Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megharapta a testvére...

A kutyám megharapta a testvéreimet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kedden érkezett hozzánk egy csivava kiskutya, és nagyon kedves nyugodt természetű volt..de tegnap elkezdett morogni a családtagjaimra..nagyon furcsa mert 2 nap alatt olyannyira falkavezérnek tekint ha csak egy gyere-t mondom jön, nagyon nagyon szófogadó, ilyet még nem is láttam, de úgy látom hogy engem védelmez, és más nem simogathatja! Ha valaki bejön a szobámba egyből morog, sőt öcsemre egyből ugat..annyira nem szimpatikus neki! Mit tudnék tenni? Ha nem tudok változtatni vissza kell adnom a gazdájának, mert a szüleim egy hetet adtak neki hogy megjavuljon.
2017. jún. 29. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

El kell hogy keserítselek: Egyáltalán nem tekint falkavezérnek...

Itt ő a főnök, nem te.


Sürgősen vedd át az irányítást, mert nem lesz jó vége.

2017. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy aki kérdezés nélkül hazahozta a csivavát aki utána agresszív lett a család többi tagjára?

Nem tekint falkavezérnek és nincs megnevelve, én a helyedben amint megvan az összes oltása kutyaoviba vinném és tanulnék az esetből hogy először megtanulod hogy kell a kutyát nevelni, utána jöhet a kutya.

2017. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ém vagyok. Most azt a módszert választottam hogy ha morog egyből leszidom és elzárom fél órára, ami nem tetszik neki..
2017. jún. 29. 22:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Régen is volt egy problémás kutyám, csak ő a kutyákra ugatott nagyon durván. A kutyaiskolában, mikor morgott le kellett locsolnom vízzel..szerintetek ebben az esetben is működne?
2017. jún. 29. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem is említették már még csak közel sem vagy a falkavezérséghez.

Ha morgáson vagy bármi olyan tevékenységen kapod ami nem tetszik, számodra nem elfogadható akkor azonnal tiltod. Az, hogy elzárod fél órára az nem fog segíteni semmit a te problémádon. A víz segíthet tiltásnál, mert azzal kizökkented az aktuláis állapotból. Most gondolok itt egy kis vízporlasztós viráglocsolóra, mert gondolom nem szeretnéd egy pohár vízzel öntögetni minden alkalommal.

2017. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idős a kutya?

Nagyon sok csivava hörcsög. 1 hét alatt nem fogod tudni megnevelni a kutyát. Gondolom ezt abból, hogy 2 nap után úgy véled, te vagy számára a falkavezér.

A viselkedésének köze nincs a falkavezérséghez.

Megkérdeztétek, hogy milyen természetű a kutya mielőtt elhoztátok? Ismerkedtetek vele mielőtt elhoztátok?

2017. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne zárd be fél órára, mert ő kutya, nem ember! Mit gondolsz, majd nézi az óráját, mikor jöhet ki? A szüleid szégyellhetnék magukat: odaengednek egy kutyát teljesen egy hozzá nem értő gyerek felelősségére, aztán alig várják, hogy vissza lehessen adni a szaporítónak, mint egy kilukadt cipőt! Olvass [link] és kérj pénzt kutyaiskolára.
2017. jún. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy ő az aki kérdezés nélkül vitte. Teljesen egyértelmű. Nem te vagy a falkavezér, és nem tudod 1 hét alatt megoldani ennyi.
2017. jún. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha a fajtát nézzük, a csivavák ilyen idegbetegek, szóval biztos csivava vér foly benne.

Meg kell tanulnia, hogy az öcséd is magasabb rendű nála;

-Ő kapjon utoljára enni

-ültesd le, akkor add csak oda, ha megnyugszik

-NE etessétek az asztalról SOHA akkor sem ha éppen nem figyelsz, ezt midnenféleképpen értesd meg a családoddal, különben sz@rt se ér

-vezesd lakáson belűl is pórázon, te lépj be először a szobákba

-ha nagyon vad, zárd ki ameddig meg nem nyugszik. Ez lehet 2 perc vagy 20 perc is, csak akkor engedd be, ha megnyugodott

-ha megharap valakit, azonnal büntesd. Ez kutyafüggő, nekem pl nem vált be a "ragadd meg a nyakát" módszer, csak a gyors tasli. A lényeg, hogy érezze a határt. Harapás és harapás között is van különbség, ahoz függően szabd ki

3 nap vagy 3 hónap is lehet a folyamat, ha ilyen hamar feladjátok, inkább ne legyen helyette másik, mert az meg majd azért nem lesz jó...

Ez csak pár példa, ajánlom, hogy olvass utánna, vidd kutyasuliba

Hány hós?

Kan/szuka?

Honnan van? Sanyi bácsi pincetenyészetéből? Előző helyen hogy viselkedett?

Egyáltalán ismered a csivavát, mint kutyafajtát? Vagy csak megvettétek mert cuki?

2020. szept. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!