Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki jófogáson egy FAJTATISZTA...

Aki jófogáson egy FAJTATISZTA (! ) de törzskönyv nélküli, kutyát fajtatisztának hirdet, az szabálysértést követ el? Netán bűncselekményt?

Figyelt kérdés

#hirdetés #fajtiszta #törzskönyv #Jófogás #fajtatiszta törzskönyv nélküli kutya #kutya fajtatiszta
2017. jún. 29. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, nem. Maximum etikátlan. Bár, a vásárló megtévesztése esetleg fennállhat, de nem biztos ez sem.
2017. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mások szerint?
2017. jún. 29. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha számla, chip nélkül, 8 hetes kor előtt akar eladni kiskutyát, az törvénytelen.
2017. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Részemről bűncselekmény és büntetném is, de nem én döntöm el. Én engedélyhez kötném már a kutya tartást is. Pontosan vizsgázni kéne. Alom főleg nem lehetne vizsga nélkül.
2017. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Törzskönyv nélkül nincs fajtatiszta kutya.
2017. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Amire kiváncsi vagyok, hogy szabálysértés, bűncselekmény, vagy "csak" etikátlan fajtatisztának hirdetni egy törzskönyv nélküli kutyát?

Első válaszadó már megírta, de szeretném mások véleményét is hallani. (olvasni)

2017. jún. 29. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

A jogot, meg az erre vonatkozó szabályozást nem ismerem.

De egy kutya nem a törzskönyvtől lesz fajtatiszta, hanem attól, hogy a szülei fajtatiszták. Akkor a kölykök is fajtatiszták lesznek, akár van papírjuk róla, akár nem. Más kérdés, hogy áruba bocsátható-e fajtatisztaként, igazolás nélkül...

2017. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bollocks ***** válasza:
66%
7: a fajtatisztaság jogi fogalom, és mint ilyen szabályozva van: az a kutya fajtatiszta, amelyiknek van törzskönyve.
2017. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem illegális szerintem azért hirdet így mer mindenki rámondja a kuyára hogy fajtatiszta. Én is azt mondom az enyémre hogy fajtatiszta pedig hivatalosan fajtajellegű mivel nincs törzskönyv (nem keverék). Az meg mikor oda írják hogy fajtiszta törzskönyves apától meg minden na az egy vicc.
2017. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!