Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrcsomó golden füle mögött....

Szőrcsomó golden füle mögött. Hogyan lehet megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Jókora szőrcsomók vannak a golden retrieverünk füle mögött. Nem hagyja, hogy rendesen levágjuk neki, nem marad nyugton. Próbáluk ollóval, nyírógéppel, hajritkító pengével, de teljesen mindegy, mert nem hagyja, hogy leszedjük. A jutifalat sem haaznált, akkor sem maradt nyugton. Kutyakozmetikus sem bírna vele, ez egészen biztos.


Más ezt hogy oldja meg? A hosszúszőrű kutyáknál általában van ilyen probléma.


2010. máj. 21. 08:32
 1/10 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
79%
A gondos gazdák nem várják meg, míg olyan csomók keletkeznek, hogy csak vágni lehessen. Rendszeres fésüléssel, szőrápolással megelőzhető volna, hogy ilyen elhanyagolt állapotba kerüljön a kutyád.
2010. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösznöm a rendkívül hasznos tanácsot... Sokra mentem vele...


Képzeld, nagyokos, a szőre kefélését sem nagyon hagyja, mert mindig játszani akar vele. Volt már többkutyám, korábban, kuvaszaink voltak, akik imádták, ha fésülöm őket, kinyúltak és követelték a kefélgetést, de a jelenlegi kutyám egészen más, rendkívül izgága, nem marad nyugton, pedig már egy éves elmúlt. Én szeretném kefélgetni a szőrét, de mégis mit a francot csináljak, ha nem hagyja?

2010. máj. 21. 09:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres szőrápolás a megoldás.

Ezt a nem hagyja magát, meg nem marad nyugton dolgot nem értem. Ez a nem megfelelő nevelés következménye. Hosszú szőrű kutyánál elengedhetetlen, hogy tűrje a szőrápolást.


Azonnali megoldásnak az ollót ajánlom. Olyan nincs, hogy nem hagyja magát. Le kell ültetni és kivágni a csomókat. Ennyit egy rendesen tartott és nevelt goldennek igenis hagynia kell.

Tessék hozzászoktatni a fésüléshez. Fokozatosan, minden nap pár perc. Neki is jó érzés, idővel megszokja majd.

2010. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az ilyen izgága kutyák egy kutyakozmetikus kezében egyből kezessé válnak, csak a gazdinak hisztiznek mert tudják h nála lehet. Próbálj határozott lenni, ültesd le rakj rá pórázt (ha kell szájkosarat is) és ne engedd h vergődjön. Amint lenyugszik dícsérd sokat, adj jutit. És sose kapd fel a vízet, ne kezdj mondjuk kiabálni, hangoskodni mert akkor a kutya is csak nyugtalanabb lesz. Csak szép nyugodtan fogd és fésüld. előszőr csak rövid ideig, és utánna játszatok egy jót hogy kellemes élménnyel kapcsolja össze a fésülést a kutya.
2010. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez a kutya egészen más, mint az eddigi kutyáink. Mielőtt Ő hozzánk került volna, én is ezt mondta volna a helyetekben, hogy meg kell nevelni és kész. Nos, nála ez koránt sem ilyen egyszerű.


Mielőtt hozzánk került beszereztem és elolvastam retriever szakkönyvet, A kutya hétköznapjait és Jan Fennel Kutyapszichológiáját, hogy mindent a lehető legjobban csináljak. Megsúgom, hogy ennél a kutyánál semmi nem vált be, pedig már egy éve próbálkozunk. Még a falkarangsor helyreállításra vonatkozó módszerek sem vezettek eredményre.


Fésülni is rendszeresen próbáljuk, de mindig rágcsálni akarja a kefét, csak itt-ott hagyja magát.

2010. máj. 21. 09:27
 6/10 A kérdező kommentje:
9:20-asnak köszönöm az érdemi hozzászólást!
2010. máj. 21. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Fésűvel?


Ne haragudj, az én kutyámnak messze sokkal több szőre van, mégis sikerül "megúsznunk" a csomókat napi rendszeres ápolással. Ennek hiányában keletkeznek a csomók.


[link]

2010. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzám került a kutyám (felnőttként), ő se szerette a fésülést, sőt, nem egyszer meg is morgott.

Majdnem minden nap fésültem, egyszerre csak egy pár percet. Jutalomfalattal, kedves szóval, másik kezemmel simogatással szépen lassan rávezettem, hogy nem bántom, és ilyenkor nyugi van.

Először csak a hátából egy picit, aztán az egész hátát, majd egy kicsit a fejét is, végül a lábait (zászlós, mint a goldennek), végül a farkát. Fél évbe került, de ma már kinyúlva élvezi a fésülést, van, hogy horkol is, miközben a farkán lévő rasztákat bontom teljes erőbedobással (nagyon hamar összekócolódik, elég hozzá 2 nap, hogy már csomósodjon a farkán a szőr).

Legyél türelmes és kitartó, szoktasd hozzá a fésüléshez. Minden nap pár perc, egyre jobban nyújtva az időt és a fésült területet is!

2010. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sosem bántom a kutyáimat. Az enyém is ezt csinálta, mint a tiéd. És most lepontozhatok nyugodtan, egyszer elegem lett, mert hiába volt a jutalomfalat vagy előtte lefárasztás vagy bármi, semmi nem működött. Lekevertem neki egy fülest, úgy meglepődött, hogy mindjárt sikerült. Aztán persze egekig magasztalás, dicséret, jutalomfalat, simi, játék, bulizás.

Nem lehet, hogy kicsit határozatlan vagy? Olvashatsz te Jan Fennell-t, meg bármit, ha a belső bizonytalanságod megérzi a kutya, sosem ismer el fölötte állónak. Nyugodtan legyél néha keményebb, legyél határozott és minden megváltozik. Mi az hogy a kutya dönti el, mi történjen? Ha kell, kérj segítséget, hogy valaki fogja le és ha a "szép szó" és türelem nem használ, akkor nincs mese, legyél kemény.

Szeretem nagyon Jan Fennell-t, de egy dologban nem értek egyet. Semmi baja nem lesz a kutyának, ha néha kap egyet, ami nem verést jelent és fontos, hogy jó pillanatban kapja, hogy tudja pontosan, miért is. De még ez is kevés lehet, ha te belül nem vagy elég határozott.

Szerintem ha ezeken túlteszed magad, menni fog. Az enyém régen harapott is, ha fésűvel hozzáértek bizonyos pontjaihoz, most már néha csak kicsit vinnyog, de tűre, mert tudja, hogy az van amit én akarok és kész.

2010. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező. Kicsit magamra ismertem :-) En most szembesültem ezzel a dologgal először. Nagyon hullatja a bundáját így nyáron és két napig míg nem voltam itthon kialakult a fülei mögött.Még nem mertem levágni mert meg akartam győződni, hogy biztosan csak szőrről van szó.Az én kutyám is hasonló jellem. A fésülést szereti de közben a másik kezemet akarja rágni :-D Kutya és kutya közt nagy külömbségek vannak. Nevléssel se lehet mindent megoldani. Néhány dolog a kölyökkor elmúltával helyre rázódik. A kutyit probáld megfürdetni, úgy hamarabb eltüntethető, kifésülhető.Erdemes kutyakozmetikus esetleg állatorvos segítségét kérni. Tapasztaltabbak
2014. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!