Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador kepes megvedeni a...

A labrador kepes megvedeni a gazdajat ha ra tamadnak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy baratsagos es emberszereto kutya , de van ilyen oszton benne?
2017. jún. 30. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Max ugat egy kicsit, de nem azért mint egy németjuci vagy roti. Pusztán mert fura a szitu, jelez de... Kb ennyi.
2017. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő, de képzés nélkül effektíven nem. Leginkább csak ugatni és morogni fog ha reagál egyáltalán valahogy.
2017. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ugató kutyától tartó embert elriaszthat, de komolyan megvédeni nem fog tudni.
2017. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően egy kutya a támadási helyzet elől ösztönösen kitér, menekülni próbál. Nekiesni magától a támadónak, még egy őv-s kutya sem fog, de ő legalább parancsra megteszi. Egy "sima" ilyen dolgokra nem képzett kutya inkább választja a menekülést, és néz rád, hogy te miért szállsz szembe a támadóval, miért nem futsz el, semmint hogy nekiesne a támadónak.
2017. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eleve senki nem támad meg egy 25-30 kilós kutyával mászkáló embert, tökmindegy, hogy labrador vagy más, pont azért, mert míg azt elég jól meg lehet becsülni, mekkora ellenállást jelent mondjuk egy törékeny nő (persze ezzel is pofára eshet), azt nem igazán lehet tudni, hogy fog reagálni a kutya. Vérfagyasztóan morogni amúgy egy labrador is simán tudhat, az enyém is produkált már egy-kétszer ilyet (valami mozgott a sötétben :)), én egy esetleges támadó helyében erre gyorsan elhúztam volna a csíkot :)
2017. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A borderemben mindenféle tanítás nélkül megvan az ösztön, hogy gondolkodás nélkül megvédjen (vagy akár velem együtt támadjon). Ez egy hócsatázás közben bizonyosodott végleg be, pár mp alatt. De nekem egyáltalán nem tetszik ez a tulajdonsága. Jobban örülnék, ha neurotikus lenne, mert ha ő is támad, nemcsak magamat, hanem a kutyát is meg kell védenem és gondolom következménye is lenne, ha megharap valakit, hiába jogosan tette...
2017. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, túl barátságos fajta.


Viszont az én csivavám ösztönösen megvéd, harap ha kell. Pl múltkor megállt előttünk egy hajléktalan és elkezdett bámulni, na a kutya vette az adást, egyből morgott. De kergetett már meg cigányt is :D nem bírja őket. Ez a viselkedés egy németjuhász méretű kutyánál elég fenyegető lenne.

2017. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!