Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is túl nagy hűhót...

Szerintetek is túl nagy hűhót csinálok a kutyám érkezéséből?

Figyelt kérdés

Szuka csivavám lesz hamarosan, aprócska kölyök még. Én tökéletes gazdi szeretnék lenni ezért próbálok a lehető legjobban felkészülni az érkezésére. A csalás azonban már minden nap szívja a vérem, hogy az csak egy kutya és stb. Többnyire ezekkel van problémájuk.:

A kutya ára: Bizony sokáig keresgéltem a megfelelő tenyésztőt és kutyust. Borsos az ára de saját pénzből veszem. Ha csivavát akarok akkor ne legyen 8 kilós kutyám. Szűrések, szülői háttér, minden fontos. ("Ennyi pénzt adsz egy kutyáért ami aligha 3 kiló? - Nem kilóra mérik a kutyát...)

A közelben elérhető legjobb állatorvossal egyeztettem és hozzá fogunk járni. Ő sem olcsó de még mindig az én pénzem. (Minek oltani? (!) Ha beteg lesz akkor így jártál, a kutyának is az a sorsa, hogy megdögöljön, vagy nem?)

Minden "kiegészítőt" megvettem neki előre... ágy, játékok, tálak, spoton, póráz, nyakörv, hám stb. Szerintem ezek mind mind igenis szükséges dolgok. (Nem el van az a kutya a kertbe? Van itt a kamrában rossz régi tál, jó az neki nem? Adunk neki egy madzagot és eljátszik azzal... - nem macskát veszek anyu, de köszi!

"NEHOGYMÁR napi 4-szer akard setáltatni, hát elég azt 1szer is. Elkényezteted." És azt még nem is mondtam, hogy kölyökként 2 óránként is kell.

Elég sok mindennek olvastam utána a neten, könyvekben stb., többek közt annak, hogy hogyan taníthatom meg az alapengedelmességre, hogy én legyek a falkavezér stb. (2 kilós kutyába belerúgsz aztán majd tudja, hogy ki a főnök. Tanítani? Úgy is egy idegbeteg vakarcs.)

A tenyésztő, az állatorvos és a saját véleményem szerint kiválasztott prémium tápot vettem neki. (Patkány méreg kéne annak a kutyának, nem prémium táp.)

Szóval nem is sorolom tovább. Én annyival felelek általában (már nem próbálom elmagyarázni nekik, hogy télen nem divatból van rajtuk ruha, valamint meghalna ha kizárnám a kertbe és stb.), hogy itt kezdődik a felelős állattartás és, hogy lelketlen állatkínzók. De nem hatja meg őket. Tényleg túlkombinálom és ki kéne csapnom a kutyát a kert közepére, néha megetetni a maradékkal és ennyi? Szerintem erre szüksége van annak a szerencsétlen állatnak...



2017. júl. 11. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Jól gondolkodsz. A családod gaggyant. Azt nem értem, hogy ha ennyi pénzed van kutyára meg a vele járó dolgokra, akkor miért nem költöztél el, s vetted meg a kutyát később?
2017. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kombinálod túl. Amikor kisállatod lesz, olyan mintha gyereked érkezne, mert ő a gyereked is lesz, csak négy lábbal. Maradj mindig ilyen gazdi! :)
2017. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
és te ezek az emberek közé kutyát mersz vinni? hát nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet, bár is én félteném a kutyám még ha a családomról is van szó. vagy te külön élsz? mert az azért más. Egyébként ilyen családnál nem fogod tudni rendesen nevelni ezt tapasztalatból mondom (már ha még velük élsz)
2017. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Bármennyire is jól akarod nevelni, valahogy ki kell harcolnod, hogy a családod partner legyen ebben, különben nem fog sikerülni. Ha te felállítasz egy rendszert a kutyának, nem rúghatják fel, mert ezzel egyrészt az addig belé fektetett munkád cseszik el, másrészt az állat megzavarodik, nem fogja tudni, mit lehet, mit nem, hogyan lehet, ez pedig kiválthat belőle indokolatlan rongálást, agressziót is (igen, a kis termetű kutyákban is megvan ugyanaz az agresszió, mint a nagyokban, sőt, mivel a termetük miatt több mindent megengednek nekik, általában bennük ez az ösztön jobban ki is éli magát, rendszerint az ember és más állatok kárára).

