Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél tőle? Miért marakodnak?

Miért fél tőle? Miért marakodnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a helyzet az hogy van 2 szuka kutyám, mindkettő örökbe fogadott! Egyik már 10 éves kor felett, másik 7 hónapos. Ők nagyon jól kijönnek egymással, nincs gond. 3 hete örökbefogadtunk egy kan kutyát, aki kb 1,5 éves, a napokban ivartalanítottuk. Eddig a fiatalabb szuka és ő, nayon jól elvoltak, és most is szuperül kijönnek egymással, de az idősebbik kutya fél tőle ha a közelébe megy, morog, vicsorít..felé kap :( A kan kutya ezt egyszer megelégelte, egymásnak mentek, nem történt bajt, nem harapták megy egymást csak amolyan fogmutogatás volt. Azt gondoltam hogy az ivartalanítás után helye rázódnak a dolgot..de sajnos tévedtem, mind 3 kutyánkat imádjuk..és remélem hogy sikerül össze barátkozniuk..tudnátok adni valami tanácsot hogy hogyan tudnám elérni azt hogy idősebbik kutyám elfogadja a fiatalabb jövevényt? Köszönöm nektek, elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredett!
2017. júl. 14. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

A legbiztosabb választ talán egy kutyaiskolában dolgozó szakember tudna adni, de azért leírom, hogy én mire gondolok.

Ahogy írtad korábban két kutyátok volt. Ők azért jöttek ki jól, mert valószínűleg kialakult köztük az alá-fölérendeltségi viszony. Az egyikőjük - az írásod alapján az idősebb, mivel vele nem jön ki az új - lett az alfa. Most, hogy bekerült egy új egyed a közösségbe aki ráadásul kan, elképzelhető, hogy szimplán az erőviszonyok felmérése történik most kettejük között. A fiatalabb szukával azért jöhet ki jól mert jelenleg ő csak alárendelt a falkában, míg az idősebb a vezér és szimplán félti a pozícióját.

Másik elképzelésem, hogy párosodni akar még ha ivartalanítva van is, és ezt az idősebb nem nézi jó szemmel.

Írtad, hogy az idősebbik fél tőle. Figyeld meg, hogy mikor vicsorog akkor a farkát maga alá húzza-e vagy sem. Ha maga alá húzza akkor valóban tart tőle, ha nem akkor ideges.

Valószínűleg idővel és kisebb hajbakapásokkal ez az ellentét elmúlik.

2017. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Igen, a farkát maga alá húzza. :/

Arra gondoltam hogy megpróbálom az együtt sétáltatást, plusz egy ember segítségével, csak még a kan kutya sétáltatásával is gondba vagyunk, eddig nem sétáltatták sajnos, így vele meg kell tanulni még a helyes sétáltatást, másik két kutyánk, már szépen megy mellettünk pórázon.

Eddig elszeparáltuk egymástól őket, hogy ki kerüljük a gondot..ami tudom nem jó megoldás..hisz ezzel egyáltalán nincs megoldva...de félek hogy baj történik, bár eddig ha összekaptam..sérülés sosem történt..teljes mértékben megbízom a kutyáimban..csak mivel nem láttam biztosan a jelenlegi gond okát, így nem tudom hogy mi lesz majd a végkimenetele.

2017. júl. 14. 08:59
 3/5 A kérdező kommentje:
összekaptak"
2017. júl. 14. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakembernek kéne látni a szitut, hogy pontosan mi történik, melyik kutya mire reagál.

Az ivartalanítástól ne várj egyik napról a másikra csodát, hónapok kellenek a hormonok kiürüléséhez, a nem hormonvezérelt viselkedésminták felülírásához pedig nevelés és rengeteg idő kell.

2017. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, jogos! Keresgéltem már szakembert, de nem tudom hogy mi alapján válasszak, ki az aki tényleg jó.
2017. júl. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!