Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Mopsz kutyának milyen...

A Mopsz kutyának milyen betegségei/igényei lehetnek?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy Mopsz kutya megvételén.Csak nem tudom melyek az igényei/betegségei.Mert ha nem tudok róla semmit,és mondjuk magasak az igényei akkor nem tudnám eltartani ami csak állatínzás.

Kertesházban lakok.



2017. júl. 10. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon beteges fajta. Csak nagyon jó hírű tenyésztőtől szabad venni, bár én alapvetően nem javaslom ezt a fajtát.

Bőrproblémák, szemproblémák, légzési nehézségek fordulnak elő a leggyakrabban nála. A meleget nem bírják, mert nyomott orruk miatt kevésbé tudják magukat hűteni.

2017. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Légzőszervi betegségek a leggyakrabbak náluk.
2017. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. júl. 10. 16:02
 4/4 Alexandra.ajk válasza:

Igen, lehet mondani, hogy beteges fajta. De ha megbízható helyről veszed és ismered az igényeit, illetve ápolásának alapvető szabályait, azért nem egy életveszély. Az én kicsikém 8 éves volt májusban, soha nem volt légzőszervi megbetegedése, nem esett ki a szeme, nem volt gombás az orrán a redője. Mi lakásban élünk, ők egyébként kimondottan lakáskutyák, persze szeret a kertben lenni, pücskörészni, de szigorúan csak nappal, nem lehet állandóan kint tartani. Ezen felül nagyon estrém melegben, pl ami most van, nem szabad kivinni, mert azt valóban nem bírja. Nem is sétál, lefekszik az első árnyékban és cipelni kell :D

Tehát az igaz, nem a legegyszerűbb és legigénytelenebb fajta, de a mozgásigénye kicsi, és el nem tudom képzelni, hogy bármilyen másik élőlény képes lenne annál több szeretetet adni, mint ő.

Ha konkrétan érdekel valami, nyugodtan kérdezz. :)

2017. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!