Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tényleg, , segíthet"...

Egy kutya tényleg, , segíthet" egy magányos embernek?

Figyelt kérdés

Kapni fogok egy kiskutyát hétvégén, és olvastam, hogy tudósok szerint jót tesz egy kutyus egy magányos embernek. Na hát én pont az vagyok (magányos, antiszociális), és kíváncsi lennék, hogy mások is úgy voltak vele, hogy jobban érezték magukat lelkileg, amikor lett egy kutyájuk?

A kutyus anyukája Golden Retriever, apukája utcagyőztes :)



2017. júl. 3. 23:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudósok, inkább hozzáértők :)
2017. júl. 3. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

A szocializációt nagyon hátráltatni fogja és ha nem szeretsz utcára menni akkor gyűlölni fogod a sétákat.


Üdv. egy antiszoc. gazdi.

2017. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát...kérdezz meg egy 10+ éve magányos macskás nőt, mennyit használnak a macskái :D
2017. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

1x. Ez rajtad múlik, ha hajlandó vagy a kutya érdekeit szolgálva változtatni, akkor igen, segíteni fog.

Ha csak magaddal törődsz, vagy a félelmeid erősebbek a kötelességtudatodnál, akkor ártani fog. Ez esetben viszont keress fel egy szakembert.

2x. Te se és a 2. válaszoló sem vagytok antiszociálisak, hanem szociális fóbiátok van. Nagy különbség.

2017. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem igen. Én mondjuk nem vagyok antiszoc meg hasonlók, de nagyon tartózkodó, bizalmatlan vagyok mindenkivel. Nekem jót tett a kutyás élet, sokkal nyitottabb, barátságosabb lettem. Sok gazdi szívesen beszélget, a téma is adott, csak akarni kell. :)
2017. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem fiatalabb korban segíthet, idősebb korban, nem feltétlenül (legalábbis 70 felettieket, akiket én láttam, nem igazán segített nekik, inkább, már nyűg volt, ill. túlzottan csak a kutyával foglalkoztak, azaz még jobban befelé fordultak az otthoni kis világukba). És igen, ne használjátok ezt az antiszociális kifejezést, mert ha jól tudom az pszichopatát jelent, vagy hasonlót...
2017. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Sokat segíthet...

De majd a sétáltatások, futtatások során, más kutyásokkal is összejöhetsz, mint ahogy a kutyád is haverkodhat majd más kutyákkal

Ez lesz a slussz poén.

Ha jó és gondoskodó gazdája leszel, biztosan meghálálja és a te sorsod jobbra fordul...

2017. júl. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy segít-e a kutya abban is, hogy màsokkal is könnyeben építs ki kapcsolatot, az rajtad is múlik. Ha a kutya miatt csak még jobban bezárkózol, mondva, hogy "Csak ő ért meg, senki más, még a család se." (találkoztam már ilyennel) csak rosszabb lesz. Viszont tényleg nem fogod annyira egyedülérezni magad, mivel otr lesz a kutyád, akire bármikor számíthatsz. Én is nehezen nyitottam, nem barátkoztam, idegenekkel nem tudtam élvezni a beszélgetést, mert mindig hamar rövidre akartam zárni. Aztán lett egy kutyám (fajta jellegű keverék) így az ennek a fajtának fenntartott Facebook csoportba is beléptem. Rengeteg új ismerőst szereztem, és jó volt érzeni, hogy tartozom valahová. Emellett a kutyásokkal remekül el tudok beszélgetni, legyen az ismerős vagy ismeretlen. Nem rég érkezett meg a 2. kutyusunk. Ha vele megyünk valahová, mindig szerzünk 1-2 új ismerőst.

Szóval az, hogy jó vagy rossz irányba változtat meg a kutya, rajtad is áll.

2017. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ^^
2017. júl. 4. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!