Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül ti melyiket választ...

Ezek közül ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyust venni és ki is választottam néhány fajtát , amiknek az igényeit ki tudnám elégíteni. Ti ezek közül melyiket választanátok magatok mellé , mi a véleményetek a következő fajtákról?

Leonbergi

Rottweiler

Angol cocker spániel

Golden retriever


2017. jún. 30. 19:58
 1/9 anonim válasza:
77%
Teljesen Goldi párti vagyok! Nekünk kettő van és a legjobb döntés volt! Minden szeretetet meghálál és ezt a fajtát választanám
2017. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Rottweilerünk van, nagyon jó házőrző kutya, az ismeretleneket megugatja rendesen a kapunál és akiről tudja, hogy ismerősünk azzal barátságos.

Nagyon attól függ, hogy mire kéne nektek a kutya. Ha házőrzés egyértelmű, hogy Leonbergi/Rottweiler esetleg golden retriever.

A cocker spánielt csak ilyen kis bolondozós, eljátszogatós kutyának találom.

Retriever meg nagyon szép, és hát nem egy öleb. :DD Kertvárosba szerintem tökéletes választás, el lehet vele menni sétálni, csendes környék.

2017. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

#2: golden és leon nem házőrző.

Kérdező, ezek teljesen más habitusú kutyafajták.

Leon egy nagytestű, nagybundás, de nem túl nagy mozgásigényű, ideális családi kutya.

Roti egy szintén nagytestű, de kemény munkakutya, őrkutya.

Spani egy közép méretű vadászkutya, nagy mozgásigénnyel és nem tartható csak kint. Kozmetikás fajta.

Goldi egy középnagy méretű puhaszájú vízivadász retriever, ideális családi kutya, nagy mozgásigényű.


De ha ennyire nincs elképzelésed, meg amúgy is, én ajánlom a menhelyet. Sok menhely/gyepi, mégtöbb kutyával. Egy kisebb menhelyre betévedve is szembesülhetsz cirka 100 kutyával. Kicsi, nagy, közepes, öreg, fiatal, felnőtt, kölyök és bizony fajtatiszta egyedek is találhatóak. Persze Te döntésed, csak gondoltam megemlítem.

2017. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezek közül a leonbergit. Hihetetlen jó a természetük + még gyönyörűek is
2017. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ezek közül a leonbergit választanám, az a fajta áll a legközelebb hozzám habitusban. Vagy egy nyugdíjas spániel nénit vagy bácsit a fajtamentéstől (imádom őket, csak nincs meg az energiám hozzájuk).

A rottweiler jelleme egyértelműen nem nekem való, a szösziket pedig nem szeretem: egyetlen egy olyan példánnyal találkoztam, aki nem volt lelőhetetlenül nyomulós, pedig minden második kertben goldi van. (Nyilván kellő odafigyeléssel le lehet róla nevelni, de nem az a fajtejelleg, amivel szívesen megküzdenék, ha van más választási lehetőségem is :D)

2017. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Én a rotit ezek közül, mert kedvelem a munkakutyákat, szeretek őrző-védőzni velük stb.

De azt neked kell tudnod, mi a terved a leendő kutyáddal. Ne külső alapján válassz elsősorban.

2017. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat :)

A rottweilert kizártam de nem tudom még egyenlőre. Talán ha leírom milyen környezetet tudnék neki biztosítani , tudjátok hozzám mérni a fajtákat.

-Kinti-benti kutya lenne , akkor járna ki s be amikor csak akarja.

-Napi 2 óra intenzív mozgást tudnék neki biztosítani

-Kutyasuliznánk

- nagy kértem van

-kutyás tapasztalattal rendelkezem.

2017. júl. 1. 09:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Kizártam a leonbergit is de képtelen vagyok dönteni a spániel és a golden között. Egyébként versenyekre, kiállításokra is hordanam.
2017. júl. 1. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor golden. Jobb természetű kutya. Spániel makacsabb, sok a problémás egyed.
2017. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!