Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát akarok venni. Tudnátok...

Kutyát akarok venni. Tudnátok segíteni a választásban?

Figyelt kérdés
Csak tapasztalatokat szeretnék,hogy pl melyik az a kutya,amelyik lakásba való.Csivava kizárt,mert az a legagresszívabb eb,amit ismerek.Yorki-ra gondoltam még,de csak a mérete miatt.2 kilósnál kevesebb kutyát nem veszünk semmiképp,mert nem családiházban lakunk.Elvárásom az,hogy ne legyen kényes fajta - ne kelljen állandóan orvoshoz vinni,és ne egyen sokat.Illetve legyen barátságos.Van ilyen kutya?
2017. júl. 1. 14:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Te jó ég... Nem lenne jobb egy tengerimalac?
2017. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Dzseri ***** válasza:
23%

szerintem a fajtiszta kutyák általábban az agyontenyésztés miatt kényesebbek

esetleg egy kis keverék menhelyről, ideiglenes befogadótól, telepről?

örökre meghálálja a befogadást

2017. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
83%

Nekem máltai selyemszőrű kan kutyám van. Naponta kétszer eszik, reggeli és vacsora, néha kap napközbe jutalomfalatot. Napi háromszor séta, hétköznap rövidebbeket, hétvégén hosszabb sétákra megyünk. 3 kilós a kutyám, de ez szerintem nemtől is függ, mert ha jól hallottam akkor a szukák nagyobbak. Nagyon nyugodt, védelmezi a családunkat, ha idegen jön, akkor eleinte ugatja az adott személyt, de idővel megnyugszik. Játékos és szeret aludni. Mivel már abban a korban van, hogy évente egy oltásra kell vinni, ezért nem visszük gyakran orvoshoz, csak ha indokolt az eset, és látjuk, hogy nincsen jól. Kutya kozmetikushoz szoktuk vinni 4-5 havonta, ha hideg van (ősz-tél), 2-3 havonta hogyha melegebb idő van (tavasz-nyár). Fésülni és a szemét tisztán tartani 3-4 naponta szoktuk. Néha elengedjük, hogy hagy fusson egy nagyot és annak nagyon örül, mert azért szerintem neki is kell egy nagyobb mozgás amikor "kiengedheti a gőzt".

Remélem tudtam valamit segíteni! :)

2017. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3# Köszi,ez elég hasznos volt.1-esnek meg üzenem,hogy a tengerimalac nem hozza vissza a labdát, és nem sok mindent lehet vele kezdeni.
2017. júl. 1. 15:32
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Fajtatiszta kutya 100-150 ezer forintba kerül.
2017. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Menhely
2017. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%
Sztem is menhely. Tuti találsz hozzád illő kutyát.
2017. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Így van, menhely. Nagyon sok menhely van, mindegyiken legalább 70-80 különböző kutya. Biztos van köztük olyan, ami megtetszik és eltudnál vele lenni.
2017. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Elvárásom az,hogy ne legyen kényes fajta - ne kelljen állandóan orvoshoz vinni,és ne egyen sokat.Illetve legyen barátságos.Van ilyen kutya?"

Van! Plüss!

Minek kutya, ha már most nyűg?

"lakásba való" Mindegy milyen, mindet vinni kell sétálni, a kicsit is, nagyot is!

"Ne egyen sokat?" Levegőt azért vehet?

"legyen barátságos" Olyan lesz amilyenre neveled.

Mivel "elvárásaid" vannak, szerintem neked nem kell kutya! Keress valami tamagocsi jellegű játékot a telefonodra!

2017. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Mennyit sétálna egy nap?

Vinned suliba?

2017. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!