Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hisztizik a kutya? Mit...

Miért hisztizik a kutya? Mit csináljak vele, hogy abba hagyja?

Figyelt kérdés

Egy kis foxi, de olyan egy hisztigép mióta szakítottam az exemmel egész nap megy a hiszti.

Nyüsszög, nem lehet tőle megtenni egy lépést sem az udvaron mert lefekszik elém és hasravágja magát. Sétálni nem hajlandó jönni, csak húzatja magát, labdázás, játék csak álom nem csinál semmit, semmi trükköt sem jutalomfalattal sem nélküle.

Az exem foglalkozott vele 80%-ban, vele szépen sétált, játszott.

Kb heti 6 nap hisztigép és egy nap van kedve játszani sétálni.

Már nagyon unalmas ez az egész napos hoszti.

Gondolom hiányzik neki az exem, de 6 hónapja mentünk szét és csak 2-3 hónap után kezdte el ezt. A melegre gyanakodtam, de ha hűvös van is ilyen.


Ha csak nyüsszög meg elém fekszik akkor csinálom a dolgom, nem foglalkozom vele, ha nagyon túlzásba viszi kap egy kis hidegvizes spriccelést.

Mit csináljak vele, miért ilyen már 2-3 hónapja?



2017. júl. 11. 19:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
Most próbálj vele egy kicsit többet foglalkozni, rávenni a sétára stb stb.. és ha sikerül pl sétálni vele jutalmazd meg valami finomsággal. Illetve vegyél neki esetleg valami fejlesztő játékot amivel sokáig el van, vagy esetleg rágókát!
2017. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Istenem.... Nem érdemled meg.

Egy kutya törődést igényel, főleg az ilyen csámpás félék mint a tiéd, öleb....

És eleve, ahhoz volt szokva,hogy foglalkoznak vele, most nem csoda hogy halálra unja magát, ha teheted vedd öledbe és simogasson. Ha elmegy hát isten neki.

Én az én kutyámra tudok hatni, ha rászolok, tudja,hogy nyugi van, sok volt belőle. Te is neveld meg a kutyád.

2017. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 a foxi mióta öleb?? :D
2017. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem az exednél maradt a kutya??? Te nem is értesz hozzá és nem is szereted. A foxik igazi egyéniségek, hihetetlenül empatikusak és nagyon okosak, kb. 5x akkora IQ-ja van, mint neked, kérdező. Oda kéne adni az exednek, neked maximum plüsskutya való.
2017. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
2-es, te tiszta hülye vagy. Foxi és öleb? Vadászkutya, te szerencsétlen. Ölben kb. 3 másodpercig marad meg, azt is csak olyan ember ölében, akit imád.
2017. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Add oda az exednek.. Szerintem ha ő foglalkozott inkább vele akkor őt tekinti a gazdájának és most hiányzik szegénynek..:) sajnos van ilyen.. én soha nem vagyok falkavezér az összes kutyám inkább anyámat szerette jobban:D
2017. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Add az exednek. Alkalmatlan vagy a feladatra.
2017. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem az exednél van a kutya, ha neked csak nyűg?
2017. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az exem nem tudja magához venni.
2017. júl. 12. 00:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű, hiába 6 hónapja mentetek szét, idő kellett neki, míg felhalmozódott benne a sok le nem vezetett energia. Nem az exed miatt hisztizik, hanem mert unja magát, de nagyon.


A foxi vadászkutya. Akkor fog működni, ha

1. rendszeresen és sokat mozgatod (sok-sok-sok séta, futtatás, labdázás, kötélhúzás)

2. fegyelmezed (ha rossz rászólsz, leszidod, ha jó, dicséred)

3. feladatokat adsz neki (tárgyakat kerestetsz meg vele, engedelmes feladatokat gyakoroltok).


Az exeddel azért viselkedett rendesen, mert ő jóval többet foglalkozott vele, ennyire egyszerű.


Jól értelmezem, hogy heti 1x van sétáltatva? (Ha igen, akkor "itt van a kutya elásva" :D .)

2017. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!