki, meg hetente válltogatja a tápot. Aki pedig konzervvel "ízesíti" és rászoktatja a kutyáját, hogy még rágni se kell a tápot az miért lepődik meg azon, hogy egy idő után már ténylegesen nem eszi a tápot mert nem akarja megrágni?
2017. jún. 29. 10:09
1 2
 1/12 bollocks ***** válasza:
85%
A magyar állattartási kultúra a béka segge alatt van, a kutyatulajdonosok (véletlenül sem gazdák) 99%-a nem alkalmas semmilyen élőlény gondozására, ebből adódóan előfordulnak a kérdésedben is megfogalmazott problémák. Hasonlók még a "nagyon morcos", "szerelmes a gazdi lábába" és hasonló finomságok.
2017. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert a legtöbb gazdi gyerek pótléknak használja a kutyát.
2017. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom az akitás kérdés ihletett meg. Nagyon sok akita nem eszi neg magában a tápot köztük az enyén is. Sokáig próbálkoztunk az "éheztetéssel" de nem volt eredmény. A barfot sem szerette. Most találtunk egy tápot ami jó és konzervvel ízesítjük hogy megegye, ettől még rág a kutya, max 2 kanál konzerv van a tápon. Én azt nem értem hogy akinek nem volt még ilyen kutyája miért hiszi olyan okosnak magát? Azt hiszitek hogy nálatok csettintésre bezabálna bármit csak mert ti úgy akarjátok?
2017. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezért szokták mondani, hogy az Akita nem való mindenkinek mert könnyen ránő a gazdája fejére. :)

Igen van akitás tapasztalatom, sőt egyéb makacs fajtákkal is mielött ezzel jönnél megint.

2017. jún. 29. 10:33
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Akkor szólj be az akitás csopiba hogy adják tovább a "finnyás" kutyáik hozzá értőnek mert nekik nem való akita :)
2017. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Én komolyan nem értem,ha a kutya válogatós,azt hogy máshogy lehetne mondani? Nem eszik meg mindent,esetleg. Értem én,hogy ez főleg emberi tulajdonság,de az állatok is válogatnak,bármennyire meglepő. Attól még,hogy ekkora hozzáértőnek tartod magad,nem biztos,hogy nem beszélsz hülyeségeket. Könnyű ám egy válogatós kutya felett csak így látatlanba okoskodni,meg tanácsokat adni. Megnézném,hogy te mit csinálnál egy válogatós kutyával,amikor rájössz,hogy nem működik a kiéheztetés,és akkor sem fogja X dolgot megenni,ha 2 napig nem adsz neki mást.Hagynád éhen halni??


Én speciel azért szoktam a kutyámat felruházni emberi tulajdonságokkal,mert sokkal inkább megérdemli ő,mint néhány ember.


Üdv,egy válogatós kutya kedves,élőlény tartására nem alkalmas gazdija

2017. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Pedig van válogatós kutya. 2 kutyám van, az egyik elé, ha leraknám a 3 napos maradékot, vagy a Tescos tápot, azt is boldogan enné. A másik 3 napi koplalás után se eszi meg a nyers húst, egyszerűen undorodik tőle. Na ő alapból válogatós a tápok között is, míg a másiknak konkrétan bármit oda adhatnék, megeszi. Szóval azért van köztük különbség. Amúgy te is azért eszel, hogy ne halj éhen. Szóval ez így hülyeség. Gondolom szívesebben ennél egy 2 fogásos vacsorát mint zsíros kenyeret. Az meg hogy feldobja-e tápot valamivel, hogy jobban egye, az ő dolga. Én is jobb szeretem azt látni, hogy örömmel eszik, mintha kerülgeti a tápot, mert már fél éve minden nap azt eszi...
2017. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Sokan miért hiszik azt, hogy az emberen kívül minden csak ösztönlény ? Bizonyítsátok be ennyi erővel, hogy az érzelmeitek nem csupán ösztönök, kémiai reakciók, mint az állatról magyarázzátok.


Mégis mit jelent a finnyás, ha nem azt, hogy nem hajlandó akármit megenni. Márpedig van ilyen kutya, mivel a kutyának is van ízlése. És nemcsak túlélés miatt eszik, hanem élvezetből is. Te sem válogatnál, ha anyád eléd b...na valamit és nincs más. Gondolom megennéd, ha nem akarsz éhenhalni. Tehát az ember is azért válogat, mert engedik neki, megteheti. Nyílván túlélő ösztönből koldul akkoris a kutya, ha megkíván valamit.

Érzelmei is vannak a kutyának. Érez pl haragot, örömöt, szomorúságot, félelmet. Mindet láttam a saját szememmel. Ostoba primitív, beképzelt barom, aki ezeket csak és kizárólag az ember sajátjának hiszi.

2017. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

És neked miért kell mindenbe beleütnöd a csúf, görbe orrod ? Nem mindegy neked, hogy ki hogyan eteti a kutyáját? És adom a #8-as véleményét, igenis vannak érzelmei, ízlése a kutyának. Amikor én kutya elé tettem a halas tápot, konkrétan kiporszívózta, annyira tetszett neki. Aztán később ugyanebből a márkából a szarvasos tápot már csak válogatta, kipakolta szépen egymás mellé a szemeket a tál mellé, aztán nézett rám, mint borjú az új kapura, hogy "ebbe semmi halas nincs".

Tuti te voltál az is, aki a rotis gazdit szidtad.

Törődj a saját dolgoddal. Vagy neked ennyire nincs életed, hogy mindig másokba kötsz bele, mindenkibe csak a hibát keresed?

2017. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert 2-3 napi koplalásban gondolkozok. Nálam a sharpei másfél hétig nem evett mert lalótársam rászoktatta a pizzára - Milka csokira. Aztán jött a rossz világ, kizárólag táp. Hétfő - újabb hétfő - majd azon a héten szerdán megette. Meg azóta is.
2017. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!