Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrzőt ajánlotok?

Milyen házőrzőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Új helyre költözünk, egész nagy az udvar, szeretnénk megvédeni. Van egy másfél éves Amstaff kanom, nagyon barátságos, de ő erre alkalmatlan sajnos. Most fog születni a kislányom, Roti, Németjuhász asszony miatt kilőve, ahogy a Dobi is. Hozzáértők tanácsait várom.

2017. júl. 2. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
mekkora az udvar? mennyit és hogyan tudnád lefárasztani? mennyit sétáltatnád? A mostani kutyád hogy jön ki más kutyákkal?
2017. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egész nagy az udvar, a mostani kutyám jol kijön más kutyákkal. Kutya iskola is okés, de ami még fontos, h az asszony ne féljen tőle és rá is hallgasson ha én nem vagyok otthon.
2017. júl. 2. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:

kuvasz? bár elég dominánsak és nem tudom mennyire szeretik a gyerekeket. ha jó nagy az udvar akkor túl sok sétát sem igényelnek.


mondanám még az akitát, viszont sok sétát igényelnek, nagyon makacsak, határozottnak kell lenni velük, és nem annyira szeretik a gyerekeket inkább csak elviselik őket. de első rangú házőrzők.

2017. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az Akita remek ötlet, ha már a kérdésben benne van, hogy "halgasson az asszonyra". Ez a kitétel gondolom azért fontos mert neki nincs nagy kutyás tapasztalata, tehát az Akitával se fog semmire jutni.


Komondor esetleg? Persze a kutya önmagában semmit nem fog érni házőrzésnél, mert aki be akar menni azt nem egy kutya fog megállítani. A kutya melé még érdemes lenne kamerát is beszerelni.

2017. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a mi japán akitánk az asszonyra és a 17 éves lányunkra is hallgat :). az amerikai akiták ennél engedelmesebbek és nyugodtabbak is. ezért ajánlottam.
2017. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy kutya kömnyen hatástalanítható. Riasztót vegyél.
2017. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Komondor tetszik nekünk, de nem vagyok biztos a házőrző képességeiben, talán ha munkavonalú tanyasi kölyköt találnék. A keleti juhászkutyák jók nagyon, de mellettük a családot sem tudnám biztonságban. Nehéz döntés.
2017. júl. 2. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
elég nagy hülyének kell lenni ahhoz hogy valaki egy kutyára tegye fel a családja életét. annál a riasztó és a kamera sokkal olcsóbb és nagyobb biztonságot is ad.
2017. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rotitól tart az asszony, akkor a nagytestű pásztoroktól még inkább fog. Az pedig veszélyes, ha tart tőlük.

A legjobb házőrzők ugyan ezek a kutyák, mint pl. komondor, kaukázusi juhász, kuvasz stb. De szót fogadni az asszonynak csak akkor fog, ha nem tart tőle, és ugyanolyan határozottan neveli, mint te.

Riasztórendszer, kamera a legcélszerűbb. Azt megmérgezni sem lehet.

2017. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az asszony hozzáállása eleve az, hogy jaj, csak nehogy megegyen, akkor semmilyen komolyabb kutya nem fog rá hallgatni. Eleve a kutya manapság nem igazán alkalmas arra, hogy megvédje a házat. Szóval riasztó, mellé még egy golden retriever mert attól biztos nem fél az asszony.
2017. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!