Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszoktatás, de hogyan?

Kiszoktatás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy három hónapos kiskutyánk, akit egy hónapja hoztunk. Beilleszkedett nálunk, de az éjszakákkal még baj van. Amióta itt van, minden este kizárjuk egy udvarról nyíló kamrába, hogy éjjel ne tudjon elmászkálni. Sajnos a hátsó kerítésünk lécei között kifér, mert elég kicsi, ezért nem maradhatott eddig kint egyedül éjszaka. Lassan viszont jó lenne, ha megszokná, hogy kint alszik, de nem tudtuk hozzászoktatni az egyedülléthez. Ha kitesszük, kaparja az ajtót, nyüszít. Most nyáron viszont egyre több alkalom van, amikor nem vagyunk itthon vele, ezért meg kellene szoknia, hogy egyedül van. Amíg megszokott minket, engedtük, hogy bejöjjön a házba, de azóta is csak a mi társaságunkban érzi jól magát. Hogy lehetne önállóságra szoktatni? Ő az egyedüli kutya itthon, macskák vannak, de nem túl jó a viszony.

2017. jún. 29. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb módon vágtatok bele a kutyatartásba. A kerítéses problémára pedig csirkehálót javasolnék. Az utcáról nem látszik és elég kicsi, hogy egy kölyök kutya ne férjen ki. Persze a kertet a kutya érkezése elött szokták kutyabaráttá tenni nem pedig miután több hónapja ott van.


Az egyedülléthez szoktatást kezdjétek rövidebb időközökkel és szépen folyamatosan növeljétek ezeket. Először csak 10 percekre és ha jól megy nemsokára már észre sem fogja venni, hogy nem vagytok ott.


Az esti kiszoktatáshoz pedig annyit, hogy bármi történik nem engeded be. Persze itt nem olyanra gondolok, hogy valamibe megsérül hanem ha sír, ugat, vonyít vagy kaparja az ajtót akkor sem engeded be. Ha ilyenkor beengeded akkor sosem fogod tudni kiszoktatni mert megerősíted benne, hogy egy kis hisztivel be fog tudni jutni a lakásba. Ezért is kezdtem azzal, hogy ezt már a kezdetnél rosszul csináltátok. Lesz pár éjszakátok amikor órákig fog sírni, de előbb utóbb ki fog szokni.

Érdemes lenne sokat foglalkozni vele mielött aludni megy-mentek, bár kölyök kutyá 2-3 óra alvás után már úgyis max energián van.

2017. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne bent altatni a lakásban. Még nagyon fiatal, természetes, hogy nem szeret egyedül lenni, ezt diktálja az ösztöne. Ráértek később kezdeni a kiszoktatást, ha nagyobb lesz majd.
2017. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mienk most 4,5 hónapos, és a héten szoktattuk ki. (Eddig szobakennelben aludt.) Mi azt használtuk ki, hogy tulajdonképp kinn kellemesen hűvös volt éjjel, benn meg megrekedt a meleg. Mi a teraszra tettünk ki neki egy bélelt kosarat (hőszigetelt háza egyelőre a kert másik részén van). Első éjjel a teraszra nyíló nappaliban aludtam, nyitott ablaknál, ha nyüszögött, beszéltem hozzá pár szót, és egyáltalán, látott, tudta, hogy mellette vagyok. Második éjjelre becsuktam az ablakot, de látott. Mivel ekkor már nem nyüszögött, harmadik éjjel már a saját szobámban aludtam, ő meg jól elvan kinn. Kora reggelente beengedjük, és nagy dicséret, meg simi, hogy milyen ügyes volt. Ha ő félősebb, akkor lassabban haladjatok.
2017. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk 6 -7 hónapos koráig bent aludt, mivel pont tél volt, és mert olvastam hogy fél éves koráig jó ha a gazdi közelében van. Mi fokozatosan szoktattuk az egyedülléthez.Először csak pár másodperc, utána 5-10-15...stb. és mindig mikor csendben volt nagy dicséret követett.Így nagyon szépen el van egyedül kint. Mindjárt 13 hónapos lesz. De volt mikor ugrált a kilincsre, hogy be akart jönni, de ezt figyelmen kívül hagytuk, és pár nap alatt erről is leszokott. Kitartást türelem.
2017. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nyilván nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de majd lassan. Kisebb korában nem volt más választásunk, minden idegen volt neki és az anyjától való leválás is nehezen ment, mert ott többen voltak a testvéreivel.

Köszönöm a tippet a kerítéshez, azért nem intézkedtünk előtte, mert a korábbi kutyánk is kistestű volt, de nem fért ki.

Szerintem most még nem erőltetem annyira a teljes kilakoltatást, többen is írtatok, hogy még ilyen korban nem feltétlenül szükséges. Majd kis lépésekben próbálkozom. :)

2017. jún. 30. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!