Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Eztrer kérdése:

Milyen tapasztalataitok vannak az alaszkai malamuttal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy ilyen kutyusom,azt hallottam róluk hogy eléggé önfejűek és nem a legokosabb kutyák és következetesen kell őket nevelni ,ez igaz ? Azt tudom hogy sok mozgásra van szükségük de ezzel nincs gond sok időm lesz foglalkozni vele.

Ha valakinek volt már ilyen kutyája megosztaná velem a fajtával kapcsolatos tapasztalatait,hogy milyen a kutya jelleme stb.

Valami tanács esetleg ? :D



2017. júl. 14. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
már nem azért, de a kutya jellemének és igényeinek nem vásárlás előtt hanem után kell utána nézni
2017. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel,hogy minden szőrös lesz vastagon. Rengeteget kell kefélni és egy másik kutya jön ki belőle kb. minden alkalommal..
2017. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabad tudni, hogy miért választottad ezt a fajtát ha nem is ismered?
2017. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze

Nem az volt az első szempont hogy nagyon szép kutyák azt el kell mondanom

Van már egy német vizslam aki egy örökmozgó és mellé szerettem volna egy új kutyust és úgy gondoltam hogy a malamut ideális választás lenne

Mindenképp nagyobb kutyát szerettem volna és rá esett a választásom

Lehet hogy még nem volt ilyen kutyám de igyekszem mindent megtudni a fajtárol

2017. júl. 14. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem huskym és malamutom van és nagyon okos kutya, nem tudom honnan szedted ezt, hogy buta?

A következetes nevelés minden kutyának kell.

2017. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szánhúzóim vannak és rengeteg más szánhúzóssal tartom a kapcsolatot, köztük Malamut tenyésztőkkel és gazdákkal.

Azért kérdeztem rá, hogy miért ezt a fajtát választottad mert a válaszod elött biztos volna benne, hogy a kinézet miatt. Nos a válaszod sem győzött meg igazán, hogy nem ez lenne a dolog mögött.


Nem mondanám, hogy nem okos kutyák, inkább úgy mondanám hogy nem érdeke megfelelni neked és nem is akar. Ezáltal nem könnyen tanítható, mert nem is lyen célra lett tenyésztve. Ahoz, hogy egy fegyelmezett szánhúzód legyen kitartás és határozottság kell. Kezdőként és gyerekként szinte esélyed nem lesz magadtól megnevelni, szóval már most javasolnám, hogy nézegess kutyaiskolák után mert amég kölyök vissza fogod tudni tartani a pórázt, hogy ne húzzon el de amikor már felnőtt mérete van akkor nem.


Azok közül akiket ismerek szinte egyik sem 100%osan behívható. Ezt értsd úgy, hogy (optimálisan első) parancsszóra bármikor, bármilyen helyzetből vissza tudod hívni magadhoz. Temészetesen akik csak versenyeznek velük és tenyésztenek, ott nem elvásár de szerintem egy hétköznapi házikedvencél igen fontos szempont. Az enyémek behívhatóak, de vadról nem mindig tudom tiltani szóval ezt sem mondanám 100%osnak. Pedig nem kevés munka áll mögötte. (Bár egyik sem Malamut)


A "sok mozgásra van szüksége" részt pedig remélem úgy gondoltad, hogy minden nap legalább 1 hosszú séta és ha felnő akkor futás/kerépár/stb. Mert ez a minimum szükséglet, minden nap. Ha kimarad egy nap akkor reggelre nincs kert.


A bundáját nyírni nem lehet, szóval készülj fel arra hogy vagy szépe fésűvel kiszeded ami több nap is lesz vagy kifújatod. Persze mindkét esetben minden szőrös lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=RtBKH5Gsvr0

2017. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bollocks ***** válasza:
100%

"mellé szerettem volna egy új kutyust és úgy gondoltam hogy a malamut ideális választás lenne"


Az volt a kérdés, hogy miért hiszed ideális választásnak, ha semmit nem tudsz a fajtáról?

2017. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!