Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek Dán Dogot, Schnauz...

Szerintetek Dán Dogot, Schnauzert, Golden Retviert vagy Labradort válasszak? Többi Lent

Figyelt kérdés
Első kutya lenne, gyermekes családba

2017. júl. 10. 17:53
 1/7 anonim válasza:
27%
Dán Dog! A puszta mérete lenyűgöző, nagyon szép állatok, a családunkban is van 2:) Nagyon szép mély hangjuk van ugatáskor, kívül tartják a betolakodókat, viszont egy legyet sem bántana ,annyira jámbor jószág! Gyerekekkel nagyon jól elvannak, soha nem választanák más fajta kutyust... Ha rá esik a választás ,valószínűleg te is tudsz majd mesélni:)
2017. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Hol tartanád? mennyi időd lenne foglalkozni vele? Én kisgyerek mellé a schnuzeren kívül bármelyiket bevállalnám. Bár némelyik labi is necces lehet, mert ha túl ugrálós, pörgős, akkor könynen fellökheti önszántán kívül a gyerekeket.
2017. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Kint vagy bent tartanád?

Ha csak kint, akkor a dog kiesik, mert fázós és hamar tönkremennek az ízületei a hidegben.

Sajnos nagyon rövid életűek is.


Másik három fajtát is célszerű kinti-benti tartásban tartani, ha lehet.

Bármelyik megfelelő lehet, lényeg, hogy jó tenyésztőtől vegyétek a kutyát, ahol nem csak a küllem, hanem az egészség és kiegyensúlyozott idegrendszer is szempont a tenyésztés során.

2017. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LiliáneGoldkidd ***** válasza:
94%
A Dán Dog nagyon szerető-szerethető.. De én mindig azt sajnálom,hogy amint a szívemhez nő elpusztul,mert a nagy testűek élnek a legrövidebb ideig.Schnauzerből van törpe,és óriás. Mind a kettőt el kell vinni kozmetikushoz időnként,illetve nem tipikusan nagycsaládos kutyák.Golden Retrivert megintcsak kozmetikázni kell,és fésülgeti néha,de nagyon ragaszkodó engedelmes jó kutya! Nekem Labradorom van!Szóval én mellette szólnék!Rövid szőre van,könnyen tanítható,bírja ha nyúzzák fülét farkát,teljesen jól szocializálódott,vizet imádja.. hihetetlen!Már évek óta csak labit veszek!
2017. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nekem Közép-ázsiai Juhászom van a 3éves lányom mellett.

Én pl két Kaukázusival ''nőttem'' fel.

A fentiek közül az Oriás Snautzert választanám ,tetszik a jelleme is. Haveromnak van ,én szoltam nyirni.

Mivel első kutya a Labradort ajánlom ,Ők is szépek meg okossak.

De tényleg nem mind1 ,hogy Ti mit tudtok nyujtani neki.?

Meg jó helyről hozzátok ,tenyésztőtöl tkssat vagy esetleg fajtamentésnél nézzetek körül. Multkor láttam kölyköket is.

N24

2017. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. júl. 11. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Dogot-snacit ne (egyébként német dog a fajta helyes neve). Kizárólag tapasztalt gazda kezébe ajánlom mindkettőt: helytelen neveléssel élő fegyverré válhatnak.

Goldent vagy labradort javaslok,megbízható tenyésztőtől, tenyészszemléje feltétlen legyen a szülőknek!

2017. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!