Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyers etetés veszélyes?

A nyers etetés veszélyes?

Figyelt kérdés

A testvérem szerint veszélyes nyers húst adni a kutyának, mert tele van baktériumokkal, és beteg lehet tőle.

Én mondtam neki, hogy nekik erősebb a gyomorsavuk és a disznóhús kivételével kaphatnak bármit nyersen.

De kicsit elbizonytalanított az ő véleménye is. Ráadásul a kutyámnak elég gyenge az immunrendszere, szerint rá emiatt különösen veszélyes lenne a nyers hús. Szerintetek?



2017. júl. 13. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A testvéred tudós? Netán orvos?
2017. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem veszélyes, a disznó és vaddisznó kivételével.

A kutya gyomorsava sokkal erősebb, mint a miénk, embereké. Más az emésztésük, erre van "kitalálva".

De ha bizonytalan vagy, érdemes állatorvossal konzultálni - olyannal, aki ismeri a BARF etetést.

2017. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ha különösen gyenge immunrendszerű a kutya, akkor sem veszélyes?
2017. júl. 13. 21:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Miben jelentkezik a különösen gyenge immunrendszer?
2017. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Gyakran betegeskedik.

És csak a száraz tápokat bírja a gyomra, bármilyen konzervtől hasmenése van.

2017. júl. 13. 21:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem csodálom, hogy nem bírja a konzervet. Vágóhídi hulladék felvízezve.

A nyers általában beválik az érzékeny gyomrú és allergiás kutyák többségénél, de természetesen ez minden kutyán máshogy jön ki. Érdemes kirpóbálni.

Facebookon van két BARFos csoport, ott minden részeletesen le van írva illetve ha kérdezel segítenek.

2017. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ésszel csinálod és fokozatosan, a kutyád igényire szabva, akkor nem valószínű.
2017. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem akarom őt konkrétan BARF módon etetni, maradok a száraz tápos etetésnél, csak néha egy-egy falat nyers húst kapna, amikor mondjuk ebédet csinálok.


Jó minőségű konzervet is próbáltam már, amiben tényleg hús van. De az ilyen nedves állagú dolgokat valamiért nem bírja a gyomra akkor sem. A száraz tápok közül is kapott régen olcsó sz*rokat, amik valószínűleg tényleg hulladékot tartalmaznak, de attól nem volt hasmenése soha. Csak a konzerv-állagúakat nem bírja.


Egyébként Dog's Love nevű konzervet is kap, az jó minőségű, mégse bírja a gyomra.

Itt el tudjátok olvasni az összetevőket, valamennyi némettudás megléte mellett:

[link]

2017. júl. 13. 21:43
 9/15 anonim ***** válasza:
Sertést és vadat csak hőkezelve, ugy tudom marhát lehet nyersen. Én mondjuk minden húst megfőzök neki valamennyire.
2017. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat is megfosatják a konzervek, száraztápoktól meg semmi baja. :)


Csirkét, pulykát, marhát simán adhatsz neki nyersen egy keveset, de csak sovány részt, mert a zsíros is (bőrös combhús, pl.) megfosathatja. Csontosat inkább hanyagold, ha nincs hozzászokva. Felhasználás előtt jól mosd meg a húsokat, ha esetleg disznós kézzel fogdosták előtte.

2017. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!