Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az idősödő kutyám nem tud ellenállni a sárgarépaevésnek?

Figyelt kérdés

Mint egy jó csontra, úgy veti rá magát. A kertben termő répát kiássa, és megeszi. Milyen anyaghiányra utalhat ez?

A sárgarépán kívül van-e olyan tápszer, amellyel ezt a hiányt pótolni lehetne?



2017. júl. 9. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám, hogy ez hiánybetegségre utal. Az én 2 hónapos kicsim a banánt imádja. :D Ha lehetne egész nap azt enné, de ugye a cukortartalma és a fogai egészségének érdekében nagyon ritkán kap. De kérdezd meg az állatdokitokat.. :)
2017. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A mienk megszállottan barack magot roppant és eszi meg a belsejét

Szerintem nincs semmi hiánya csak pusztán szereti és eszi

2017. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj a sárgarépával! Ha szereti, hadd ropogtassa, egészséges nasi.
2017. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy szereti a sárgarépát. Ez nem hiánybetegség, sok kutya imádja a sárgarépát (köztük az enyém is) . Lovardában van egy kutya, aki , amikor répát adunk a lovaknak, mindig ott van a lovak alatt, és várja, hogy megehesse a leeső darabokat.
2017. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valaki nekem azt mondta, hogy ez nyomelemhiányra utaló jel. Rezet említett..

Fiatalabb korában nem is volt ez rá jellemző.

Volt egy másik kutyánk is, ugyanezt tapasztaltuk nála: amikor már korosabb lett, feltűnően kívánta a répát.

Akkor megérdeklődöm ezt állatorvosnál....

Ráadásul zsírdaganatok is jelentkeztek a kutyánknál...

Ennek is kell, hogy legyen valamilyen anyagcserét, tápanyagfelvételt érintő oka... Hmmm...

De várom a további észrevételeket a kutyatulajdonosoktól is...

2017. júl. 10. 10:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit. De szerintem csak pusztán szereti. Nezd lehet úgy van mint a kisgyerek utalja a spenótot kicsi korában, mire megnő/ idosodik megszereti
2017. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is úgy tudom hogy ilyenkor valami hiánya van, lehet hogy olcsó kajával eteted amiben nincs elég vitamin mint pl.: pedigree, ha nem akkor lehet hogy nem idős kutyának való tápot adsz neki mert korral változik hogy mi kell a kutyáknak, mint az embereknek ugyanúgy. Ha az sem akkor dokit kérdezd mindenképp meg, vagy arról kérdezd hogy mennyit ehet maximum mert azért nem jó ha sok répát eszik, mert a túl sok b vitamin tud ártani
2017. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, félreírtam a-vitaminra gondoltam mert abból van sok a répában. De lehet érdemes adni kutyáknak gyártott multivitamint fressnapfban láttam olyat.
2017. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy annyi sárgarépát megegyen - akár hosszútávon -, hogy A-vitamin túladagolása legyen.
2017. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok orvos, lehet igazad van, de azért egy orvost nem árt megkérdezni szerintem.

"Az A-vitamin túlzott bevitele akut és krónikus tünetekben egyaránt megnyilvánul.

Az akut tünetek elég változatosak lehetnek, hányinger, hányás, idegesség, idegrendszeri eltérések, hasi fájdalom, látászavar, fejfájás, izomgyengeség, étvágytalanság jelentkezhet. Akut mérgezés esetében az egyszeri A-vitamin fogyasztás eléri a testtömeg kg-onként bevitt 25000 NE-t, ez rendkívül ritkán fordul elő."


Lehet soknak hangzik emberre de kutyára nem tudhatjuk hogy mennyi a túlzás mert nem mindent tudnak úgy megemészteni mint mi.


Én elvinném orvoshoz egy gyors kérdésre kitudja mond valami újat, ezért nem kérnek el pénzt, legalábbis nálunk nem szoktak.

2017. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!