Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbántad, hogy (nem) ivartala...

Megbántad, hogy (nem) ivartalanítottad a kutyádat (macskádat)?

Figyelt kérdés

Nem a szokásos "propaganda"-szöveg érdekel (tisztában vagyok a hivatalos érvekkel és ellenérvekkel), hanem tapasztalatok azoktól, akik személyesen jártak úgy, hogy megbánták, hogy ivartalanították a kutyájukat / macskájukat vagy azt, hogy nem tették.


Kérlek, ne térjetek el a tárgytól, és egymást se kritizáljátok!


Köszönöm a történeteiket (milyen korú, nemű állat, mik voltak a körülmények, miért döntöttetek úgy, ahogy, mik voltak a következmények)!



2017. júl. 8. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokáig halasztgattam a macskáim ivartalanítását, féltem,hogy komplikációk lesznek.Később ahogy idősödtek, egyre jobban féltem tőle,hogy baj lesz..

Végül rászántam magam és elvittem őket..Semmi gond nem volt, egyáltalán nem bántam meg..Azt bántam meg,hogy nem vittem el őket hamarabb!

A nőstények nem fialnak agyba-főbe, sokkal nyugodtabbak, párzási időszakban is itthon vannak, kimaradnak a macska balhékból. A súlyuk is sokkal jobb, és egészségesebbnek is tűnnek, nincsenek legyengülve a fialás és szoptatás miatt.

A kandúrom nem jelölget és szintén kimarad a macska bunyókból, hűségésen otthon van, nem csatangol el messzire. És szintén jó bőrben van.

Szóval nem bántam meg, én bátran ajánlom mindenkinek ,hogy vigye el orvoshoz és ne sajnálja azt a pár ezer forintot..Elmegy az a pénz másra is, de ez egy olyan beavatkozás aminek akár 15-20 évig élvezhetjük az előnyeit..

Semmi negatívumot nem tudok.Annyi , ha nagyon kukacoskodó akarok lenni, hogy a műtét utáni lábadozás nem túl jó, főleg a nőstényeknél.De azt a pár napot ki lehet bírni nekünk is és neki is.

2017. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Én ivartalanítottam, mert az " állatvédő egyesület" belekényazerített ebbe. A cica gyönyörű, most már idős, gyönyörű színe van( konkrétan évekig kerestem ilyen színű cicát!!), nagyon sok ismerősöm szeretett volna tőle kölyköt, de nem tudunk adni...és nem tudunk magunknak sem megtartani tőle, akármennnyire is egészséges, gyönyörű, intelligens. Abban azonban biztos vagyok, hogy soha többet nem hozok állatvédőknekönmagukat kikiáltott egyesületekből semmilyen állatot! Több ismerősömnél születtek kiscicák.pillanatok alatt gazdira talált az összes-- az állatvédő egyesületek nélkül!!!
2017. júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
A nöstény macska egyszer ellet (valahonnan ide szokott) korát nem tudjuk. A kiscicákat megtartotuk volna de eltüntek egyik napról a másikra. A macska allergiás lett a varratokra kitépte őket. Nem bántam meg de sok időbe telt amìg helyre jött. A kutya kan nincs és nem is lesz herélve de tüzeléskor több mozgást, futást igényel.
2017. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam jobban senki sem bánja azt, hogy nem ivartalanított! Örökre megtanultam, és mindenkinek azt ajánlom, hogy tegye meg saját és főleg kutyája érdekében.


Két kutyám van(volt), mindkettő megjárta a "poklot", ami elkerülhető lett volna ha nem ivarosak. Fiatalabb kutyám, aki akkor nyolc éves volt, egy állvemhességet követően pusztult el. Egyik oldalt durván megduzzadtak az emlői, amit előbb gyulladás csökkentettek, majd megműtöttek. Úgy tűnt meggyógyult, majd viszonylag rövid idő elteltével, a másik oldal is begyulladt. Újabb műtét, viszont a lábadozásból már nem épült fel, búcsúznom kellett tőle.


Másik kutyám aki most 14 éves, szintén megjárta. Gennyes méhgyulladása volt, azonnali(sürgős) műtét, de végül sikeresen felépült. Később emlődaganatos lett, amivel a mai napig küszködünk. E mellett volt még másik öt műtétje.


