Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya látja, hogy...

Ha egy kutya látja, hogy valaki fizikálisan bántalmazza a gazdáját, akkor mekkora valószínűséggel támadna rá arra a személyre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 12. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a kutya természete, jelleme, hogyan van nevelve stb.
2017. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Egy őrző védő jellegű kutya hamarabb állna védelmező üzemmódba mint egy másfajta, szerintem.

Nekem volt olyan, hogy sétáltam a kau keverékemmel, megállított minket egy részeg pasas beszélgetni. Beszélgettem, de nyugtalan voltam főleg mikor megpróbált bejönni a személyes terembe a fószer. A kutya közénk állt, és figyelmeztetően morgott néha, ez elég is volt a jóembernek.

Na ez most a menhelyes, besz*ri, tacsi-yorki keverékünkből nem nézem ki :D

2017. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

A német juhászunknak elég volt annyi, hogy itthon az udvarban egy ismerős vállon veregette apámat. Előtte semmi baja nem volt, rá se nézett az ismerősünkre, szaglászott, meglátta ezt a mozdulatot, felugrott és figyelmeztetően belecsípett a vállába. Semmi komoly nem történt, tényleg csak figyelmeztette, de innentől tudtuk, hogy nála ebben alacsony az ingerküszöb.


Előtte egy rottweiler volt, ő hamarabb állt figyelőállásba, de tényleg csak figyelt. Egy eset volt, amikor támadni próbált, szintén apám beszélgetett ismerőssel, akinek a kezében fűkasza volt, és lendített rajta egy széleset apu felé (kellő távolságból nyilván), egy hangosabb felröhögés kíséretében. na, ott a kutty azt hitte, hogy gáz van, és ment volna neki, apám lefogta.


Egyébként mindkettő teljesen nyugodt állat (illetve a roti sajnos csak volt), simán elvoltak az emberekkel, de nagyon védelmező jelleműek. Konkrét verekedés esetén tuti, hogy mindkettő lecsontozná a másik felet azonnal.

2017. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Az én kutyám összvissz 2 kg, de ha a párom pl rácsap a fenekemre viccből, vagy hevesebben magához húz, akkor rögtön felpattan és elkezd ugratni :))) persze nem úgy, hisz nem is öv fajta, csak úgy odaszól. Egy idegennel nem tudom hogy reagálna, mert alapvetően imád mindenkit.
2017. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hominida válasza:
Sok függ attól is, hogy az ismeretségi listájában mekkora a távolság a két ember között, plusz megterhelve azzal, hogy a "bántalmazó" neki egyéb okokból mennyire szimpatikus. Szóval ennyi alapján a becsülhető eredmény 0 és 100% közé eshet. :-)
2017. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk német juhászunk van, de sajnos nem védene meg. Még morogni sem hallottuk soha. Szerintem simán végignézné, ha agyon ütnének(:
2017. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!