Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom hogy a kutyám...

Honnan tudhatom hogy a kutyám vemhes?

Figyelt kérdés

Igen, direkt nincs ivartalanítva mert szerettünk volna majd a jövőben kiskutyákat tőle. Elszökött kb egy hete, tavasszal tüzelt és mintha hízna pedig nem kap több tápot.

Tudom vigyem állatorvoshoz, de nem akarom fölösen 50kmet autókáztatni mert nem igazán bírja.


Az értelmes és trollkodás mentes válaszokat előre is köszönöm.


2017. júl. 13. 01:10
1 2
 1/18 magyarvitez1 válasza:
86%

Hogy lehet ilyen hülyét kérdezni? Ha kimaradt a biológia óra gyerekkorodból azt próbáld meg például olvasással pótolni.

Egyébként meg nagyon egyszerű, ha megduzzadnak az emlői az már azt jelenti. De ha csak annyi hogy meghízott az még nem jelenti azt.

2017. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha hónapokkal ezelött tüzelt akkor nem lesz vemhes. Viszont fel nem tudom fogni, hogy miért akar bárki is szaporítani amikor még ennyit sem tud.

Keresel 20-40 ezer forintot a kölykönként, na és? Ez nem az a hobbi amiből meggazdagodsz. Menj el dolgozni és ne a kutyád ellesd helyette.

2017. júl. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Onnét tudod, hogy nemrég tüzelt. Ha tavasszal tüzelt, és most nem, akkor nem lehet vemhes.

Egyébként miért szeretnél tőle kiskutyákat, ha nem vagyok indiszkrét?

2017. júl. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as

Nem szaporítani szeretném (amúgy keverék kutya). Semmiféle haszonszerzési célom nincs vele. Azért szerettünk volna majd a jövőben tőle utódot mert 2 kutyust szeretnénk a ház körül és barátok ismerősök is szeretnének hasonló kölyök kutyust. Nem eladva lennének hanem elajándékozva mert mint írtam is lenne rá úgymond igény a telek pedig 2000nm2 így bőven lenne helye 2 kutyának is. Csellengő kóbor kutya volt és leült a kocsibejáróra mi pedig befogadtuk. Volt előtte is kutyánk de ivartalanított kan 12 éves korára nem kelt fel reggel. Ő is keverék volt és őt is úgy fogadtuk be. Nem mindenki szeretne fajtiszta kutyát még ha nehéz is elképzelnie egyeseknek.


Igen dagadnak a cicijei is enyhén, tudom hogy ha nem tüzel elvileg nem lehet állapotos, de mivel hízik úgy hogy nem kap többet enni mint eddig és nagyobbak az emlői így furcsállom. Kiszökött a kerítés alatt és csak másnap jött haza.


Örülök hogy a sztereotípiáitok felemésztették a maradék kis eszeteket hisz ha valakinek van egy kutyája minden bizonnyal csak azért akarhat tőle utódot hogy megszedje magát és ne kelljen dolgoznia? Rosszindulatból csillagos 5 öst adnék. Meséljétek el hogy egy keverék+keverék utódai hol érnek 20-40 ezer forintot? Ja hogy nem tudjátok miféle csak vicces volt oltani az embert?

Kérdezz mielőtt hülyeséget beszélsz !

2017. júl. 13. 07:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az összes menhely tele van keverék kölykökkel. Akkor minek még egy fölösleges alom? Attól, hogy nem haszonszerzés a szaporítás célja még ugyan úgy szaporítás és a menhelyen vagy éppen ugyan úgy koborló kutyákkal mint a tied volt, szúrsz ki.


"Nem mindenki szeretne fajtiszta kutyát még ha nehéz is elképzelnie egyeseknek. "

De igen, mindenki 'fajtiszta' kutyát szeretne. Amire te gondolsz az a fajta és lényeges különbség van a kettő között. Legalább mielött okoskodsz a minimális háttértudásod legyen meg.


A minden kölyöknek lesz gazdája pedig annyira tipikus érvelés, de ha véletlen 10 kölyök lenne nem csak 2-4 akkor a maradékkal mit kezdessz? Azon kívül, hogy 10 másik kutyától vennéd el a teljes élet lehetőségét.

2017. júl. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az ismerősök azt mondják, hogy szeretnének kölyköket, azt mindig erős szkepticizmussal kell fogadni. Ugyanis ha tényleg annyira szeretnének, már lenne nekik. Általában amikor ott állsz 8-10 kölyökkel, akkor szokott kiderülni, hogy ugyan egyszer majd szeretnének kutyát, de majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek, majd ha kertes házba költöztek, majd ha jobban állnak anyagilag, majd, majd, majd... Azt sem értem, miért gondolja bárki, hogy a kölykök olyanok lesznek, mint az anyjuk. Keverék kutya, tehát teljesen kiszámíthatatlan, hogy melyik ősre üt majd vissza.

Emellett​ a menhelyek tele vannak kölyökkel is. Évente több ezer kutyának kell meghalnia, mert senkinek nem kellenek. Pedig valaha ők is cuki kölykök voltak.

2017. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szökéskor , ha tüzelt volna, akkor sem lehet még jele a vemhességnek 1 hét után.

Mikor volt az a tavaszi tüzelés?

2017. júl. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet emlő daganatos vagy alvemhes.

A miénknek ez volt:(

2017. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg, ha nagyon kell kutya még, akkor ott a menhely, ugyanúgy keverékkutya. És ott se csak 8 évesek vannak.
2017. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Az összes menhely tele van keverék kölykökkel. Akkor minek még egy fölösleges alom? Attól, hogy nem haszonszerzés a szaporítás célja még ugyan úgy szaporítás és a menhelyen vagy éppen ugyan úgy koborló kutyákkal mint a tied volt, szúrsz ki."


van gyereked? minek? tele az árvaház gyerekkel adhatnál nekik egy esélyt kb ez az érvelésed


Aki szeretne kölyköt mindnek van kutyája de idősek 10-12 évesek, ezért is szeretnének utódot, 20 emberből ha minden másodiknak kell valóban akkor se lenne elég a 10 kölyök se mert mi is megtartanánk 1 et minimum


szökés előtt kb 2-3 héttel nem láttam már hogy csepegne ezért is érdeklődöm hogy ilyenkor megeshet e hogy megcsinálták miközben szökésben volt, attól hogy már nem láttam hogy csepegne még csepeghetett csak annyikára amit nem vettem már észre mert letisztította magát


Elvinném orvoshoz de 50km alatt szegény 25X behány egyszerűen nem bírja az utazást, felesen nem szeretném "kínozni" hogy rosszul legyen

2017. júl. 13. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!