Ezek mind elkerülhetők lettek volna, ha időben ivartalanítom őket. Megkíméltem volna a kedvenceimet a szenvedéstől, és nem utolsó sorban a pénztárcámat is.


Pár hete van nálam egy szuka kölyök, akit a lehető leghamarabb ivartalanítom. Az én esetem legyen intő példa, és tegye meg mindenki kutyusa érdekében.

2017. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

15 éves a kutyám sajnos nem ivartalanítottam így kicsit bennem van,nehogy legyen vmi baja pl méhgyulladás. Megbántam,hogy ő nem lett és reménykedek,hogy öregségben fog szépen elmenni.


6 évest pedig hónapokon belül ivartalanítjuk. Most múlt el a tüzelése. Szabi kikérés,időpont egyeztetés és megejtjük a műtét.Többek között azért is,mert többször volt már álvemhes.

2017. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első macska: első tüzelésnél vemhes lett, a cicák nem kellettek senkinek, (pedig nekik is különleges színük volt...), anyukám menhelyre vitte őket, egyet megtartottunk. Utána ivartalanítottuk és jól jártunk vele. A kölykét az első tüzelés előtt ivartalanítottuk.

Első kutya: kan, ivaros, jártunk vele kiállításra, terelni sokat fedezett. Nem bántam meg, bár az elején nem volt egyszerű vele, mert kanos volt és gyerekként nehezen bírtam vele, de végül felnőttem a feladathoz.

Második kutya: szuka, az első gazdája elköttette, kár, hogy a méhét nem vetette ki, most nem kéne a tüzeléssel bajlódni. Majd lehet, hogy mi kivetetjük.

2017. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A macskámat nagyon nem bántam meg, hogy megműttettem. Évi kétszer ellett 4-6 kölyköt, mindig sovány volt emiatt. Ha tehettem volna sokkal hamarabb kipakoltatom, de 16 éve még ez nem volt így opció sajnos.

A mostani kutyámat sem bántam meg, bár ott jött elő komplikáció műtét közben, és nála utána is nehézkes volt a gyógyulás. Az előző kutyám 11 éve méhgyulladásba halt bele, kezdődő emlődaganat mellett. Bár 13 éves volt, de ha korábban lett volna lehetőségem megműttetni, még élhetett volna.

Viszont a két fiatal sportkutyámat nem ivartalaníttatom ki idős korukig, vagy addig, míg nem szükséges. És ezt nyilván nem is fogom megbánni.

2017. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia nálunk először macska volt akit megbántam hogy nem ivartalanítottuk mert évente kétszer vemhes volt folyamatosan büdös volt majd olyan 10évesen emlődaganatban elhunyt


Mellette volt egy másik nőstényünk ö is sokáig ellett évente (igen igazi macskaforrás voltunk.. Elég ciki volt mindig macskagazdikat keresni) de rászántuk magunkat hogy dokihoz visszük olyan 6évesen és jól tettük mert cisztát is találtak( visszagondolva mindig fájlalta a hasánál simogatást, azt hittük csak játszik) ami megrövidítette volna a macskánk életét majd kiszette azt is és máig is jól van. Így többi cicánkat is kiivartalanítottuk.


Többször volt kandúrunk aki "elkandúrkodta" magát elment messzire nőstényt keresni majd nem tért vissza, egyre messzebbre és messzebbre ment. Náluk is megbántam bírtam őket :/ (csak ilyenkor nem az én döntésem volt hogy vigyük e orvoshoz és nem volt beleszólásom)


Volt kutyánk is 8évesen halt meg emlődaganatban (nagyon csúnya gennyes nagy daganat lett belőle) természetesen nőstény, őt sokkal előbb kellett volna ivartalanítani.


Most van egy egy éves kutyám sikerült kiharcolnom hogy ivartalanítsuk 6hónapos korában, jól tettem mert cisztás volt a nem leszállt heréje és visszagondolva látszódott is rajta is h fájt a hasa (mert ott volt a nem leszállt heréje)


Bocsi a regényért de sok állatunk volt főleg macska és a legtöbbnek az ivartalanítás volt az oka hogy valami történt velük így visszagondolva.

2017. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!