Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám. Elvileg...

Van egy kutyám. Elvileg kiállításra is lehet vinni, van törzskönyve is, meg minden. Viszont a tenyésztő nekem hobbi célra adta el, így is nevezhetek vele kiállításra?

Figyelt kérdés
Odaadta volt kiállításra is - csak drágábban.
2017. júl. 7. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a szerződésedben benne kellene lennie. Szerintem kiállításra viheted még kölyök, de nem tenyésztheted. (Gondolom szuka kutya, így a szerződésben ivartalanítási kötelezettséged van, és ivartalan kutya hivatalosan nem állítható ki.) A tenyésztők nagy része akkor engedi a nevedre írni a hobbi kutyát, ha már ivartalaníttattad.
2017. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi áll a szerződésben?


A hobbi cél azt jelenti, hogy nem tenyészted tovább. Mert mondjuk a tenyésztő úgy ítélte meg, hogy kedvencnek tökéletes, de nem hordoz olyan vonásokat, amit érdemes lenne tovább örökíteni (ezt nyilván ő látja).


Ha nem hamis a törzskönyv, akkor természetesen nevezheted.


Elbohóckodni el lehet ott, csak hobbi céllal, ringdresszúra meg minden nélkül azért ne vedd a szívedre, ha nem lesz eredményetek.

2017. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításra szánt kutyánál a tenyésztő sokkal több mindenre vállal felelősséget, mint egy hobbi célra eladott kutyánál. Lehet, a te kutyádnak voltak kiskorában olyan jellemzői, hogy a tenyésztő úgy vélte, nem fog kiállításon megfelelő minősítést kapni a kutya.


Kiállításra szánt kutyát úgy ad el a tenyésztő, hogy a kiskutya ígéretesnek mutatja magát legalább a kitűnőhöz.

Tuti azért nincsen ilyenkor sem, mert a növekedéskor előfordul, hogy az ígéretes kölyöknél sokkal jobb lesz egy kevésbé ígéretes.

2017. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi áll a szerződésben?


Hobbi kutyákat nem igazán visznek kiállításra,mert ha eleve úgy adta el valószínűleg vannak pici hibái pl színhiba,foghiba vagy egyéb más vagy csak eleve nem olyan jó a kutya. De ehhez el kell olvasni a szerződést.


Egy kiállításra szánt jó kölyökért akivel később tenyésztenek az persze,hogy drágább. Értéke másabb.


Nem lenne fer,hogy vki pl 300 ezret fizet egy kiállítási kutyára.

Te meg 220-at,mert csak hobbira vetted,de ugyan úgy járnál vele kiállításra.


Bár a szerződés az ami erre igazán választ adhat vagy a tenyésztő akitől vetted.

2017. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kiállításra alkalmas a kutya, úgy volt hirdetve. csak én nem szoktam olyanokra járni, ezért kaptam meg hobbira. kan a kutya, nincs ivartalanítási kötelezettségem.
2017. júl. 7. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Elviszed egy kiállításra és kapsz egy leíró bírálatot a kutyáról. Arra számíts, ha ismertebb fajtáról van szó, ahol több kutyát is felvezetnek az adott csoportban, általában a nevesebb tenyésztők kutyáit hozzák ki az első három helyre.
2017. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Erre nem egy példát láttunk már, felhívod/e-mailt írsz/megkeresed stb. a tenyésztőt. Megmondod, hogy meggondoltad magad és mégis mennél vele kiállításra, megegyeztek egy árkülönbözetben (elvileg ezt tudod is, mert akkor "drágábban adta volna") kifizeted és írtok egy szerződés módosítást. Ez egy korrekt és járható út.
2017. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is Tenyésztő vagyok!

Én kiállításra olcsóbban adok el kutyát mert többet foglalkoznak vele és a kennel névnek sem árt :-) illetve nem két forint ha elkezd valaki kiállításra járni...

Nálam a hobbi cél azt jeleni nem tenyésztheted tovább és nem feltétlenül azért mert bármi baja van a kutyának.

Ha valaki behoz egy import kant nem kevés pénzért k( 1500 euro-tól határ a csillagos ég ) utána ne kezdjen el senki 20-30 ezer forintért fedeztetni az eladott kölykével.

Remélem érthető voltam :)

2017. júl. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tenyészteni ha akarnék is, nem ezt a fajtát, és nem vele, ő biztos, hogy ivartalan lesz :)
2017. júl. 8. 08:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanul nem nevezheted kiállításra.
2017. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!