Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20/F, szüleimmel élek, egy közepes-nagy termetű kutyát szeretnék venni. Kertes házunk van. Szüleimnek van 2 macskájuk és 3 kutyájuk. Szeretek sportolni, a kutyának lenne lehetősége úszni, futni póráz nélkül is. A szőrável nem szeretnék sokat foglalkozni. Eddig ezeken gondolkodtam:

Akita, Németjuhász, Malinois, Husky.



2017. júl. 2. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Menhelyest, gondolom nem 250ezerért akarsz kutyát, a felsorolt fajtáknól annyi az alja

Szaporító meg korcsot árul

2017. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

gondolom utánuk nézni már luxus volt, mert a nj-n kívül mind a három külön életmódot jelent.

-Az akiták nagyon makacsak, előfordul hogy agresszívek, hisztisek, és sokszor depiznek is. A vizet a legtöbbjük nem szereti, futni sem nagyon szeretnek és elengedni sem lehet őket a vadászösztönük miatt.

-A malinois egy nagyon pörgős munkakutya, igényli a minden napi munkát és egy átlag ember nem tudja megfelelően nevelni és lefárasztani, nem az a fajta családi kutya.

-A husky nagyon mozgásigényes, szökős, makacs. őt sem nagyon lehet elengedni mert öntörvényű.

2017. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Esetleg akkor valami ajánlat? :) azért tettem fel a kérdést, mivel nem értek a kutyaFAJTÁKHOZ. Bevallom, kinézet alapján választottam ezeket, kutya nevelésben már van tapasztalatom. De köszönöm a válaszokat. Egyébként az Amerikai Akita is megegyezik az általad leírt Japán Akita jellemeire?
2017. júl. 2. 17:06
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
én a japánt írtam le, az amerikai annyiban különb hogy kicsit engedelmesebb, nyugodtabb, nagyobb termetű és nem annyira vadászösztönös. De úgy alapból ugyan az a kettő.
2017. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
én a vizslát ajánlom. 100 ezer körül már lehet kapni, talán kicsit olcsóbban is, szeret úszni, futni, nagyon család és gazda centrikus. Játékos kutyák, könnyen taníthatóak, viszont elég pörgősek, e-miatt nem árt kutyaiskolába vinni, mert akadhat olyan probléma amit egyedül nem tudsz megoldani.
2017. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A NJ-vel nem lehet futni, elég problémás a csípője. Ezenkívül jófej kutyák, nem problémásak, alkalmazkodóak.

Az Akitáról már írtak neked. A husky baromi foglalkozásigényes, na vele aztán kell is futni, sokat. Ezen kívül makacs és nehezen kezelhető. A Malinois pedig szintén egy kőkemény munkakutya, neki viszont nem elég az úszás-futás, vele suliba kell járni, le kell foglalni az agyát rendesen.

Ezen kívül, hogy tudnád vinni úszni és futni, naponta mennyit foglalkoznál még vele? Mennyit tudnád sétáltatni?

2017. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Napi 3-5 órán keresztül tudnék vele foglalkozni, ha jól kijönne más kutyákkal, akkor velük is lehetne, míg melóban vagyok.
2017. júl. 2. 17:23
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Szüleidnek milyen kutyái vannak? Nem tudsz velük foglalkozni? Kell oda az a 4.kutya? Én amúgy menhelyes kutyát javaslok.
2017. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Németjuhász első kutyának egy kevésbé domináns nagyon jó lehet, de gondolom mivel a szüleidnek is van kutyája besegítenek, meg neked is van némi kutyás tapasztalatod. A németjuhásszal is el lehet menni futni sőt örülni is fog neki, nem lesz baja a csípőjének, feltéve ha normális tenyésztőtől veszed, ami 80-100 ezernél kezdődik (egyébként az nj-nél sem gyakoribb a csípő dp, mint a többi nagytestű kutyánál pl. goldi, labi, berni stb.)

DE azt tudnod kell, hogy egy német juhásznak nem elég annyi, hogy elmész vele 1x-1x futni legalább napi 1-2 óra kell ahhoz, hogy az agyát lefáraszd.

Nekem is németjuhászom van, 2 kutyasuliba járunk, heti 1-2 mantrailing, 2 hét múlva a haladó tanfolyam után elkezdjük az ebedience traningeket.

2017. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Én boxert vagy amstaffot ajánlok. Mindkettőt ismerem, elég energikusak. Szőrükkel sincs nagy gond, de csak benti tartásra alkalmasak. Az enyémeim imádtak vízben lenni, de ezek egyedkérdések. A labradorom, hiába vízi fajta, bele nem menne a 40 fokban sem :D
2017. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!