Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mancsain egy-egy...

A kutyám mancsain egy-egy párna el van torzulva, mitől van ez és, hogy orvosoljam?

Figyelt kérdés

Elkezdett sántikálni először a hátsó bal majd a mellső jobb lábára. Simogatás közben próbáltam megnézni és észre vettem, hogy a befelé lévő párnán ilyen kinövés féle van. Teljesen úgy néz ki, mintha a párna lenne mert színben is ugyanúgy néz ki és nem különül el. Gőzöm nincs, hogy mi lett szegénnyel. Sokat szokott kaparászni, de nem hiszem, hogy attól van. Tavasszal levágtam a szőrét és a talpán is levágtam az ujjai között. Erre gondoltam a kiváltó oknak. Hozzá értőket kérem segítsetek nekem. Mit tegyek, egyáltalán mi ez? Előre köszönöm nektek! A haszontalan kommentekre nincs szükségem :)

Puli 11/K


2017. jún. 29. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Fotó?
2017. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nézesd meg inkább orvossal
2017. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon izgága, így nem bírom lefotózni sajnálom. Hamis is, így a családon kívül senkit nem tűr a közelében és a közelünkben. Úgyhogy orvos is kilőve( nem szó szerint ;) Köszönöm a gyors válaszokat
2017. jún. 29. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezért az orvos kilőve? Az orvos rárak egy szájkosarat akkor ha harap, de ez soha nem gátolt még szerintem gazdát abban hogy ha a kutyának fájdalmai vannak elvigye orvoshoz. A 12 éves kutyámra én is sokszor rá kell rakassam a szájkosarat egy kellemetlen bűzmirigy nyomásnál (nagyon érzékeny és ilyen gondjai vannak így fájlalja is) de az orvosnál még sose volt gond abból hogy kicsit "hamis".

Mindenképp nézesd meg orvossal.

2017. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet daganat is.

Állatorvos (szájkosárban, vagy bekötött szájjal, mármint a kutya).

Ha az orvos kilőve, akkor hogyan oltatjátok?!

2017. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rohadt hamis. Úgy szoktuk oltani, hogy szájkosár, láncon van, azt lefogja apum és az orvos odahajol aztán elugrik. Nem olyan könnyű, mint gondoljátok. Azt hittem legalább valaki orvoson kívül is ajánl valamit.
2017. jún. 30. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd...a leírásod alapján nehéz elképzelni, miről is van szó.

Fotót nem tudsz csinálni, mert kezelhetetlen számotokra a kutya. Bár fotó alapján sem biztos, hogy egy ilyen ritka jelenséget bárki is ismerne az itt válaszolók közül.

Ha szíveden viseled a kutyád egészségét, dokit elhív-altatót a doki bead--//még úgy is, ahogy leírtad az oltásnál//-- majd a bódult kutyát az orvos szépen megnézi.

2017. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon aggódom. És a kora miatt félünk altatót beadni neki, mert előző kutyánk is e miatt pusztult el :((

De egyszerűbb lesz, ha elmegyek tényleg a dokihoz, de kutya nélkül próbálok konzultálni vele, hátha így is tud valamit mondani rá.

2017. jún. 30. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, ne szórakozz már...Csak elbírtok egy pulival, legalább amíg elviszitek az orvoshoz, vagy ráadtok egy szájkosarat.


És nem hamis, csak hisztis és neveletlen.


Ha őrjöng a szájkosár miatt, akkor meg társíts hozzá jó élményt, például mutasd meg neki, amint megszagolja, adj neki valai finomat. Add fel rá, vedd le, többször ismételd, mindig valami nagyon finomat adj neki, rögtön együttműködőbb lesz.


Amúgy esélyes, hogy belelépett valamibe vagy toklász ment a mancsába, legrosszabb esetben valami daganat.


Ha meg el kell altatni egy idősebb kutyát, akkor kérdezz rá a PROPOFOL nevű altatóra, rendeltesd meg akár az orvossal, ezt kifejezetten öreg kutyáknál szokták használni vagy olyanoknál, akiknek belső szervi baja van. Nekem egy 16 éves vesebeteg kutyát altattak ezzel egy műtét idejére, semmi gond nem volt, ahogy abbahagyták az altató adagolását már ébredt is fel.

2017. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jún. 30. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!