Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő, ahol...

Van olyan tenyésztő, ahol munkacélra 8 hetesnél előbb adnak kutyát?

Figyelt kérdés

Német juhász/belga juhász/holland juhász kutyáról lenne szó.

Rendes tenyésztőtől szeretnék kutyát vásárolni, ahol törzskönyvvel és minden egyébbel együtt adják a kutyát. Viszont nekem komoly szándékaim vannak a kutyával, dolgozni szeretnék vele. Azt hallottam, hogy munka célra 8 hetesnél előbb odaadnak kutyát, mert azoknak másfajta szocializáció kell. Tudtok ilyet mondani?



2017. júl. 1. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
miért nem jó a 8 hetes? egyébként a 8 hetet törvény írja elő, szóval aki előbb adja az illegálisan adja.
2017. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
A 8 hetes kort a törvény írja elő. Munkakutyának, hobbi kutyának, kiállításinak egyaránt.
2017. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy kell másféle szocializáció ilyen korán egy munkakutyának. Ha valakit születésétől is rendőrnek szánnánk se szakítanánk el az anyjától csecsemőként.

Ugyanarra a szocializációra van szüksége mint a hobbi kutyáknak ilyen korban, sőt, akár a karrierjére is rámehet ha hamarabb elválasztod. Még egy 8 hetes kölyök is elég kis csöpp ahhoz szerintem hogy már a legkomolyabb munkába szocializációba bele legyen dobva, ilyenkor is még csak szoktatják.

2017. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy aki komolyabb munkára veszi a kutyát, annak előbb odaadják. Mert kell nekik egy előképzés. Láttam 4 hetes hollandot rongyozni:)

De lehet vmit félreértettem

2017. júl. 1. 17:24
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
8. hétig egy kölyöknek egyetlen dolga van: az anyja és a testvérei mellett lenni, és tőlük tanulni. Az ember jelenlétéhez való szoktatást már megkezdik, de azon kívül nincs semmi ember által "nevelnivaló" rajta ebben a korban. Kölyöktesztet lehet csinálni már elválasztás előtt is, de minden más felesleges (sőt, káros is).
2017. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ha komolyan szeretnél vele már dolgozni ilyen fiatalon olyan tenyésztőt keress, aki vállalja hogy 8 hetes kora előtt ilyen típusú nevelésben részesíti, ami egyébként szerintem teljesen felesleges. A kölyköt ilyenkor még az anyja és a testvérei nevelik, egy normális tenyésztő pedig egyébként is elkezdi a szocializációját már az elejétől, úgyhogy kizárólag káros hatással lesz ha elhozod hamarabb.
2017. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

Akkor lehet félreértettem valamit.

2017. júl. 1. 18:02
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

A tenyésztő is ronygozik velük.

Tőlem is akartak 6 hetesen kiskutyát elvinyi, mert terápiára kell.. . Nem adjuk oda hamarabb

2017. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Én itt az oldalon olvastam egy-két kérdés alatt, hogy munka vonalra gyakran adnak el hat hetesen kiskutyát, mert utána a két hétben már erősen ledominálják egymást, vagy komolyabban össze is marakodhatnak, ami sem testileg, sem lelkileg nem válik javukra.

Elnézést, hogy csak félinformáció, bővebbet sajnos nem tudok mondani, csak amit itt, GYIK-en tudtam meg. Ez nem tükrözi az én véleményemet illetve nem is értek hozzá különösebben, így állást foglalni sem szeretnék a témában, csak megosztottam veletek egy elcsípett félmondatot.

2017. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

A nj-nél még nem annyira lényeges ez, de legtöbbször a malikat, hollandokat, munkás bull típusúakat, jó munka rotikat, de van, hogy foxikat és egyéb fajtákat is már 6 hetesen adják oda. És van, hogy hamarabb, mert szó szerint szétszedik egymást.

Azt képzeld el, amikor már a 3-4 hetes malik, hollandok tépik, ölik egymást, és nem játékból. Én 6,5 hetesen hoztam el a tk-es, munkás, nagyon ígéretes, jó vonalú kutyámat. A lába, de főleg a feje, de még a nyaka is tele volt sebekkel, frissekkel és régiekkel. Addigra az alom felét már elvitték, mert egyszerűen nem lehetett őket együtt tartani már.


Ez a 8 hetes kor a puha kis családi kutyáknak szól, nem az ilyen típusú munkakutyáknak.

2017. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!