Amit túlzásnak tartok: túl sok prémium kiegészítő. Nem ezeken fog múlni, hanem rajtad. De sajnos nem kizárólag rajtad. Ha az együttműködésre nem tudod rávenni a családod, legalább azt próbáld elérni, hogy ne szóljanak bele, és úgy nevelhesd az állatot, ahogy jónak látod. A nagyját egyébként szerintem elég jól látod.

Viszontahhoz, hogy megfelelően tanítsd, javasolnám ennek az ürgének a módszerét:

https://www.youtube.com/watch?v=jcjlaFdZ0gI

2017. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
családodnak igaza van....ez beteg amit csinálsz egy kutya miatt...ja és a 2.hozzá szólónak:egy kutya nem olyan mintha gyereked lenne...te jó ég van neked gyereked?4?!? kutyát gyerekhez hasonlítani? beteg állat őrültek....
2017. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon rosszul döntöttél hogy ilyen emberek közé veszed azt a kutyát.Ráadásul egy nagyon pici jószág,könnyen sérül lelkileg,szerinted ha nem leszel otthon hogyan fognak vele bánni ? Állatkínzás a javából.
2017. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

A macskak sem jatszanak azert el egy rossz madzaggal... Na mindegy.

Remenykedj benne,hogy ha megerkezik a csoppseg,a csaladod megszereti majd. Nalunk is ez volt a cicaval,csak anyum volt partner benne,de miota velunk el,a csalad tobbi tagja is imadja.

2017. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van a feljebb szólónak, egy kutya nem olyan, mint egy gyerek. Egy kutya ezerszer jobb. Míg a gyerek egy kúszómászó, hisztiző, követelőző, nyáladzó, maga alá csináló, tehetetlen büdös kakigép, akit 10 éven át pátyolgatni kell, különben meghal, aztán még 10 évig teljesíteni a kívánságait, addig egy kutya szobatiszta, tisztán tartja magát, hűséges, okos és nem követel semmit. A gyerek csak hátráltat, a kutya segít mindenben.


Kedves kérdező, a családod KOMPLETT ELMEBETEG. Akik egy élőlényről így beszélnek és így gondolkodnak, azok nem normálisak. Visszamaradtak a fejlődésben valahol a neander völgyiek szintjén.

Nekem is ez a kérdésem, hogy ha ennyire rendben vagy anyagilag, akkor miért nem költözöl el?

Soha, semmiképpen nem vinnék ilyen emberek közé állatot, ki tudja, mit tesznek vele, amikor nem vagyok ott. Simán belerúgnak majd a kutyádba, ahogy egy percig nem figyelsz.

De megmondom őszintén, én magam sem tudnék ilyen emberekkel együtt élni. Ha bármelyik rokonom így beszélne egy állatról, illetve összességében az állatokról, akkor az lenne az UTOLSÓ szava hozzám, mert számomra többé nem létezne, akármim is volt előtte.

Inkább legyen a családod egy szeretnivaló kis kutya, mint 2-3 elmebeteg, primitív állatkínzó.

2017. júl. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

... és igen, amiket leírtál, azokra abszolút szükség van, mindenre. Azzal nem értek egyet, hogy ilyen emberek közé kutyát vigyél, de egyébként bárcsak több ilyen felelősen és előrelátóan gondolkozó gazdi lenne a világon, mint te. Sajnos még mindig sok a buta paraszt, akinek annyi a kutyatartás, hogy kiköti a kertbe, néha kidobja neki a kenyérhéjat, meg egy rozsdás tálat amibe gyűlik az esővíz, orvost meg életében nem látott...

Aztán persze ezek az emberek vannak legjobban felháborodva, mikor a sokkosra kínzott és agresszívvá nevelt kutyák megkapják őket vagy a gyerekeiket, vagy szöknek.

2017. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a felszerelések egy részét nem vettem volna meg még, mert megvártam volna, hogy megérkezzen, lássam a méretet, kipróbáljam, hogy mi érdekli stb. (Nekem közepes kölyköm van, kicsi korában nem vettem prémium minőséget abból, amiről tudtam, hogy 2-3 hónap és kinövi, de ez a te kutyádra gondolom, nem lesz érvényes.)

Én keverék párti vagyok, de ez szubjektív, a te döntésed, a te kutyád, a te pénzed.

A leírásból úgy vettem ki, hogy van kert, ha szökésbiztos és biztonságos környezet a kutyának, akkor tényleg elég napi egyszer sétálni vinni.

A többi dolog alap, de tényleg érdekes lesz ezekkel az emberekkel összeszoktatni a kutyát:S

2017. júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!