Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok? Mivel etessem...

Mit javasoltok? Mivel etessem a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Van egy csivavám 3 éves kutyus. Nagyon válogatós, nem igen akar megenni nagyon semmit. Tápot egyáltalán nem eszi, csak ha ledarálom csirkemell filével együtt, de azt is sokszor otthagyja. Konzervet nem eszi, csak az alutasakos pedigreet néha megeszi és a royal alutálkás eledelét is ritkán. De ha egyszer eszik, akkor másodszor már nem akar belőle enni. Csak a sült csirke májat akarja megenni. Viszont félek, hogy vitamin hiányos lesz emiatt. Mit javasoltok, mit adjak neki, hogyan próbáljam rávenni, hogy egyen mást is?

2017. júl. 2. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

próbáltad az "elé teszem, pár perc után elveszem" módszert? Nekem is finnyás kutyám van de szerintem te meg sem próbáltál ezen változtatni csak ha a kisasszony/úrfi nem eszik kap valami finomabbat. Erre az is rásegít hogy csivava (anyuci kedvence) Fogsz egy jó minőségű tápot (nem pedigree) és leteszed, ha 5-10 percig nem eszi elveszed és a kövi etetésnél elkapja. Ezt addig csinálod míg rá nem jön hogy úgysem kap mást. Talán 1 kanál jó minőségű konzerv vagy joghurt mehet rá de nem olyan fontos.


Mint mondtam az én kutyám is finnyás, de mégis sikerült elérni hogy megegye a tápot. egyszerűen rá van nőve a fejetekre és ki van nyalva a kis s*gge.

2017. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
egyébként a totw, a happy dog, select gold, josera, brit premium jó tápok. Érdemes nem sima csirkéset hanem mondjuk bárányosat vagy halasat venni, azt mindig jobban szeretik.
2017. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Milyen táppal próbálkoztál? Pedigrét soha nem adunk a kutyanak! Tápbol a Brit Care-t ajánlom. Ha véképp nem eszi a szárazat akkor barfot.
2017. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Első, én is ugy jártam, hogy nagyon finyás lett a kutyám. De nem kapott mast. Leraktam elé reggel nem evett. Elvettem és este megint probaltam. Nem evett. Elvettem. Reggel már eszegetett. Utana szepen evett.
2017. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tápból royal, hill's, select gold, ebből csak a royal mini, amit elfogad, de csak csirkével ledarálva.

Konzervből semmit.

Alusból csak a pedigree nyulas.

Tálcásból royal.

Illetve a csirkemájat fogadja el a legjobban.

Éheztetni nem tudom.

2017. júl. 2. 13:56
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem tudod éheztetni? Én most pont ebben a cipőben vagyok a 13 hónapos német juhászommal.Lazacos brit caret kap, de nem eszi. Vagy nem ízlik neki vagy nem éhes nem tudom, de nincs apelláta.Várok 10 percet, ha semmi akkor elveszem és csak a kövi etetésnél kap újra.A köztes időkben meg semmit.
2017. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lazac olajjal? Milyen konzervet probaltal?
2017. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Animonda és premiere valamint royal konzerveket próbáltam.

Őt nem lehet kiéheztetni, meg hasonlók, mert beteg.

2017. júl. 2. 14:27
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Milyen betegsége van neki?
2017. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Cukorbeteg, ami miatt naponta 3x kell adnom neki enni, különben leesik a cukra és injekciót is kap folyamatosan, ami rendben tartja vmennyire.

Illetve máj beteg, ami miatt nem ehet mindent, mindenből próbálok olyat, amibe nincsenek mesterséges anyagok stb, ami jó minőség.

2017. júl. 2. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!