Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Premium vagy Brit Care?...

Brit Premium vagy Brit Care? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés

A kutyám nagytestű, csirkeallergiás, ezt a két tápot néztem ki neki.

Összetevők alapján nekem mindkettő tetszik, talán a Care a 38°%-os szárított hússal egy kicsit jobban. Viszont ott nem sok egy kicsit a 26%-os fehérjetartalom? A kérdésem még az lenne, hogy aki ezzel etet, annak bevált? Esetleg negatív tapasztalataitok vannak róla? Sok pozitívat olvastam, de néhányan egyenesen silánynak nevezik a tápot.


Esetleg ha van valakinek a Josera Optiness tápjával kapcsolatos tapasztalatai, azt is szívesen fogadom! Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 14. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Britről tudok nyilatkozni.


Álatlánosságban elmondható, hogy a márkának nagyon leromlott a minősége az utóbbi években és ezt nem csak én vettem észre. A Brit premium silány, a Brit care sokkal jobb.


Brit premium. Egyáltalán nem nagy szám, a 41% csirkehús jól hangzik, de az a nyers formája, ebből még tápgyártás folyamán elvonják a vizet, tehát marad...12% hústartalom a száraztápban. Tartalmaz kukoricát...búzát(!). Barátnőm etetett vele. (Mármint nem engem, hanem a kutyáit. :D) A táp szaga egyre kellemetlenebb lett az évek során. Nem volt ritka, hogy bőőőven lejárati időn belül már avas volt a csomagolásban a táp, de nagyon. Sok tőle a kaki, többet kell adni szintentartáshoz a csomagoláson feltüntetettnél (1,5x-es adagot, kb.).


Brit care. Bárányosat etettem egy ideig, de ennek is romlott a minősége, más lett a szaga (nem kellemetlen, de elég jó orrom van és más, na).


Én régen kedveltem a Brit care-t, most már nem merek venni, mást kap a kutya.

2017. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 26%-os fehérjetrtalom szerintem pont jó.
2017. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A Premiumból is a Lamb and Rice-t néztem, ott is csak 25% a friss bárányhús, az se túl sok.
2017. júl. 14. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát valóban nem. A bárányos prémiumról lengyel oldalakon olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények. Nagyon sok kutya meg sem eszi vagy masszív fosást okoz holott előtte is Brit márkájút evett.
2017. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a Premiumot kizárom, és vagy Care-t vagy valami mást leszek kénytelen venni. A kutyám gyomra egyébként hála az égnek nem érzékeny, meg szerencsére a legtöbb tápot megeszi. Inkább a bőre miatt aggódok, nagyon könnyen lekorpásodik, kihullik vagy eltöredezik a szőre. Az utóbbi három hónapban Panzi FitActive-et evett, de tönkrevágta a szőrét, pedig elméletileg hypoallergén. Korpás is, viszket is neki.
2017. júl. 14. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyértélműen Brit Care. Mi is ezzel etetünk, maximálisan bevált. A kutya örömmel eszi, szép a szőre, a végtermék is normális és mióta ezt kapja sokkal mozgékonyabb, energikusabb is lett. Előtte napi 1x játszottunk, most 3x és a kirándulásokat is sokkal jobban bírja. Na szóval pörög :D 8 éves csivava keverékről van szó :)
2017. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Amúgy Brit Premiumról váltottunk, azzal se volt különösebb gond, de lazább volt a kaki, illetve a Premium csak középkategóriás, míg a Care szuperprémium. A Premium Lamb & Rice majdnem egy árban van a Care Lamb & Rice tápjával, míg előbbiben csak 25%, utóbbiban 40% hús van. :)
2017. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.


Most látom, hogy a kutyád csirkeallergiás. A Brit care bárányos tartalmaz csirkezsírt, ez gond lehet, ha nem csak a fehérjére, de a zsírra is érzékeny. :/


Az én kutyám egy jó ideje Happy dog supreme Irlandot eszik (nyulas-lazacos), néha Karibikot (tengeri halas), mindkettő kifejezetten érzékeny emésztésre, szőr-és bőrproblémákra van.

A tengeri halas elég drága (ebben nincs semmi csirke), a nyulasnak reálisabb az ára (ebben viszont szintén van csirkezsír). A kutya toronymagasan ezeket szereti a legjobban az eddig próbált tápok közül.


Tudom, hogy nem erre a márkára vonatkozott a kérdés, de jó alternatíva lehet a kutyádnak és könnyebben is beszerezhető, mint a Brit care (abból sokszor készlethiány van).

2017. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm! Ha a Care nem válik be, a következő a nyers lesz, mert már kikészít a tápos mizéria. A készlethiányt épp tapasztalom, hétfő óta itt kéne lennie a tápnak.
2017. júl. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!