Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Folyton bántani...

Mit tegyek? Folyton bántani akarják a póráz nélküli, de gazdás kutyák!

Figyelt kérdés

Van egy kis kutyusom, menhelyi volt, nagyon félénk volt, de sokat dolgoztam rajta, hogy megbízzon az emebrekbe. Mára már kivirult, boldog, barátságos kis kutyi lett belőle és senkit nem bánt(előtte sem), viszont, ha őt ugatják, támadják, akkor sem csinál semmit, inkább csak elmegy mellettük, rájuk se néz. Viszont van egy pár gazda, aki póráz nélkül viszi a kutyáját. Ezzel nem is lenne baj, viszont némelyik neveletlen vagy agresszív. Vannak kicsi kutyák ilyen kis fehér pamacsok illetve csivava azt hiszem az a neve, ők nem fogadnak szót, csipkedik az enyémet és nekem kell elzavarnom, a gazdájuk se foglalkozik velük. Van egy ilyen németjuhász, vagy vmi farkaskutya szerű. Ő állítólag nem bánt senkit, viszont az enyémnek többször is neki akart támadni. A gazdáját ismerem, amíg csak egy beagle je volt, együtt szoktunk sétálni, de most idehozta ezt a nagy kutyát és azóta az én kutyám fél tőlük. Hogyan mondjam meg nekik, hogy fogják meg vagy szóljanak rá vagy ha ilyen agresszív és neveletlen, akkor nem kéne póráz nélkül sétáltatni? 13 éves vagyok, de már lassan félek kimenni sétálni, mert mindenhol azt figyelem, hogy hol jönnek a támadó kutyák.

Köszi, ha segítesz.



2017. jún. 30. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt mindenképp megbeszélném a szüleiddel a helyedben. Az írásod alapján értelmes vagy, de ettől függetlenül - a korod miatt - rád valószínűleg nem fognak hallgatni. Először így a szüleid beszéljék meg az illetékessel a dolgot, és ha az nem segít, akkor jelenteni kell, mert elvileg csak pórázon lehetne kutyust sétáltatni. :)
2017. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan odamehetsz, és egyszerűen megkérheted őket kedvesen, hogy hívják el a kutyát, mert a kutyádat épp most próbálod bátorságra nevelni, és még kicsi, félénk. És különben is tudtommal törvény szerint publikus helyen, ahol emberek vannak, vagy szájkosár kell, vagy póráz. Ezt nyomatékosíthatod, ha okoskodnak.

Sajnos én még nem láttam alapból félénk kutyát, amelyik túlzottan megbátorodott volna utólag. De elvileg az az útja ennek, hogy igyekezz, hogy olyan kutyákkal/macskákkal kerüljön csak konfliktusba az elején, akiket le tud győzni, így kap bátorságot.

2017. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kutyusom már bátrabb, mert amikor örökbe fogadtuk konkrétan a saját tálkájától is megijedt, mikor megzörrent benne a táp vagy arrébb csúszott. De a kutyákkal távolság tartó, mivel folyton megakarják támadni. Ő nem védi meg magát, inkább elmenekül. De ha aranyos a másik kutyus, akkor szívesen pajtizik vele. Csak féltem, hogy egyszer nagyon megharapja valamelyik. De akkor majd megkérem, hogy tegyen rá pórázt.
2017. jún. 30. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg velük, hogy a te kutyád épp rehabilitáció alatt van és nem szeretnéd, hogy odamenjenek más kutyák. Biztos megértik.


Bár Magyarországon nincs nagy kultúrája ennek és elolvasni se nagyon tudják mert az ilyen általában 25-30 méterről követi a kutyáját de valami ilyesmivel megpróbálkozhatsz: [link]

Én anno mikor "DOG IN TRAINING" és "DO NOT PET" felirattal ellátott nyakörvet használtam sokan tekintettel voltak rá, bár az elején volt 1-2 konfluktusom is.

2017. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit nem értek, hogy én például minden reggel kiviszem az erdőbe a kutyám, és nem azért hogy pórázon legyen, hanem hogy szaladgáljon.Más kutyákat nem bánt, csak játékra hívja. Én ha pórázon vinném csak, azért rohadtul nem vinném ki az erdőbe , mert azt az utcán is lehet.Elég energiabomba az enyém, és pórázon képtelenség lefárasztani.
2017. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem is engedek a sajátjaimhoz idegen, általam nem ismert kutyákat. Csak azokkal engedem össze, akiket tudom milyenek.

Úgy oldom meg az ilyen szituációkat, hogy egyszer szólok a gazdának, hogy hívja vissza a kutyáját. Ha nem teszi meg, vagy nem tudja, akkor nem könyörgök, hanem elzavarom az idegen ebet. Az ember a saját kutyájáért vállal csak felelősséget. Számomra az én kutyáim az elsők, akkor is, ha az ő biztonságukért mások kedvencét kell elkergetnem vagy bántanom.

2017. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elkergetés az alap.


#5 Ezért kell szájkosár ilyenkor. Vagy vannak ilyen távirányítós nyakörvek, ha nem sikerült megtanítanod viselkedni.


#4 Én pl Budapesten épp azon csodálkoztam, hogy milyen kulturált kutya-kultúra van ahhoz képest.

Jó az ilyen felirat, de légyszi, hadd magyarul legyen felírva. :)

2017. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!