Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne összebarátkoztatn...

Hogy lehetne összebarátkoztatni a kutyánkat a barátommal?

Figyelt kérdés
Németjuhász kutyánk van, 11 éves, de csak apukámra hallgat, ha én szólok neki akkor lesz.rja a dolgokat. A barátom idén kezdett el többet hozzánk járni (másik városban lakik), de már 3 éve ismeri jóformán, de nem lehet beengedni az udvarba, csak ha becsuktuk a kutyát, mert morog rá nagyon, ugatja és volt h rá is ugrott. Meg lehet valahogy barátkoztatni a barátommal? Legalábbis annyira, hogy ne csináljon vele semmit, nem kell megsimogatnia stb., csak viselje el?
2017. júl. 10. 16:50
1 2 3
 1/26 vantel ***** válasza:
Mivel téged maga alá sorol ezért te nem fogod tudni őt segíteni. Apukádnak kell bevezetnie, továbbá nem félhet a barátod, mert az ingerli a kutyát. Ha fél akkor továbbra is csak apukád fogja tudni bevezetni. Persze ,ha apukád annyira értene a kutyához ,téged is megtanított volna ,hogyan legyél rangsorban a kutya felett.
2017. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Attól függ ha több vendégnél tesz ilyet akkor territóriumot véd, vagy ha kan és nincs ivartalanítva akkor a nőket védi szerintem.

Ha szoktátok vinni sétálni vidd magaddal a barátodat is, pórázon megtudod akadályozni h ráugorjon és elkezdi megszokni hogy ott van mellette.


Vagy fáraszd le a kutyádat annyira hogy ne érdekelje a barátod, futtasd, játssz vele


Vagy rakj rá először szájkosarat és pórázt és kérd meg a barátodat hogy menjen be de ugy hogy ne nézzen a szemébe mert az kihívásnak érezheti és ne nyúljon hozzá csak menjen el előtte ha látod hogy nem ugatna a kutya akkor üljetek ki a kertbe beszélgessetek kicsit és ne foglalkozzatok velede legyen még pórázon a lényeg hogy ő menjen hozzá barátságosan majd ha hozzáment vagy leült mellé és látod hogy nyugis akkor megsimogathatja a barátod de ehhez lehet sok idő kell és tudd visszafogni ha látod hogy ráugrana. Lépésről lépésre szerintem megfogja szokni. De más nyelven cikkeket tuti találsz még ha keresel vannak jók biztos ha tudsz

2017. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam sétáltatni a kutyát, mert lány vagyok és a kutya kb. velem egy súlyú de sokkal erősebb. Azért apára hallgat csak, mert ő járatta régen kutyaiskolába, ő foglalkozott vele főleg, én a 11 évéből 6-ot másik városban éltem, szinte alig találkoztam vele.


Egyébként nem túl aktív, pláne ebben a melegben, játszani sem akar, fáradt ő anélkül is, csak öreg kutya már. Viszont azért próbélkozni nem akarok, hogy talán emgharapja, talán nem, mert elég mérgesen ugat, ha a barátom a kerítésen kívül van, ő meg bent, vagy a lakásban is volt, hogy megugatta a szúnyoghálós ajtónál

2017. júl. 10. 17:21
 4/26 anonim ***** válasza:
Eszerint csak apukád jelenlétében, úgy, hogy ő fegyelmezi, tiltja a kutyát. Apukád nélkül ne kísérletezzetek.
2017. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Jah, reménykedtem hogy tudod egyedül visszafogni, nem tudod megkérni apádat, hogy segítsen? Mondjuk akkor ő viszi sétálni néha pont mielőtt a barátod jönne? Vagy nincs olyan jó kommunikáció köztetek, hogy kitaláljatok valamit? Vagy a kedvenc játékára nem törik meg a kutyu ha a barátod kezében látja persze biztonságos körülmények között? Bár szerintem a megoldás apud kezében lesz így.
2017. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem szoktuk sétáltatni, mert nagy kertünk van és tud rohangálni, de mondom 11 éves nagy kutya, nem játszik már.


És a kapun kívl legyen a barátom? Mert úgy általában nagyobb a szája a kutyának, mert biztonságban érzi magát bent a kertben, vagy esetleg engedjük ki őt is az utcára, hogy semleges területen legyen?

2017. júl. 10. 19:38
 7/26 anonim ***** válasza:
És ha apád kezében van pórázon a kutya és hátha letudja ültetni akár kajával, csak van kedvenc jutalomfalatja amire sokmindent megcsinál, és egy udvarban van a barátod és a kutya is csak közben fegyelmezi apád lefekteti stb.
2017. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Édesapád nagy hibát követett el, amikor nem tanította meg fiatalon a kutyát, hogy a családtagokra is hallgatni kell házon belül, és akit beenged valaki, az tabu.

Legyen csak bezárva a kutya, amikor ott a barátod. Ennyi idősen már amúgy sincs olyan nagy mozgásigénye.

2017. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Legutóbbi kommented alapján, sehogy.

Ha ott van a barátod, zárjátok be a kutyát.

Sétáltatni amúgy nem azért kell, mert a kertben nem tud rohangálni...

2017. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Igen. Megnevelitek, hogy bármelyik gazda által le lehessen állítani a fölösleges agresszióról. Eddig, az elmúlt 11 évben ezzel miért nem próbálkoztatok? Azért ez nem egy komoly dolog. De persze tudom a választ, egyszerűbb, kényelmesebb elhanyagolni azt az ebet. Egyszerűbb ráhagyni a rossz viselkedést és hanyagolni a szocializációt. De akkor miért hisztizel most?
2017. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!