Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kevesebbet pisil, a meleg...

Kevesebbet pisil, a meleg miatt lehet?

Figyelt kérdés

Amióta bejött ez a nagyon meleg időszak, a 3 éves kistestű kutyám alig akar pisilni. Régebben ha lementünk, 2-3 perc alatt már pisilt is, napi 3-4x szoktam levinni és minden alkalommal pisilt minimum 2x (még ha csak pár cseppet is). Most viszont van, hogy reggel pisil 1x, utána semmi, sőt, a következő sétáknál már nem is pisil, pedig minimum 30 percet sétálunk, játszunk, szaladgál, szimatol, stb.

Étvágya, hangulata nem változott, inni is iszik napközben, mindig van előtte friss víz, amit naponta 3x cserélek. Bepisilni se pisil be.


Ez lehet a melegtől? Vagy vigyem el állatorvoshoz?


2017. júl. 3. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha többet iszik, többet, gyakrabban vizel, ha nem iszik, nem pisil.

Neked kellene látni, szinkronban van-e a vízfogyasztása a vizelet mennyiségével, gyakoriságával. A melegnek a vizelethez semmi köze nincs.

2017. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt kutyám, amelyik melegben kevesebbet pisilt, szinte könyörögni kellett neki néha. (Meg volt szoktatva parancsra kiskorától, hogy tudja, mikor ezt várjuk el tőle.)

Szóval elvileg szerintem lehetséges, mivel ha sokat liheg (pl. nincs légkondi), akkor úgy rengeteg folyadék tud távozni. De azért a napi 1x tényleg picit kevés. Nem fáj neki esetleg? Ha tényleg ilyen keveset pisil, érdemes lenne legalább megkérdezni az állatorvost telefonon, hogy mi a véleménye.

2017. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!