Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kell tetanusz?

SOS! Kell tetanusz?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, van egy idióta kutyánk, nagyon ritkán találkozom vele. Viszont most a lábammal játszott, és vagy megharapta vagy megmarta, egy fehér csík látszik. De lehet van máshol is amit észre sem vettem. Azonnal elmentem fürdeni, majd azt a fehér csikot lebetadinoztam,de egy éve lejárt a szavatossága, gondolom semmit nem ér, sőt lehet bajt csinál?! Holnap mindenképp elmegyek a háziorvoshoz, vagy már most menjek az ügyeletre tetanuszért? Félek...
2017. júl. 9. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vérzett valahol? Mert akkor az oltási könyvvel sétáló be az orvoshoz majd, ha nem vérzett örüljünk neki. A kutyusnak meg nem ártana egy kutyadi
2017. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
*kutyasuli
2017. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Nem, köszi. Nem kérek.
2017. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vérzés, nincs fertőzés, ennyi.
2017. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Egy fehér csík van a lábamon.
2017. júl. 9. 21:56
 6/22 A kérdező kommentje:
Miért kellene ahhoz vérzés?
2017. júl. 9. 21:56
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Úr isten te aztán hipochonder vagy. :D Egy fehér csík jézusom!!!! Szaladj ügyeletre nehogy amputálják a lábad!


Viccet félretéve ha akkor észre se vetted és nem érezted nem is biztos hogy a kutya volt, és ha ő is lett volna ennyiért nem kell se tetanusz se semmi, konkrétan kiröhögteted magad ha ezzel orvoshoz mész, azt most mondom. A tetanuszt arra adják ha szúrt sérülés van ahova a baktérium bekerül. Erre még az egy éve lejárt betadine is bőven elég volt.

2017. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
28%
Menj be az orvoshoz, és ő elmond mindent, amit tudnod kell.
2017. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell, emiatt? :)

Komolyabb sérülésekre kell. Engem már pár kutya megkóstolt, pár évente kell tetanudz frissítés, de az is csak akkor, ha mélyebb a seb, és nagyobb esély van fertőzésre, vagy nem oltott kutya. Van veszettség elleni oltás (nekem is:D). Egyébként egy állatklinikán dolgozom, adminisztrátorként és néha segítőként.

Ja, ha egyébként elmész tetanuszért kutyaharapással, akkor elkérik a gazda nevét és kutya oltási könyvét, utána pedig - hatósági állatorvos kedvétől függően - megfigyelik a kutyát 2 hétig, vagy az otthonában, vagy elviszik a helyi gyepmesteri telepre, majd utána eldöntik kell-e altatás vagy sem. És volt már olyan incidens, ahol altattak, pedig nem volt agresszív a kutya, csak nem volt szimpi a hatósági állatorvosnak se a kutya, se a gazda. És ezek természetes dolgok, sajnos!

2017. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De fájt, így vettem észre a fehér csikot. Akkor ráérek reggel is menni tetanuszra, ha ennyire lehurrogtok.
2017. júl. 9. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!