Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lehet a legalkalm...

Melyik fajta lehet a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

3 fajta érdekel: Dogo Canario, KÁJ,orosz fekete terrier

Nemrég költöztünk házba és úgy gondolom hogy kell egy ilyen kaliberű kutya mint ezek a fajták. Mind azért mert védelmet nyújtanak már a puszta megjelenésükkel mind azért mert ezeket a fajtákat szeretem. Bár tudom hogy a mai világban már egy eltökéltebb betörő mocskos dolgokra képes. Amúgy a környék biztonságos és nyugodt és riasztó is van.

A fajtákat ismerem és van tapasztalatom kutyákkal de igazat megvallva nem tudok dönteni hogy melyik legyen a három közül.

A házba lehet bejárásuk de szerintem a canarion kívül a másik kettőnek nincs rá szüksége a hidegebb,zordabb hónapokban.

Amit szeretnék egy kutyától az az hogy lehessen vele sétálni és labdázni de túlzottan nagy mozgásigénye ne legyen. Tudom hogy a KÁj a labdázásra nem igazán alkalmas. Az OFT-vel kapcsolatban csak a szőre sűrű ápolása aggaszt.

Fontos még azt tudni hogy kan kutyát szeretnék és hogy ivartalanítva lesz. Van 2 gyerek (5 éves és egy 2 éves) és még van egy 2 éves yorkie szukánk.


2017. júl. 9. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Az oft munkak kutya. Kicsit több foglalkozást igényel mint némi labdázás.
2017. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Munkakutya
2017. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha olyan lesz akkor ki lesz elégítve a kutya minden szüksége de ez mindre igaz.
2017. júl. 9. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én a kanárit választanám, de elfogult vagyok, mert ilyen kutyám van. Náluk a kölyökkori szocializációra (fajtársakkal) kell nagy hangsúlyt fektetni. Lehet bent is tartani, de ha kint tartod jól szigetelt kutyaházban akkor se lesz semmi baja.
2017. júl. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Oroszt iskola nélkül ne.
2017. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem Közép-ázsiai Juhászkutyám van. Imádom.
2017. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Jöhetnek még!

Tudnátok mesélni arról hogy milyen a ti kutyátok?

2017. júl. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!