Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a németjuhászu...

Mi lehet a baja a németjuhászunknak?

Figyelt kérdés
Van két németjuhászunk (hím és nőstény). Mindkettővel rendesen van foglalkozva, rendesen betanítottuk mindkettőt (nem kutyaiskolában, arra nincs pénzünk), és kiemelem hogy egyik kutya sincs elkényeztetve. A nőstény odabújós és kicsit játékos, de első szóra engedelmeskedik. Ellenben a hím már 1 éve teljesen megkergült. Ezt úgy értem, hogy figyelemfelkeltően ugat, vinnyog és ugrál, hogy "hé, itt vagyok. Foglalkozz velem". Úgy viselkedik, mintha semmit se foglalkoztunk volna vele és igényli a figyelmet. Akárhányszor meglát engem, anyát, valami idegent, vagy ezt a kiállhatatlan bunkó pót"apámat", egyből ugat, vinnyog és ugrál, hogy az illető odamenjen hozzá és foglalkozzon vele. Mellékesen már nekem nagyon elegem van belőle és mindig lehordom, hogy "ne ugass már te istenverte dög". Mit csináljunk, hogy ismét olyan jólnevelt legyen, mint a rejtélyes okból való megkergülése előtt?
2017. júl. 9. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Talán foglalkozatok vele is...
2017. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Lehet kicsit tenyleg elhanyagoltátok, az a probléma hogy most ő a falkavezér ,meg kell értetnetek vele hogy ti vagytok a falkavezérek és nem ő. Ezt egy érintéssel is befolyásolni tudod . Ezt most igy nemtudom elmagyarázni , de merem ajánlani a csodálatos kutyadoki nevü műsort .
2017. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogyan és mennyit foglalkozol vele, amúgy hogy viselkedik. Pl mi van, ha séta közben meglát egy másik kutyát vagy macskát? Akkor is behívható, figyel rád, vagy megkergül? Egyáltalán séta közben mennyire engedelmes, figyelmes?
2017. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
mennyi idős a blöki? ivarérett kort mikor érte el? ivartalanítva van?
2017. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerült a nevelése (nincs tekintélyetek), illetve gyanítom, hogy nincs rendesen lefárasztva.

A német juhász munkakutya, minden nap szüksége van nem csak nagy sétákra, hanem agyilag is dolgoztatni kell.

Mennyit sétáltok? Hogyan, mennyit foglalkoztok vele egy nap?

2017. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem, ha ennyire igényli a foglalkozást miért nem foglalkoztok vele? Attól mert lehordod és szidalmazod a kutya ugyanúgy igényelni fogja a figyelmed és semmivel se lesz fáradtabb. Csak akkor vállalj ilyen fajtát ha napi szinten tudod biztosítani neki a több óra fizikai és szellemi fárasztást.
2017. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Első: Kérlek figyelj már jobban. Foglalkozunk mindkettővel rendesen, ugyanolyan mértékben. Nincsenek elkényeztetve.


Második: Igazat lehet. Meg fogom értetni a hímmel, de biztonság kedvéért a nősténnyel is, mielőtt átvenné a viselkedést.


Harmadik: Naponta több órát, de csak esténként van rá időnk. Hattól kilencig (néha öttől) van velük foglalkozva, és felváltva, hogy én, anya vagy pót"apám". Néha egyszerre mindhárman kutyázunk. De leginkább rám hárul ez a feladat. A nőstény nyugodt marad másik kutya láttán, meg a hím is. De most hogy meg van kergülve, a hímnek csak a nagy és tágas udvar a mozgástér. Megint a nőstényről, hogy nem lesz aggresszív, amíg nincs rá oka. Macskára felfigyel ugyan, benne van kicsit az ösztön a kergetésére, de megtanítottuk kizárni kezd. Egyik ismerősünknek van macskája, és néha magával hozza a kocsijában. Olyankor engedi játszani a kettőt, mert tőle kaptuk a két kutyát. A nőstény és a macska pedig egészen jó barátok, összebújnak, játékosan kergetőznek, de nem bántják egymást. Barátságos és kedves kutya. Tipikus németjuhász :) Néha átkel az udvarunkon egy-két kóbor? macska, azokra a hím már egyből ugrál és ugat. De persze napközben be vannak zárva a kenelbe.


Negyedik: A nőstény úgy háromhónaposan került hozzánk, aztán a hím úgy 9 hónappal később, még 2014-ben (mindkét kutya). Ivarérett kor? Pár hónapja, láttam, hogy a hím párzik a nősténnyel - mindketten fajtiszta németjuhászok -. Elviekben hamarosan szülni fog a nőstény, de persze lehetséges, hogy nem sikerült a párzás.


Ötödik. Nem sikerült a nevelése. Úgy tűnik ebben igazad van. Rendesen lefárasztva valóban nincs egyik se, mert néha viszem sétálni a nőstényt, többnyire a nagy és tágas udvaron rohangálnak, játszanak egymással. Persze én is játszok velük, futok velük egy kicsit, hozd vissza a labdát játék, illetve még a nőstény élvezi a simogatást és a hasvakargatást. A "mennyit foglalkozunk velük"-ről fentebb írtam. A nősténnyel pedig sétálás közben random helyekre megyünk, legalább 3 km távra a házunktól, így ez három-három km oda vissza.


Hatodik: Foglalkozunk mi mindkettővel rendesen ahogy írtam. Viszont az igazság az, hogy a kutyák anya és "pótapám" nevén van. Anyának többnyire nincs ideje kutyázni, mert orvos, és a nap végére örül, ha nyugta van a betegektől, aminek legalább 90%-a műbeteg. "pótapám meg házi húsboltot üzemeltet, de már meg van halva, ha mással kell foglalkozni a nyüves boltján kívül. Ha elfelejtek EGYSZER is vizet vinni a kutyáknak, már jön a kötekvés, hogy "ittál már ma? Mert a kutyák még nem." Vagyis lusta arra, hogy gondoskodjon a kutyáról, ami papíron az övé. Én adok mindkettőnek enni és inni napközben, de anya sosem felejt el esténként odaadni egy nagy adag tápot és megtölteni az itatójukat, ha van rá energiája a hosszú munkanap után a rendelőben. Ellenkező esetben megkér engem.

2017. júl. 22. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!