Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, hogy rázzátok le az...

Ti, hogy rázzátok le az akadékoskodó szomszédokat?

Figyelt kérdés

Van egy új szomszéd mellettünk 2 kicsi gyerekkel. Minden nap leszólít művigyirral az anyuka, valamiért.

"Mindig délben ugat a kutyus, nem lehetne vele valamit csinálni vele?";"Este ugatnak az egész utcában a kutyusok, nem tudnád hamarabb vinni sétálni?"; "Átjön a kutyus a kertünkbe, kéne valamit csinálni" (Soha nem ment át, nem is tud, sok a kóbor kutya amik bemászkálnak be a kertekbe de nem a miénk). De még 100 ilyen meg ehhez hasonló minden nap. Ha nem nekem akkor mondja a többi szomszédnak akiktől ugye vissza hallom. Volt, hogy cetlit dobott, be hogy ugat a kutya.

Hát a kutya sokszpr azt ugatja, hogy a gyerekük (kb 3 éves) oda áll a kerítéshez és visít a kutyának, ő meg ugat, ettől még jobban visít.

Elegem van már, hogy egész nap csitítgassam ha itthon vagyok. Már az utcabeliek is csúnyán néznek rám ha megyünk reggel vagy este sétálni.

Persze próbáljuk őket letojni, de rossz ilyen közösségbe élni, hogy minden nap szólongatnak.



2017. júl. 1. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sétáltatsz kutyát amikor akarsz. Az nem a te gondod, felelősséged ha valakinek a kertjében emiatt ugat a kutya. Nyílván nem illik hajnali 3 kor, de napközben egy szavuk sem lehet.


Nyugodtan mond meg neki, hogy a gyereknek nem kéne hergelni a kutyát meg indokolatlanul visítani a kutyára és akkor nem ugatna. Ennek úgyis sértődés lesz a vége és többet nem fog keresni sem. Arra vigyázz, hogy meg ne mérgezzék.

2017. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez van, le kell őket szarni.


Nálunk az alattunk levő állította azt,hogy egész nap ugatnak. Meg fel fog jelenteni. 5 napot felvettünk kamerára,hang is van. Átlagban napi 15-20 percnél nem ugatnak többet. Volt egy nap amikor meg sem szólaltak.


Igazából amikor ugattak az az időintervallum volt,amikor a szembe szomszédnak hozta a futár az ebédet.


Mikor mondtuk,hogy van 5 napi felvételünk és nem nagyon ugatnak akkor kussban volt és azóta sem szólalt meg.

2017. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki. Szépen is dúrván is. De sajnos nem sértődött meg. Művigyorral közölte, hogy de hiszen gyerek.

Mire én mondtam, hogy ez meg egy kutya és ha visítanak az arcába akkor ugat. Ha átdobálja a kertbe a labdát kiharapja, ha dobálja mikor nem vagyunk itthon megvadul... de semmi foganatja. A dobálást tagadja, pedig valami vörös díszkövei vannak és látszik az udvarunkon minden nap, ha átdobja mivel nálunk ilyen nincs.

2017. júl. 1. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tudsz tenni, hogy "megszűnteted" azt a kerítés szakaszt. Leginkább arra gondolodk itt, hogy ne lásson át se a kutya se a gyerek, tehát vagy betonfal vagy fából ilyesmi kerítéselemekkel: [link]

Bár a hangot ez sem gátolja, de talán ha a gyerek nem látja a kutyát akkor nem visít majd ott és dobálni sem tudja.

Esetleg még kihelyezhetsz egy kamerát.

2017. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. Nekem szerencsére normálisak a szomszédaim, de ha ilyen helyzetbe kerülnék tuti meg mondanám a magamét, hogy engem meg a sipálokó gyerekeid zavarnak de ku...ra, és csináljon vele ő is valamit.
2017. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egész hosszú kerítésszakaszon átlát. Nincs erre keret, hogy ilyen nagy részen kicseréljük a kerítést.
2017. júl. 1. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni ilyen nád falat amit végig húzhatsz a kerítés mellett. Szerintem nem olyan drága és a célnak is megfelel.
2017. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*Nádkerítés


Ahogy nézem 6m, 1,2m magas kerítés 3000ft

2017. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nádat javaslom :)

Meg mű kamera.

2017. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!